نحوه ایجاد بودجه بندی در کسب و کار (1)

هر کسب و کار موفقی به بودجه بندی نیاز دارد و نکاتی وجود دارد که می تواند درمسیر کسب و کارتان به  شما کمک نماید.

بودجه بندی یک اصل پایه در کسب و کار است – قبل از اینکه درآمد داشته باشید باید بدانید آنرا چگونه خرج کنید. طرح ریزی یک بودجه بندی یک راه کلیدی است که می تواند به شما در تبدیل رویای موفقیت در تجارت به واقعیت کمک نماید. با استفاده از این ابزار ضروری شما می توانید بر پول های نقد، مخارج و درآمد های خود را نظارت داشته باشید. ثبت این اعداد بر روی کاغذ می تواند نیازها، مخارج و درآمد های آینده شما را مشخص نمایید و این موارد می توانند به موفقیت کسب و کار شما کمک نمایند. همچنین ممکن است به شما در یافتن مشکلات کمک نمایند و در نتیجه شما می توانید از رشد قارچ گونه آنها جلوگیری نمایید.

در مقابل، اگر شما اصول موردنیاز برای ایجاد بودجه بندی را ندانید، ممکن است نتوانید روند کسب و کار خود را مشخص نمایید. که از جمله این موارد می توان سرمایه مورد نیاز برای رشد کسب و کار و یا خریداری مواد اولیه و یا استخدام نیروی کار را نام برد.

در دامه با دلایل ایجاد بودجه بندی، مولفه های موردنیاز برای بودجه بندی و نحوه استفاده از بودجه بندی برای افزایش عملکرد در کسب و کار آشنا می شویم.

چرا کسب و کار شما به بودجه بندی نیاز دارد؟

هدف نهایی یک بودجه بندی این است که به شما کمک می کند تا متجوه شوید چه مقدار پول دارید، چقدر نیاز است خرج کنید و برای رسیدن به اهدافتان چقدر باید سرمایه گذاری نمایید. اما دلایل دیگری نیز وجود دارند. به عنوان مثال یک سرمایه گذار ممکن است از شما این برنامه ریزی را درخواست نماید تا بتواند در کسب و کار شما سرمایه گذاری نماید.

بودجه بندی همچنین به شما کمک می نماید تا ریسک های خود را کاهش دهید. یک بودجه بندی باید قبل از اینکه پروژه جدیدی را آغاز نمایید و یا بر روی یک دستگاه و یا تجهیزات جدید سرمایه گذاری نمایید ایجاد گردد. یک طرح بودجه بندی می تواند موارد زیر را مشخص نماید:

  • سرمایه مورد نیاز برای نیروی کار و مواد اولیه
  • هزینه های اولیه راه اندزی کسب و کار
  • هزینه فعالیت های اجرایی
  • درآمد مورد نیاز برای نگهداشتن کسب و کار
  • یک برآورد واقعی از میزان سود

شما می توایند از این اطلاعات برای تنظیم بودجه خود استفاده نمایید. یک بودجه بندیبا محدوده زمانی 12 ماه می تواند به صورت ماهانه بررسی و بروزرسانی گردد تا وضعیت شما نسبت به اهدافتان را مشخص نماید. اگر شما از مسیر خود منحرف شده اید سعی نمایید مخارج خود را کاهش دهید و یا میزان فروش خود را افزایش دهید و همچنین می توانید میزان انتظارات خود در میزان سودآوری را کاهش دهید.

منابع:

  1. inc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *