6 سبک مدیریت برای کسب و کارها

زمانی که درباره موفقیت شغلی فکر می کنیم، مواردی مثل نوع کار و دستمزد آن بیشتر ذهن ما را مشغول می کنند. اما یکی از مهمترین موارد در موفقیت شما سبک مدیریت است. سبک مدیریت هم در این مورد که شما چگونه کارکنان خود را مدیریت می کنید و هم اینکه خودتان چگونه توسط دیگران مدیریت می شوید اهمیت دارد. مدیران تاثیر گذار می توانند بهره وری و روحیه کارکنان را افزایش دهند و میزان فشارهای کاری را کاهش دهند. در دنیای  کسب و کارهای کوچک شش سبک مدیریتی رایج وجود دارد .

هر یک از این سبک ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند و هر کارفرمایی بسته به نوع کسب و کار خود می تواند از یک یا چند سبک استفاده نماید. در ادامه سعی داریم این شش سبک مدیریتی را معرفی نماییم.

استبدادی

مدیران در این سبک به تنهایی تصمیم گیری می کنند و از هیچ فردی کمک نمی گیرند. در این سبک اگر تصمیمات درست اتخاذ شوند می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و می تواند سرعت تصمیم گیری را افزایش دهد. اگرچه این سبک موجب شود کارکنانی که به دنبال سهم بیشتری از تصمیمات و خودمختاری هستند، از مجموعه جدا شوند. در زمان های بحرانی که محدودیت زمانی وجود دارد، استفاده از سبک استبدادی می تواند مفید باشد اما برای بازه های زمانی طولانی می تواند منجر به استعفای کارکنان و مشکلات در مجموعه گردد.

مشورتی

در این روش نسبت به روش استبدادی، امکان بحث و گفتگوی بیشتر وجود دارد اما هنوز استبدادی است. در این سبک مدیر با کارکنان خود مشورت می کند اما در نهایت تصمیم گیرنده نهایی خود او است. در این سبک سعی می شود صحبت های کارکنان را در نظر گرفته شود اما تمرکز اصلی بر روی کسب و کار قرار دارد. این سبک از مدیریت معمولا منجر به ایجاد وفاداری در کارکنان می گردد. اما از سویی دیگر منجر به ایجاد وابستگی کارکنان به مدیریت می گردد.

متقاعد کننده

همانند سبک استبدادی، در این سبک مدیر تصمیم نهایی را اتخاذ می کند. اگرچه او این کار را با متقاعد کردن کارکنان انجام می دهد. در این روش کارکنان باید مدیریت را درباره یک تصمیم متقاعد نمایند و سپس مدیریت تصمیم نهایی را بر اساس نظرات کارکنان اتخاذ می کند. این روش مدیریت برای افرادی که نیاز به دریافت اطلاعات از افراد متخصص دارند مفید است. استفاده از این سبک هنگامی که مدیریت از حمایت کارکنان برخوردار نیست کارایی ندارد.

دموکراتیک

همان طور که از نام این سبک مشخص است مدیریت به کارکنان اجازه می دهد تا در تصمیم گیری ها سهمی داشته باشند. در واقع تصمیمات با رای اکثریت اتخاذ می شوند. این سبک برای مدیریت کارهای پیچیده، جایی که کارها خروجی متعددی دارند، مناسب است. اگرچه استفاده از این سبک زمانبر است و روند تصمیم گیری را کند می کند.

آزاد

این سبک در مقابل سبک استبدادی قرار دارد. در این سبک کارکنان در تصمیم گیری آزاد هستند و زمانی که نیاز به راهنمایی داشته باشند می توانند از فرد مدیر استفاده نمایند. در این روش فرد مدیر، بیش از اینکه یک رهبر باشد یک مربی است. استفاده از این سبک در استارت آپ ها و شرکت های تکنولوژی محور بسیار رایج است. اگرچه تصمیم گیری در این سبک می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد.

سرکشی

این سبک سنتی مدیریت مبتنی بر شنیده ها است. فرد مدیر در این سبک با گوش دادن به صحبت های کارکنان به جمع آوری اطلاعات می پردازد و سپس سعی می کند مشکلات را برطرف نماید. زمانی که از این سبک مدیریت استفاده می کنید، بیش از اینکه یک مدیر باشید، باید یک مشاور خوب باشید. یک تصمیم درست برای همه قابل قبول و احترام است. زمانی که مدیریت از حمایت کارکنان برخوردار نیست، استفاده از این سبک می تواند مشکل آفرین باشد.

منابع:

  1. startupnation

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *