نحوه ایجاد بودجه بندی در کسب و کار (2)

در متن قبل با اهمیت بودجه بندی در کسب و کار آشنا شدیم. در این متن نحوه ایجاد طرح بودجه بندی را فرا می گیریم.

یک برنامه بودجه بندی از چه مولفه هایی تشکیل شده است؟

بودجه باید شامل درآمدها،هزینه ها  و از همه مهمتر سود شما باشد تا با استفاده از آنها بتوانید برای گسترش های بزرگ و هزینه های مهم برنامه ریزی نمایید. یک بودجه حداقل باید برای یک سال برنامه ریزی گردد. اکثر این بودجه بندی ها به صورت ماهیانه برنامه ریزی می شوند و معمولا تمام هزینه ها به صورت ماهیانه یادداشت می شوند.

در این قسمت نحوه تعریف مولفه های پایه یک بودجه بندی برای مدیران کسب و کارها را تشریح می کنیم.

فروش و درآمدها: این دو مورد سنگ بنای اصلی یک طرح بودجه بندی را تشکیل می دهند. بنابراین تلاش نمایید تا این دو مورد را تا حد ممکن به صورت درست تعیین نمایید. بهترین مبنا برای پیش بینی درآمد فروش می تواند سال گذشته باشد. اما اگر در کسب و کار فعلی تازه کار هستید می توانید از کسانی که در این حوزه تجربه دارند استفاده نمایید و با توجه به اطلاعات جمع آوری کرده این موارد را پیش بینی نمایید.

هزینه های کلی: بعد از اینکه میزان فروش و درآمد خود را تعیین نمودید باید میزان هزینه موردنیاز برای کسب این درآمد را نیز تعیین نمایید. این مورد شاید به مهارت نیاز داشته باشد زیرا متغیرهای زیادی مانند تورم، افزایش قیمت ها و … بر میزان هزینه ها تاثیرگذار هستند. هزینه ها می توانند به سه گروه ثابت، متغیر و نیمه متغیر گروه بندی شوند.

هزینه های ثابت: این هزینه ها همیشه ثابت هستند و به میزان فروش و درآمد شما وابسته نیستند. میزان اجاره و حق بیمه در یکسال از جمله این هزینه ها هستند.

هزینه های متغیر: این هزینه ها به میزان فروش وابسته هستند. هزینه مواد اولیه، انبارداری و حمل و نقل از جمله این هزینه ها هستند.

هزینه های نیمه متغیر: این هزینه ها ممکن است با گسترش حوزه کسب و کار تغییر یابند. حقوق، هزینه ها ارتباطات و تبلیغات از جمله این هزینه ها هستند.

سود: شما یک کسب وکار را به دلیل به دست آوردن سود از کار و سرمایه خود راه اندازی می نمایید. میزان سود با کسر هزینه ها از درآمد محاسبه می شود. بعد از محاسبه سود شما می توانید برای خرید تجهیزات جدید، گسترش فضای کسب و کار، افزایش حقوق کارمندان و … برنامه ریزی نمایید. همچنین شما اگر میزان سود شما به اندازه کافی نبوده است می توانید برای کاهش هزینه ها و یا افزایش میزان فروش برنامه ریزی نمایید.

چگونه یک بودجه بندی ایجاد کنیم.

اگر سال قبل یک طرح بودجه بندی نوشته باشید این کار بسیار ساده است. طرح سال قبل به علاوه درآمد ها و مخارج آن مبنایی برای سال جدید خواهد بود. اما اگر تا کنون طرح بودجه بندی نداشته اید به خواندن این متن ادامه دهید.

فروش و سود خود را مورد هدف قرار دهید. می توانید با درآمد فروش خود شروع نمایید. اگر کسب و کار شما چندین سال عمر دارد از فاکتورهای فروش خود برای تخمین فروش و سود خود استفاده نمایید. شروع طرح با تخمین میزان فروش و سود به این دلیل است که این اطلاعات دیگر مقادیر مانند هزینه ها، سرمایه ها و مخارج را مشخص می کنند. همچنین در تعیین این اعداد دقت داشته باشید تا همه عوامل تاثیر گذار بر آنها را مشخص نمایید.

مخارج عملیاتی را محاسبه نمایید. برای این منظور نیز می توانید به رسید ها و اسناد مالی خود مراجعه نمایید. این اسناد به شما کمک می کنند تا بتوانید مخارج ثابت و متغیر خود مانند میزان حقوق، هزینه های حمل ونقل، اجاره و … را تعیین نمایید. اگر چنین اسنادی را در اختیار ندارید باید از تجربه خود و یا دیگران استفاده نمایید.

تعدیل طرح نیاز به زمان دارد. شما نیاز است تا بارها به این طرح مراجعه نمایید و آنرا بازبینی نمایید. این بازبینی ها ممکن است منجر شود شما تصمیماتی مانند جذب نیروی جدید، کاهش هزینه تولید و … را بگیرید. سعی نمایید هزینه ها را تعدیل نمایید و با ذخیره بیشتر منابع عددها را دوباره تعیین نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از داده های واقعی اهمیت دارد زیرا تنها در این صورت است که بودجه بندی می تواند به گسترش کسب و کار شما کمک نماید. همچنین توجه داشته باشید که ایجاد بودجه بندی کار دقیقی نیست. بنابراین برای بازبینی طرح بودجه خود در طی سال آمادگی داشته باشید.

منابع:

  1. inc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *