5 گام برای سخنرانی

چگونه یک سخنرانی تاثیرگذار داشته باشید تا بتوانید با حضار ارتباط برقرار کنید؟ در اینجا 5 گام آموزش داده می شود تا بتوانید با استفاده از قوانین ارتباط رضایت شنونده را بدست آورید.

لمس

این به آن معنا نیست که به طور فیزیکی مشتریانتان را لمس کنید، بلکه باید قادر باشید تا با استفاده از سخنان تان آنها را لمس کنید. افراد با استفاده از احساسا تشان تصمیم می گیرند. اگر نتوانید ارتباط احساسی برقرار کنید آنها تمایلی برای اقدام ندارند. آنها باید دلیلی برای اقدام کردن در سخنان تان بیابند. آنها باید به واسطه ی پیام هایی که می رسانید مشتاق به گوش دادن شوند تا بتوانند به شما اعتماد کنند. هنگامی که افراد در مقابل حرف های شما موضع گیری نمی کنند، بیشتر پذیرای حرف های شما هستند.

این لمس کردن به این معنا است که شما شرایط زندگی و کاری آنها را درک کنید و این درک را از طریق سخنان خود منتقل نمایید. این امر باعث ااعتماد آنها به شما می گردد.

مقاله ی مرتبط : افزایش مهارت های ارتباطی در محیط کار

 

ارتباط چشمی

اگر می خواهید فردی را متقاعد به انجام کاری کنید باید با چشمانتان حس اعتماد را ایجاد و منتقل نمایید. اگر به شما اعتماد نکنند محصولات شما را نخواهند خرید. اگر از طریق ویدئو (ویدئو کنفرانس)ارتباط برقرار می کنید، ارتباط چشمی طبیعی امری مهم است.

 

حرکت

در سخنرانی خود باید از حرکاتی استفاده کنید تا مخاطب را متقاعد کنید. حرکت فقط به معنای حرکات فیزیکی شما نیست، بلکه به معنای جهت دهی مخاطب از یک نکته به نکته ای دیگر است. باید نشان دهید که محصولات شما قادر است مشتریان را از حالت  کنونی به وضعیت بهتری منتقل کند. در این صورت است که مخاطب را وادار به اقدام می کنید.

از بعد فیزیکی، حرکات شما با هدفی خاص برای فهم بهتر سخنان تان انجام می شود. از این حرکات استفاده کنید تا جوانب مختلف سخنرانی خود را نشان دهید.

 

شبه زبان

شبه زبان در واقع هر چیزی به غیر از حرف ها و سخنان شماست. سرعت سخنان تان، بلندی و کم بودن صدای شما و بالا و پایین بودن آهنگ صدای شما نمونه ای از امور شبه زبان هستند.

مردم باید یک رابطه ی احساسی بین شما و شرایط خودشان پیدا کنند. باید مطمئن شوید که صدای شما این حس را منتقل می کند.

 

آموزش

اینجا جایی است که شما نحوه ی ارائه سخنرانی تان را تمرین می کنید. بازخوردها را از مخاطب دریافت می کنید و از آن ها برای اصلاح خود استفاده می کنید. این همان جایی است که با استفاده از ضبط صدا و تصویر اشکالات را برطرف می کنید. باید نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *