اشتباه رایج در بازاریابی محتوا

درباره بازاریابی محتوا چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. برای بسیاری از صاحبان کسب و کار پیدا کردن آموزش های مورد نیاز درباره بازاریابی محتوا و اجرای آن می تواند مشکل باشد.

در هنگام تحقیق درباره بازاریابی محتوا بسیاری از افراد ممکن است با ایده ها و راهکارهای اشتباهی برای پیاده سازی بازاریابی محتوا مواجه شوند و اغلب آنها این راهکارهای اشتباه را پیاده سازی نیز می کنند. اکثر اوقات اشتباهات بزرگ و مشکل ساز نیستند و می توان آنها را اصلاح کرد اما معمولا صاحبان مشاغل در برابر این اصلاح مقاومت می کنند.

در این متن تصمیم داریم درباره یک اشتباه رایج که بسیاری از افراد درابتدای راه انجام می دهند صحبت کنیم. اشتباه رایج چنین افرادی این است که سعی می کنند برای همه مخاطبین خود یک نوع محتوا تولید کنند.

حقیقت غیر قابل انکار درباره بازاریابی محتوا و آنچه که انتخاب استراتژی را به یک عامل مهم در این فعالیت تبدیل می کند این است که محتوا نمی تواند جامع و فراگیر باشد. تنها انتشار محتوا در سایت نمی تواند نتیجه ای در بر داشته باشد.

شما نیاز دارید درباره هر محتوایی که تولید می کنید دو مولفه مهم درباره آنرا مشخص نمایید:

  1. مخاطب
  2. کانال

با درنظر گرفتن این دو مولفه است که شما می توانید برای افراد خاص و فضاهای مختلف ارزش ایجاد نمایید.

محتوای خود را برای مخاطبین بهینه کنید.

اکثر افراد می دانند که بازاریابی محتوا به شناخت مخاطب بستگی دارد. اما بازاریابی محتوا به شناخت تفاوت های مخاطبین نیز وابسته است.

اگر شما یک سرویس اینترنتی را به مشتریان ارائه می کنید احتمالا نسبت به ویژگی های مخاطبین خود آگاه هستید. اما چیزی که شما واقعا به آن نیاز دارید این است که مخاطبین خود را به گروه های مشخصی تقسیم بندی نمایید.

در مثال ذکر شده مخاطبین شما ممکن است اینگونه تقسیم بندی شوند:

  • صاحبان کسب و کارهای کوچک
  • مدیران بازاریابی
  • کارشناسان بازاریابی

هر یک از این گروه ها نیازها، اهداف، خواسته ها و انگیزه های متفاوتی دارند. بنابراین هر یک به محتوای متفاوتی نیاز دارند. در واقع این چیزی است که می تواند فعالیت های شما در بازاریابی محتوا را تاثیر گذار نماید.

مخاطبین خود را شناسایی نمایید و نیازها، مشکلات، خواسته ها، انگیزه ها و اهداف آنها را مشخص کنید و محتوای خود را مطابق این اطلاعات تولید نمایید.

محتوای خود را برای یک کانال مشخص بهینه سازی نمایید.

فراتر از بهینه سازی محتوا برای مخاطبین مختلف، شما می توانید محتوا را برای کانال های مختلف نیر بهینه نمایید و توجه مخاطبین در کانال های مختلف را نیز جلب نمایید.

این مورد یکی از تاکتیک هایی است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

پست های وبلاگ و یا سایت شما مانند کتاب نیستند و می توانند بر حسب نیاز مخاطب و یا کانال های مختلف تغییر یابند.

ما اغلب این نظر عجیب را داریم که هر چیزی که در وبلاگ و یا وب سایت خود تولید می کنیم باید از طریق همه کانال ها در دسترس باشد. در واقع محتوای تولید شده باید از طریق ایمیل به مخاطب اطلاع رسانی گردد، در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و در نهایت اینکه رتبه مناسبی در نتایج جستجو به دست آورد. اما در واقع محتوا باید برای محدوده مشخصی از کانال ها تولید گردد.

در واقع و به طور عملی، طراحی و تولید محتوا با هدف ارائه در یک کانال خاص تنها راهی است که شما می توانید محتوای خود را برای کانال ها (به طور مثال تصاویر در اینستاگرام و مقالات در فیس بوک) بهینه سازی نمایید. همچنین اگر محتوایی دارید که از قبل تولید شده است می توانید با در نظر گرفتن ویژگی های کانال مختلف اقدام به بهینه سازی آن نمایید. به عنوان مثال می توانید از محتوای مطالب خود در سایت برای ایجاد تصاویر و اینفوگرافیک استفاده نمایید و در اینستاگرام منتشر نمایید.

استفاده از بهینه سازی محتوا برای مخاطب و کانال های مختلف به این معنی است که شما می توانید توجه مخاطب درست را در مکانی درست جلب نمایید.

بهینه سازی محتوا به عنوان یک استراتژی

انواع مختلف محتوا با روش یکسان تولید نمی شوند و نباید هم تولید شوند. بخشی از استراتژی محتوای شما باید شناسایی مخاطبین و کانال های مورد استفاده باشد.

فرآیند تولید محتوای خود را با فکر درباره نحوه استفاده از محتوا، ارزش هایی که باید تولید نماید و این ارزش ها چه کسانی را هدف قرار خواهند داد، آغاز نمایید.  سپس با استفاده از پاسخ این سوالات به تولید محتوا بپردازید.

منابع:

  1. startupnation

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *