4 نکته برای موفقیت در بازاریابی محتوا

بسیاری از کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای خرد تلاش می کنند تا استراتژی محتوای خود را در مسیر نگه دارند. با تغییرات دائم در رسانه های اجتماعی و خود رسانه ها، به روز نگه داشتن استراتژی بسیار مشکل است. برای  بازاریابی در یک حوزه مشخص و داده محور، داشتن محتوایی با ارزش و منسجم بسیار اهمیت دارد.

چهار نکته که در ادامه بیان می شوند که می توانند به موفقیت استراتژی محتوای شما کمک نمایند.

1- از یک تقویم انتشار استفاده نمایید.

منظور از تقویم انتشار، تقویمی است که زمان، موضوع و نوع مطالبی که قصد انتشار آنها را دارید نمایش می دهد. چنین تقویمی به شما کمک می نماید تا بر روی اهداف محتوای خود متمرکز بمانید و به آنها دست یابید. فهرستی از موضوعات و رسانه های مناسب برای انتقال آنها تهیه نمایید. یک استراتژی محتوای مناسب شامل قالب های کوناگونی از محتوا مانند انفوگرافیک، ویدئو، مقاله و … می گردد. از تقویم انتشار برای ثبت زمان انتشار مطالب استفاده نمایید اما از تمرکز بیش از حد به جزییات دوری نمایید. موضوعات مطالب شما می تواند نزدیک به تمایلات حوزه شما باشد و قالب آن نیز تغییر نماید و یا با یکدیگر ترکیب شوند.

2- با گرایشات همراه باشید.

از اتفاقاتی که در حوزه کاری شما رخ می دهد آگاه باشید و آنها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. سعی نمایید از روش های متفاوت برای به اشتراک گذاشتن این اطلاعات استفاده نمایید و از شکست در استفاده از این روش ها نگران نباشید. از هر اتفاقی که با کسب  و کار شما هماهنگی دارد استفاده نمایید تا مخاطبین بیشتری را جذب نمایید.

3- بر روی تولید کنندگان خود سرمایه گذاری کنید.

انجام تمام کارها توسط خود شما بسیار مشکل است بنابراین سعی نماییم یک تیم پشتیبان قوی داشته باشید. داشتن یک تیم قوی موجب می گردد کار شما حتی در صورت نبودن یکی از اعضا ادامه داشته باشد. از یک توافق نامه استفاده نمایید تا تمام اعضای تیم شما هدف اصلی کسب و کار شما را بدانند و متناسب با آن محتوا تولید نمایند. به هر میزان که بر روی اعضای خود سرمایه گذاری نمایید به همان میزان محتوای با کیفیت تولید خواهد شد.

4- هر چیز را بررسی و تحلیل نمایید.

با استفاده از اطلاعاتی که از مخاطبین دریافت می کنید متوجه خواهید شد که چه روش هایی برای کسب و کار شما مناسب است و چه کاری مناسب نیست. سعی نمایید محتوای خود را پیگیری نمایید و از روش های متفاوت برای رساندن آن به مخاطبان استفاده نمایید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *