چگونه فروش خود را در ایام تعطیلات افزایش دهیم؟

در ایام تعطیلات، فروشندگان برای محصولات خود تخفیف هایی ویژه ای در نظر می گیرند و برخی نیز به شدت برای محصولات خود تبلیغ می کنند. اما آیا این موارد کافی است؟

کسب و کارهایی که نمی توانند فروش خود را در روز ها و ایام تعطیات افزایش دهند فرصت درآمدی بزرگی را از دست می دهند. در روزها و ایام تعطیلات فروشندگان و کسب و کارها این فرصت را دارند تا مشتریان جدید بیابند. در این ایام، تاثیرگذاری تبلیغات 50 درصد افزایش می یابد، میزان سفارشات تا 30 درصد رشد دارد و ترافیک در فروشگاه های آنلاین  تا 150 درصد افزایش می یابد. اما با کمی سرمایه گذاری بر روی بازاریابی می توان از این فرصت بهتر استفاده کرد. در واقع یکی از رموز موفقیت در تعطیلات، صرف هزینه در بازاریابی برای چنین فصولی است. همچنین کار دیگری که کسب و کار ها باید انجام دهند این است که تعطیلات را زودتر شروع کنند و در واقع تعطیلات را زودتر جشن بگیرند.

درست برنامه ریزی کنید.

اولین چیزی که شما نیاز دارید یک برنامه کاری است. راشل اسپورنگ که یک بازاریاب حرفه ای است یک فرآیند هفت مرحله ای را ایجاد کرده است:

1- برای ایام تعطیلات برنامه ریزی داشته باشید. این برنامه و راهنما در واقع باعث می شود شما در ایام تعطیلات دچار سردرگمی نشوید.

2- سعی نمایید برای همه تعطیلات چنین برنامه ای داشته باشید. تعطیلات آخر سال را تنها درنظر نگیرید. عید ها و تعطیلات دیگری نیز وجود دارند سعی نمایید برای آنها نیز برنامه داشته باشید.

3- پیشنهادات ویژه ای برای چنین ایامی در نظر بگیرید. فعالیت های بازاریابی خود را با در نظر گرفتن زمان انجام دهید. همچنین سعی نمایید این فعالیت های متناسب با فصل، زمان و نوع تعطیلات باشد.

4- برنامه ای برای شبکه های اجتماعی داشته باشید. چنین روزهایی بهترین فرصت است که در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید. این نشان دهنده این موضوع است که شما به خوبی با شرایط و تغییرات جامعه همراه هستید.

5- تبلیغات خود را باز طراحی نمایید. بسیاری از تبلیغات شما می توانند برای چنین ایامی نیز استفاده شوند. فقط کافی است قالب این تبلیغات را با توجه به ایام تعطیلات تغییر داد تا توجه مردم را جلب نماید.

6- یک جشن ترتیب دهید. می توانید جشن های کوچک راه اندازی نمایید و از این طریق توجه مردم را جلب نمایید.

7- لذت بردن مشتری را در اولویت قرار دهید. کسب و کارها و فروشندگان باید این مورد را به خاطر داشته باشند که اکثر عید ها و تعطیلات برای لذت بردن افراد هستند و باید از این موقعیت را درک کرد و درست از آن استفاده کرد.

پیش از تعطیلات تبلیغ کنید.

برای شروع یک تعطیلات، بازاریابان باید تبلیغات خود را از هفته ها پیش شروع نمایند. انجام این کار باعث می شود که آنها فرصت کافی برای تبلیغات جدید و تغییر روش تبلیغات داشته باشند و بتوانند بازخورد مردم نسبت به تبلیغات را بسنجند. با در اختیار داشتن زمان کافی، آنها می توانند تبلیغات و فعالیت های خود را بهینه نمایند تا سودآوری خود در زمان تعطیلات را تضمین نمایند.

با استفاده از تبلیغات زودهنگام، شما می توانید از مزیت اول بودن استفاده کنید. در واقع این فعالیت باعث می شود بسیاری از خریداران شما را به عنوان مقصد اولیه خود برای خرید در ایام تعطیلات انتخاب نمایند.

سرمایه گذاری بر تبلیغات را افزایش دهید.

به محض تاثیر گذار بودن یک تبلیغ، به سرعت سرمایه گذاری بر روی آن را دو برابر کنید. تا می توانید سرمایه گذاری بر روی تبلغیات در ایام تعیطلات را افزایش دهید تا بتوانید به حداکثر فروش خود در این ایام دست یابید.

بسیاری از فروشندگان و کسب و کارها دچار این اشتباه می شوند و برای میزان فروش خود در این ایام سقف کمی را در نظر می گیرند. در حالی که مردم برای خرید آماده هستند فروشندگان و کسب و کارها باید در فضاهایی که خریداران هستند، حضور یابند. تبلیغات بنری، تبلیغات در سایت ها، تبلغیات رسانه ای و … از جمله کانال هایی است که می توان برای این منظور استفاده کرد. در اختیار داشتن یک برنامه بازاریابی مناسب برای ایام تعطیلات این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد که سود خوبی بتوانید به دست آورید.

سعی کنید برای همه تعطیلات برنامه داشته باشید. تبلیغات را زودتر از تعطیلات آغاز نمایید و زمان، انرژی و سرمایه خود را برای این فرصت ها افزایش دهید تا بتوانید از آنها برای گسترش کسب و کار خود استفاده نمایید.

زمانی که شما تعطیلات را زودتر از موعد جشن می گیرید این فرصت را در اختیار دارید تا با مشتریان خود خوش بگذرانید، رقبا را از بین ببرید و فروش خود را افزایش دهید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *