6 تغییر کوچک در سایت برای بهتر دیده شدن در موتورهای جستجو

اگر به اطلاعات یک محصول یا خدمات نیاز داشته باشید اولین کاری که انجام می دهید، چیست؟ احتمالا در موتورهای جستجو نام محصول و یا خدمات موردنظر خود را جستجو می کنید. تنها موتور جستجوی گوگل روزانه 3.5 بیلیون جستجو را انجام می دهد. ینابراین تعجبی ندارد که بسیاری از شرکت ها به دنبال تکنیک های سئو هستند تا بتوانند رتبه مناسب تری در جستجو های مرتبط با تجارت خود به دست آورند.

برای بسیاری از افراد سئو کاری پیچیده و مشکل است. اما واقعیت اینگونه نیست. در ادامه شش راهکار برای افزایش رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو ارائه شده است.

1- هر صفحه سایت را با محتوای با کیفیت بهینه نمایید.

این مورد پیچیده ترین تغییر در این فهرست است. اما بسیار ضروری است. بدون این تغییر دیده شدن در موتورهای جستجو کاری بسیار مشکل خواهد بود.

تمام صفحات شما مخصوصا صفحات اصلی مانند خانه و تماس با ما نیاز دارند تا با محتوای دقیق و با کیفیت پر شوند. در واقع نیاز است این صفحات برای کلمات کلیدی خاصی بهینه شوند. به عبارت دیگر شما باید متن و محتوای این صفحات را برای کلمات کلیدی موردنظر خود بهینه نمایید.

2- برای هر صفحه عنوان و توضیحات منحصر به فرد بنویسید.

عنوان و توضیحات هر صفحه در سایت اولین عناصری هستند که در نتایج جستجو به کاربر نمایش داده می شوند. این عناصر نه تنها به موتورهای جستجو درباره محتوا  و صفحه شما اطلاعات می دهند بلکه نحوه نمایش محتوا در نتایج جستجو را نیز مشخص می کنند.

بنابراین این عناصر دو کارکرد اصلی دارند: اولا باعث افزایش رتبه صفحه شما می شوند. دوما باعث افزایش نرخ کلیک کاربران می گردند.

3- خطاهای 404 را برطرف نمایید.

خطاهای 404 موجب آزار کاربران سایت شما می گردد. بنابراین سعی نمایید آنها را با استفاده از ابزارهایی مانند گوگل وب مستر برطرف نمایید.

4- قابلیت اشتراک گذاری را به محتوای خود اضافه نمایید.

این مورد کار ساده ای است. تنها نیاز است به مطالب خود قابلیت اشتراک را اضافه نمایید. اشتراک گذاری به خودی خودی تاثیری بر رتبه شما ندارد. اما موجب می گردد تا سایت شما بیشتر دیده شود و مخاطب بیشتری جذب نماید.

5- تصاویر خود را بهینه نمایید.

احتمالا شما نیز از تصاویر برای محتوای سایت خود استفاده می کنید. آیا آنها را بهینه کرده اید؟ بهینه کردن تصویر برای موتورهای جستجو کار پیچیده ای نیست. تنها کافی است موارد زیر را انجام دهید:

  • انتخاب عنوان مناسب برای تصاویر
  • نوشتن توضیح مناسب و حاوی کلمه کلیدی برای تصاویر
  • نوشتن نام جایگزین (alt tag) مناسب برای تصاویر

اگر تصاویر شما به درستی برای موتورهای جستجو بهینه شده باشند، تصاویر شما در نتایج جستجو ظاهر خواهند شد. این تصاویر می توانند ورودی های مناسبی به سایت شما ایجاد نمایند.

6- سرعت بارگزاری سایت را افزایش دهید.

سرعت بارگزاری سایت عمل مهمی برای موتورهای جستجو نیست، اما تاثیر زیادی بر رتبه شما دارد. یک ساعت با سرعت بیشتر تجربه بهتری را برای کاربر ایجاد می کند. این تجربه بهتر می تواند موجب جلب توجه کاربر و در نتیجه تعامل بیشتر با سایت شما گردد.

شما می توانید سرعت بارگزاری سایت خود را با استفاده از نکات زیر افزایش دهید:

  • بهینه کردن تصاویر
  • استفاده از فرمت تصاویر مناسب
  • استفاده از پلاگین های کش مناسب
  • حذف داده های متا بدون استفاده
  • حذف پلاگین های بدون استفاده

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *