اهمیت ایجاد اعتبار به صورت آنلاین

صرف نظر از کسب و کار شما، درباره ی اهمیت ساختن اعتبار باید صحبت و فکر کرد. به هر روشی، اعتبار قوی ترین ابزاری است که یک کسب و کار می تواند برای متمایز کردن خود از رقبا استفاده نماید.

در گذشته ساختن اعتبار توسط افراد و به صورت کلامی صورت می گرفت. یعنی نام کسب و کار شما از یک مشتری به مشتری بعدی منتقل می شد و این روند موجب شناخته شدن کسب و کار شما می گردید.

اما به علت قدرت اینترنت، این مفهوم (اعتبار) به صورت کلی و برای همیشه تغییر کرده است. همچنین این مفهوم نسبت به گذشته پیچیده تر نیز شده است. اعتبار نسبت به گذشته قوی نیز شده است اما روش ساخت آن به کلی تغییر کرده است.

کلید اصلی برای ساخت اعتبار دریافتن این موضوع است که چرا ایجاد، نگهداری و تقویت آن اینقدر اهمیت دارد.

اعتبار به عنوان مدیریت شهرت

به یاد داشته باشید که اعتبار نام یا لقب کشب و کار شما نیست بلکه چیزی است که باید آنرا به دست آورید. شما آنرا با برخورد عاقلانه و فکورانه به دست می آورید.

شما همچنین باید سعی نمایید ارتباط خود را با مشتریان از طریق کانال های مختلف مانند رسانه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت حفظ نمایید. همچنین شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که همه تجارب خوب به یکباره به دست نمی آیند. بنابراین باید در زمان برزو مشکلات سعی نمایید آنها را به سرغت و دقت برطرف نمایید.

تمام این موارد با شهرت کسب و کار شما تغذیه می گردد. در واقع هیچ کس از شما نمی خواهد که بهترین باشید. آنها تنها انتظار دارند که به وظیفه خود با تمام علاقه و توان خود متعهد باشید. اگر شما بتوانید این عمل را به دقت انجام دهید، می توانید انتظار داشته باشید که مرزهای اعتبار شما گسترده تر گردد.

اعتبار آنلاین از نگاه آمار

طبق تحقیقات صورت گرفته 83 درصد مشتریان ازاینکه کسب و کاری با اعتبار را به دیگران معرفی نمایند، واقعا خوشحال می شوند. اما در عصر دیجیتال انجام این کار برای آنها بسیار مشکل است. یک مشتری خرسند نیازی ندارد تا برای معرفی یک کسب و کار به دوست خود تلفن بزند. با استفاده از شبکه های اجتماعی، چنین شخصی می تواند اعتبار شما را به راحتی با گروهی از افراد به اشتراک بگذارد.

بنابراین چرا اعتبار آنلاین اهمیت دارد؟ زیرا این اعتبار برای مشتریان اهمیت دارد که این به معنای این است که این مورد باید برای شما اهمیت بیشتری نیز داشته باشد. زیرا به همان میزان که می تواند برای شما سودمند باشد می تواند به ضرر شما نیز عمل نماید.

تحقیقات همچنین ثابت کرده اند که 88 درصد افراد نظرات آنلاین را به عنوان توصیه های شخصی می پذیرند و به آنها عمل می کنند. بنابراین اگر تا به حال به این نظرات توجه زیادی نداشته اید نیاز است درباره آنها و نحوه برخورد با آنها تجدید نظر نمایید.

در پایان رقبای شما نیز برای به دست آوردن مشتریان در حال مبارزه هستند. آنها نیز کارمندان با کیفیت و مشابه کارمندان شما دارند. آنها نیز محصولاتی مشابه شما ارائه می دهند. قیمت محصولات آنها نیز مشابه شماست. اما چیزی که ممکن است آنها نداشته باشند همین اعتبار و ارتباط مناسب با مشتریان است. شاید این مهمترین چیزی باشد که شما در اختیار دارید و می توانید آنرا کنترل نمایید. بنابراین اگر در این مورد شکست بخورید و نتوانید آنرا حفظ و نگهداری نمایید، شما شاید همه چیز را از دست دهید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *