3 دلیل اهمیت کیفیت در تولید محتوا

ما دائما درباره اهمیت سئو سایت و اینکه این موضوع چقدر در بحث بازاریابی محتوا اهمیت دارد می شنویم. اما در این بین سوالی که فراموش شده این است که کیفیت در بحث تولید محتوا چقدر اهمیت دارد؟

در ادامه سعی شده است با ارائه دلایلی اهمیت محتوای با کیفیت و خوب به شما نشان داده شود.

خوانندگان نسبت به محتوا چه حسی دارند؟

تحقیقات نشان داده است که کاربران با شرکت ها و مجموعه هایی ارتباط برقرار می کنند که بتوانند نسبت به آنها شناخت پیدا کنند و حس خوبی داشته باشند. در خیلی از موارد، فرصت مناسب برای مجموعه ها و شرکت ها برای تحت تاثیر قرار دادن کاربران از طریق اولین نقطه تماس (معمولا سایت) به دست می آید.

حقیقت سختی که وجود دارد این است که تاثیر اولیه تنها یک بار رخ می دهد و در عصر کنونی محتوا ابزار رایجی است که برای ایجاد این تاثیر مورد استفاده قرار می گیرد.

خوانندگان به شرکت هایی که محتوای خوب و با کیفیت تولید می کنند چقدر اهمیت می دهند؟

طبق تحقیقات موسسه TMG Custom Media & Marketing Tech، 61 درصد کاربران بیان کرده اند که نسبت به چنین شرکت ها و مجموعه هایی احساس بهتری دارند. همچنین این آمار نشان می دهد که اینترنت چه نقش مهمی در نمایش اعتبار یک شرکت دارد. همچنین این واقعیت که بیش از نیمی از کاربران حس بهتری نسبت به مجموعه هایی دارند که محتوای با کیفیت تولید میکنند می تواند انگیزه مناسبی باشد تا مجموعه به تولید محتوای با کیفیت توجه بیشتری داشته باشند.

خوانندگان چه چیزی را ترجیح می دهند؟

اگر باور دارید که تبلیغات بیش از محتوا می تواند کاربران و مشتریان شما را تحت تاثیر قرار دهد در اشتباه هستید.

در حقیقت 7 نفر از 10 مشتری شما ترجیح می دهد ازطریق محتوا و مقالات درباره یک شرکت و یا مجموعه اطلاعات کسب نماید تا اینکه توسط تبلیغات این اطلاعات را دریافت نماید. این اطلاعات نشان می دهد که محتوا و مقالات در رسانه های مختلف روش دلخواه مشتریان و کاربران برای کسب اطلاعات است. بنابراین سعی نمایید از طریق محتوا به سوالات و نیازهای کاربران پاسخ دهید تا بتوانید اعتماد آنها را جلب نمایید.

خوانندگان چه چیزی را ارزشمند می دانند؟

هنگامی که درباره ارزش محتوا صحبت می کنیم به سراغ آمار و ارقام می رویم. طبق تحقیقاتی که توسط موسسه TMG Custom Media & Marketing Tech انجام شده است آنها سعی کرده اند تا کاربردی بودن محتوای سفارشی سازی شده (محتوایی که بر اساس نیاز واقعی کاربر ایجاد شده است) برای کاربران را مورد سنجش قرار دهند.

در این تحقیق 90 درصد کاربران بیان کرده اند که چنین محتوایی توانسته است نیازهای آنها را برطرف نمایید و کاملا کاربردی بوده است.

طبق این آمار شکی درباره ایجاد محتوای سفارشی سازی شده باقی نمی ماند. وقتی برای کاربران ارزش تولید می کنیم طبیعی است که آنها نیز با رضایت بیشتری به محصولات و خدمات ما تمایل پیدا می کنند.

نکته اصلی در تولید محتوا برای مخاطب شناخت دقیق نیازهای آنها است. با دانستن اینکه مخاطبین شما چه کسی هستند، چه رفتارهایی دارند، چه دلایلی برای خرید و یا انتخاب دارند شما می توانید محتوای “خوب” ایجاد کنید که می تواند به سوال های کاربران پاسخ دهد، نیازهای آنها را برطرف نماید و تاثیر مناسبی در آنها ایجاد نماید.

منابع:

  1. bkacontent

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *