غلبه بر ترس از سخنرانی

تحقیقات نشان داده که ترس از سخنرانی یکی رایج ترین ترس ها بین انسان ها است. حقیقت این است که صحبت کردن بر روی صحنه دلهره آور است و همه ما این تجربه را داشته ایم. سخنرانی بر روی صحنه و یا در یک اتاق تفاوتی ندارد، توانایی ارائه یک سخنرانی خوب یک امر مهم است. برخی باور دارند که برای موفقیت شغلی، سخنرانی نسبت به دیگر مهارت ها اهمیت بیشتری دارد.

سخنرانی برای شخصیت شما نیز مزیت هایی به همراه دارد. سخنرانی به شما کمک می کند تا اعتبار کسب  کنید و دیگران شما را به عنوان یک فرد موفق در کسب  و کارتان بشناسند. سخنرانی می تواند راهی برای ورود به کسب و کارهای جدید باشد، می تواند حتی شما را به یک مربی خوب تبدیل کند و باعث گسترش روابط شما گردد و فرصت اثرگذاری بر دیگران را در اختیار شما قرار دهد.

در ادامه نکاتی ارائه شده است که می تواند به شما برای غلبه بر ترس از سخنرانی کمک نماید.

1- آماده باشید.

قبل از اینکه بر روی صحنه بروید آماده باشید. سعی کنید از قبل مخاطبان خود را بشناسید. تمام نکاتی را که یادداشت کرده اید به همراه داشته باشید. استیو جابز قبل از سخنرانی افسانه ای خود، روزهای زیادی را صرف تمرین و گرفتن بازخورد کرده بود.

2- ترس هایتان را بشناسید.

مت هوتی موسس MetaFilter یک راه حل مناسب ارائه می دهد: ترس هایتان را بشناسید و بدانید چه چیزی باعث آن می شود. به یاد داشته باشید هنگامی که صدها چشم به سمت شماست داشتن کمی اضطراب امری طبیعی است. به جای اینکه به سراغ ترس خود بروید، باخود بگویید گروهی برای یادگیری از من اینجا هستند، بنابراین همه چی خوب است.

3- سخت نگیرید.

قبل از سخنرانی با دوستان خود بیرون بروید، موسیقی گوش دهید و یا یک فیلم کمدی تماشا کنید. ثابت شده است که موسیقی اثر عمیق فیزیولوژیکی بر ما دارد و گوش دادن به موسیقی های پر انرژی می تواند موجب افزایش انگیزه گردد.

4- انسان باشید.

نیازی نیست که فکر کنید برای اینکه حضار شما را جدی بگیرند باید خود را در سطحی بالاتر از آنها قرار دهید. اگر انسانیت نشان دهید می توانید با حضار ارتباط بهتری برقرار نمایید. از تجربیات و داستان های شخصی خود بگویید و احساسات خود را به آنها منتقل کنید.

5- شوخ طبع باشید.

به این معنی نیست که سخنرانی خود را به یک اجرای کمدی تبدیل کنید، کمی حس شوخ طبعی داشته باشید. حس شوخ طبعی توجه مخاطب را بیشتر به شما جلب می کند. نیازی به گفتن نیست اما نباید به قیمت خراب کردن یکی از مخاطبین  شوخی کنید. اگر از این روش استفاده کنید احترام و توجه مخاطب را از دست خواهید داد.

6- منعطف باشید.

سعی نکنید حجم زیادی از اطلاعات را به مخاطبین انتقال دهید، این کار موجب خستگی آنها خواهد شد و ممکن است توجه آنها را از دست بدهید. نکته ها را به صورت خلاصه و در دو یا سه مورد بیان کنید. می توانید از مثال ها و داستان ها برای انتقال بهتر استفاده کنید.

7- مکث کنید.

نفس عمیق کشیدن به آرامش اعصاب شما کمک می کند، بنابراین بعد از هر نکته مکث کنید و نفس عمیق بکشید. مکث کردن نشان می دهد که شما مطمئن هستید و عجله ای ندارید.

8- سعی نکنید چیزی را بفروشید.

وقتی بر روی صحنه هستید فشار به اندازه کافی بر روی شما وجود دارد. فکر کردن به فروختن محصول آخرین چیزی است که باید به آن توجه کنید. چون این کار مودبانه نیست و پشیمان می شوید.

9- از مخاطب نترسید.

از جمعیت نترسید. شاید گفتن اینن جمله سخت باشد، اما فکر کنید با چند نفر مکالمه دارید اما تعداد آنها کمی بیشتر از حد معمول است و شما تنها فردی هستید که حرف می زند.

10- برای اشتباهات آماده باشید.

هیچ دلیلی برای خجالت از اشتباه وجود ندارد. اگر اولین بار شما است هیچ اشکالی ندارد، در طول زمان بهتر می شوید. به یاد داشته باشید اگر اشتباهی کنید آنها متوجه می شوند اما برای اشتباه کردن آماده باشید.

به یاد داشته باشید که سخنرانان بزرگ هم کامل نیستند، اما آنها برای رساندن پیام ها و عواطف خود مصمم اند.

هیچ ترسی از اینکه بهترین سخنران نباشید، نداشته باشید. به سخنرانی خود فکر کنید تا بتوانید یک ارائه قوی داشته باشید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *