6 گام برای بودجه بندی بهتر

پس از راه اندازی یک کسب و کار، بعد از مدتی شما با حوزه کاری خود آشنا می شوید و برخی از قوانین آن را درک می کنید. اما معمولا صاحبان مشاغل با بودجه بندی برای شغل خود مشکل دارند و از مهارت لازم برخوردار نیستند. خبر خوب این است که بودجه بندی کار سختی نیست و به راحتی می توان یک طرح بودجه بندی ساده ایجاد نمود. شش گام زیر را مطالعه نمایید تا بتوانید برای شغل خود یک طرح بودجه بندی ایجاد نمایید.

دلیل اهمیت بودجه بندی

پیش بینی و ایجاد تعادل بین دخل و خرج بسیار مهم است زیرا به صاحبان کسب و کارها کمک می کند تا تعیین کنند آیا پول کافی برای انجام فعالیت های کاری، توسعه کار و … را دارا هستند یا خیر. دون وجود بودجه بندی این خطر وجود دارد که کسب و کار ها پول بیشتری نسبت به درآمد خود خرج کنند و یا به عکس برای گسترش کار خود پول کافی خرج نکنند.

تکنیک های بودجه بندی

هر فردی ممکن است فرآیندها، شرایط و راه های مختلفی برای بودجه بندی داشته باشد. اما معمولا مواردی وجود دارند که در همه بودجه بندی ها وجود دارند. به عنوان مثال بسیاری از صاحبان مشاغل نیاز به پرداخت اجاره دارند. همچنین باید دستمزد، مالیات، هزینه های نگهداری و تعمیر و …. پرداخت کنند. نکته اساسی این است که صاحبان مشاغل باید تمام هزینه های مرتبط با کسب و کار خود را مدنظر داشته باشند.

نحوه برخورد با درآمد

بعد از راه اندازی کسب و کار شما با درنظر گرفتن افراد مشابه در همان حرفه می توانید پیش بینی از درآمد آینده خود داشته باشید. حتی در مواردی که کسب و کار شما یک استارت آپ استف شما با کمی تحقیق و درنظر گرفتن ساعات فعالیت و محل فعالیت خود می توانید چنین پیش بینی را ایجاد نمایید.

بعد از به دست آوردن این اطلاعات شما باید مخارج خود را با درآمدهای خود متناسب نمایید. هدف این فعالیت ایجاد تصویری از مخارج شامل دستمزد، هزینه مواد اولیه، مخارج تعمیرات و … است. بر اساس این اطلاعات تکمیلی شما می توانید پیش بینی نمایید که چه زمانی پول اضافی برای پس انداز و یا گسترش کار در اختیار دارید. علاوه بر این، ممکن است شما به این نتیجه برسید که برای داشتن سه کارمند به جای دو کارمند نیاز به درآمد بیشتری در طول یک هفته دارید.

برنامه ریزی برای بودجه

نکته 1: استاندارهای صنعت خود را بررسی نمایید.

همه کسب و کارها شبیه هم نیستند اما شباهت هایی وجود دارد. بنابراین با کمی تحقیق و پرس و جو از صاحبان مشاغل مشابه سعی نمایید از میزان درآمد خود پیش بینی تقریبی به دست آورید.

نکته 2: یک دفتر تهیه نمایید.

با راه اندازی کسب و کار خود تمام پول های درآمدی خود را پیش بینی و ثبت نمایید و تعیین نمایید که چه میزان از این درآمد صرف هزینه های شما مانند هزینه مواد اولیه، دستمزد، اجاره و … خواهد شد.

نکته 3: هزینه های اضافی را در نظر داشته باشد.

به یاد داشته باشید که هر چند شما برای درآمد و نحوه خرج آن پیش بینی دارید اما اتفاقات همیشه به صورتی که ما تمایل داریم اتفاق نمی افتد. بنابراین منطقی است که همیشه پول بیشتری از میزان موردنظر در اختیار داشته باشید تا در صورت به وجود آمدن هزینه های غیر منتظره غافلگیر نشوید.

نکته 4: برای کاهش هزینه ها تلاش نمایید.

اگر زمانی کمی برای مهیا نمودن پول برای پرداخت هزینه های خود دارید سعی نمایید به روشی هزینه های خود را کاهش دهید. به خصوص به دنبال مواردی باشید که می توان آنها را با دقت بالا کنترل کرد. روش دیگر، مهلت خواستن از تهیه کنندگان مواد اولیه و یا سایر افراد برای تعویق پرداخت هایشان است.

نکته 5: کسب و کار خود را به صورت دوره ای بازبینی نمایید.

در حالی که کسب و کارهای بزرگ معمولا به صورت سالیانه این کار را انجام می دهند، کسب و کارهای کوچک باید در دوره های زمانی کوتاه تری بازبینی را انجام دهند. در واقع صاحبان کسب و کارهای کوچک باید این کار را به صورت ماهیانه انجام دهند. زیرا چنین کسب و کارهایی به شدت تحت تاثیر بازار هستند و هزینه های آنها از ثبات کمتری برخوردار است.

نکته 6: از تامین کنندگان و خدمات جدید نترسید.

از تامین کنندگان و خدمات جدید که ممکن است باعث ذخیره پول های شما شوند نترسید. این کار و تجربه در مراحل مختلف کار مانند آغاز کار، بازدیدهای سالیانه و یا ماهیانه باید صورت گیرد.

منابع:

  1. investopedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *