5 راه ساده برای سخنرانی بهتر

صحبت در مراسم مختلف  یک راه عالی برای تثبیت  وضعیت خود به عنوان یک متخصص ماهر برای کسب و کار شما است. به هر حال، تبدیل شدن به یک سخنران عالی یک هنر است، نه علم. خبر خوب این است که با کمی تمرین و راهنمایی شما می توانید تصویری ماندگاری که تمایل دارید افراد از شما داشته باشند را می توانید در زهن آنها ایجاد نمایید.

در اینجا چند راه آسان برای تبدیل شدن به یک سخنران بهتر ارئه شده است.

1- حفظ مفاهیم، ​​ نه محتوا

ممکن است فکر کنید که بهترین راه برای بیان یک سخنرانی بی نظیر این است که محتوا را  کلمه به کلمه حفظ کنید. اما این روش برای سخنرانان مشکلات زیادی ایجاد میکند. حفظ کردن  تنها روی غیر نرمال کردن صدای ( پرونونس)  تاثیر نمیگذارد ؛ بلکه ممکن است در یک قسمت از ارائه تان یک کلمه از ذهنتان برود و شما تسلط  خود را از دست دهید و این  باعث یک سکوت ترسناک خواهد شد که استرس شما را زیاد میکند

به جای حفظ محتوا، بر روی مفاهیم تمرکز کنید. این کار را با ایجاد نقاط مهم  در محتوا، داستان ها، داده ها و اطلاعات کلیدی که می خواهید در هر بخشی از ارائه خود داشته باشید انجام بدهید. سپس، به طور طبیعی در مورد آنها صحبت کنید. اگر همه این نکات کلیدی را به خاطر داشته باشید، عالی است، اما اگر برخی را فراموش کنید، مشکلی نیست می توانید به نقطه دیگری بروید.

داشتن یک ساختار آزادتر نیز به شما امکان انعطاف پذیری برای تجدید نظر در داستان ها را میدهد تا بتوانید مطابق علایق حضار سخنرانی کنید . بعلاوه مزیت دیگری هم دارد که صدایتان طبیعی تر و ارائه تان جذاب تر خواهد شد.

2- قبل از ارائه ، با مخاطبان  صحبت کنید.

ملاقات با افرادی که می خواهید برایشان صحبت کنید قبل از آغاز سخنرانی، مزایای متعددی دارد. اول، آنها را مشتاق می کند . دوم، به شما امکان می دهد حس شوخ طبعی انها را اندازه گیری کنید. اگر سخنرانی هستید که از داستان های مهیج استفاده می کنید این اندازه گیری امری مهم است. در نهایت، شما می توانید بینش، ایده ها و تجارب افراد را در سخنرانی خود مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از مخاطبین برای مثال زدن می تواند بین شما و مخاطبین ایجاد صمیمیت نماید و مخاطبین را بیشتر در سخنرانی مشارکت دهد.

3- صدا و تصاویر  خود را  بهبود بخشید.

فکر می کنم اکثر سخنرانان می دانند که نباید به طور مستقیم از اسلایدها بخوانند .اگر در طول ارائه خود از اسلایدها استفاده  میکنید، آنها را به روش غیر منتظره ای استفاده کنید. یک ویدیو کوتاه و سرگرم کننده را اضافه نمایید یا از عکس هایی که جذاب هستند، استفاده کنید.

4- ذهنیت خود را تغییر دهید تا اعصاب آرامی داشته باشید.

حتی با تجربه ترین سخنرانان می توانند قبل از ارائه عصبی شوند. موثرترین راه برای  کاهش فشار   این است که ذهنیت خود را عوض کنید و به مخاطبان خود فکر کنید . به خاطر داشته باشید که شما در آنجا هستید تا به آنها اطلاعات ارزشمند ارائه کنید و اگر به  مخاطبین یک یا دو  ایده جدید، یا دیدگاه جدید ارایه دهید، شما سخنرانی خود را ارزشمند تر کرده اید. تمرکز بر اینکه مفید  و در خدمت حضار باشید ، می تواند به شما کمک کند که آرام باشید.

5- تعاملی باشید

یکی از بهترین سخنرانان، مایکل  پورتراست، که سطح جدیدی از تعامل با مخاطبان را به نمایش می گذارد. در طی سخنرانی، او از مخاطبین می خواهد  پیام های کلیدی را  با او تکرار  کنند . این تکرار مخاطبان را درگیر می کند و به آنها کمک می کند تا نکات سخنرانی را بهتر به خاطر بسپارند.

همانطور که سخنرانی تان را برنامه ریزی میکنید، به این هم فکر کنید که چطور حضار را وارد بحث کنید و با چه بهانه ای آنها را درگیر بحث کنید.

منبع

Entrepreneur.1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *