5 استراتژی برای خلق بازاریابی محتوا با بودجه محدود

نکات زیر را مطالعه نمایید تا یاد بگیرید چگونه می توان با یک بودجه محدود یک بازاریابی محتوای مناسب برای مجموعه خود ایجاد نمایید.

1- بهترین نوع محتوا برای تجارت خود را مشخص نمایید.

انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که بازار از شما می خواهد آنها را تولید نمایید. پست وبلاگ، ویدئو، اسلاید، انیمیشن، کتاب نمونه هایی از انواع محتوا هستند.

تولید انواع مختلف محتوا می تواند مخاطبان آنلاین شما را افزایش دهد اما هر یک از این آنها نتایج متفاوتی به همراه دارند.

اولین نکته در تصمیم گیری محاسبه هزینه زمانی و مالی است. بعد از این، ببینید رقیبان شما چگونه از انواع محتوا بر اساس ارزش آنها استفاده می کنند.

با دو یا سه نوع که هزینه کمی دارند شروع نمایید. ابتدا بر روی آنها تمرکز نمایید. سپس اگر متوجه شدید نوع دیگری از محتوا سودمند است شروع به تولید آن نمایید.

2- به کیفیت اهمیت دهید.

بسیاری از بازاریابان اشتباه می کنند زیرا نمی توانند بازخورد محتوای خود را به حداکثر برسانند. آنها هزینه و زمان را هدر می دهند.

به عنوان مثال ممکن است کسی به شما بگویید که سایتی معروف 5 محتوا در هفته تولید می کند. این گفته شما را ترغیب می کند که شما نیز 5 محتوا انتشار دهید. اما احتمالا شما این مقدار محتوا را با کیفیت پایین تولید می کنید. این محتوای بی کیفیت موجب از دست رفتن مخاطب خواهد شد.

سعی نمایید بازاریابی محتوای خود را با تمرکز بر کیفیت گسترش دهید و تنها در صورتی که بودجه شما اجازه می دهد به سراغ افزایش کمیت بروید.

3- بهره وری خود را افزایش دهید.

اگر شما به تنهایی بازاریابی محتوا را انجام می دهید بهره وری نگرانی بزرگی است. اگر شما زمانی را برای تولید، نشر و ترویج محتوای خود اختصاص می دهید، نیاز است راهی برای کاهش این زمان ها بیابید. این موجب استفاده بهینه از منابع می گردد.

تکنیک های مشخصی می تواند به شما در کاهش زمان تولید محتوا کمک نماید. یکی از این راه ها تقسیم بندی وظایف تکراری به وظیفه های کوچک تر و انجام آنها به صورت همزمان است. به عنوان مثال اگر وبلاگی راه اندازی کرده اید و تصمیم دارید درباره یک موضوع بنویسید؛ به جای استفاده از یک موضوع، کمی درباه موضوع جستجو نمایید و ایده ها و موضوعات پیرامون موضوع اصلی را جمع آوری نمایید و بعد شروع به نوشتن و تولید محتوا نمایید.

با چنین کاری، در ادامه و برای نوشتن، محدودیتی در ایده و موضوع نخواهید داشت. علاوه بر کاهش زمان، این موجب تقویت انگیزه شما برای تولید محتوا می گردد. شما می توانید از این تکنیک در تمام مراحل تولید محتوا استفاده نمایید.

علاوه بر این اگر قصد دارید بهره وری خود را بهبود دهید، می توانید برون سپاری انجام دهید. این در مواردی که شما کمبود زمان دارید سودمند است. اما در صورتی که مهارت کمی در تولید محتوا دارید، برون سپاری می تواند مهم تر و سودمند تر باشد.

4- محتوای عالی را به صورت رایگان تولید نمایید.

استخدام نویسنده و تولید محتوای عالی همیشه یک گزینه برای شما است. اما بهتر است از نویسندگان عالی برای تولید محتوا به صورت رایگان استفاده نمایید.

برای چنین کاری از روش محتوای میهمان استفاده نمایید. در این روش به دیگر نویسندگان اجازه می دهید برای سایت شما محتوا تولید نمایند و در مقابل به معرفی محصول یا مجموعه خود بپردازند.

روش دیگر اختصاص صفحه ای از سایت خود به محتوای میهمان است. چنین صفحه ای سه مولفه مهم دارد. اولین مولفه، نمایش فواید نوشتن در سایت به نویسندگان میهمان است. دومین مولفه، ویژگی هایی است که شما در مطالب به دنبال آنها هستید. سومین مولفه روشی است که نویسندگان باید مطالب خود را برای شما ارسال نمایند.

در استفاده از این روش به کیفیت مطالب دریافتی دقت داشته باشید. محتوای ضعیف می تواند به اعتبار شما صدمه بزند.

5- کیفیت را بالاترین اولویت قرار دهید.

بازاریابی محتوایی که بر مبنای کیفیت بنا شده باشد می تواند موجب ایجاد اعتماد و اعتبار برای شما گردد. بنابراین اگر شما قادر به تولید تعداد زیادی محتوا نیستید، سعی نمایید کیفیت محتوای تولید شده را روز به روز افزایش دهید.

با مطالبی که در این متن ارائه شد شروع نمایید و با وجود منابع محدود، نظاره گر نتایج مثبتی که به دست خواهد آمد باشید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *