چگونه در شبکه های اجتماعی بازاریابی کنیم؟

شبکه های اجتماعی یکی از تاثیرگذارترین و مقرون به صرفه ترین راه های بازاریابی است. اما این راحتی به این معنی نیست که تنها از مخاطبین خود درخواست نمایید که از شما خرید نمایند. مشابه هر استراتژی بازاریابی دیگری، بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیز به یک برنامه نیاز دارد. در ادامه برخی از راهکارهایی که می تواند در بازاریابی به وسیله شبکه های اجتماعی تاثیر گذار باشد معرفی شده اند.

1- مقالات و مطالب وبلاگ

اگر چیز جدیدی را در وب سایت و یا وبلاگ خود منتشر می کنید آنرا به اشتراک بگذارید. زیرا شبکه های اجتماعی در دسترس ترین ابزار کاربران در دنیای کنونی است.

2- بازنشر مطالب پربازدید

یکی از معظلاتی که در وبلاگ ها وجود دارد این است که مطالب پربازدید با نشر مطالب جدید کمتر دیده می شوند. اگرچه موتورهای جستجو به دیده شدن چنین مطالبی کمک می کنند اما تلاش شما برای ارائه آنها به مخاطبین نیز ضرری ندارد.

بنابراین سعی نمایید مطالب پربازدید خود را با اشتراک در شبکه های اجتماعی و یا از طریق خبرنامه دوباره در معرض دید کاربران قرار دهید.

3- اخبار صنعت شما

امروزه درباره چهره های سرشناس صبحت های زیادی وجود دارد، افرادی که مردم به گفته های آنها اهمیت می دهند. این افراد معمولا در یک حوزه مشخص برجسته هستند و معمولا تجربیات خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.

به اشتراگ گذاشتن مطالب و گفته های این افراد نه تنها باعث می شود مطلع بودن خود از اخبار روز را نشان دهید، بلکه موجب می شود تا به نوعی با این افراد سرشناس نیز ارتباط برقرار نمایید و به تدریج شما نیز به عنوان فردی سرشناس و برجسته شناخته شوید. اگر مطالب و مقالات مفیدی دارید آنها را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید.

4-  شبکه های اجتماعی دیگر

اگر در شبکه های اجتماعی دیگری عضو هستید شانس با شما است، اشتراک پروفایل و یا مطالب شما در شبکه های اجتماعی دیگر می تواند روش مناسبی برای جذب مخاطب باشد. به عنوان مثال لینک صفحه فیس بوک خود را در توییتر به اشتراک بگذارید و یا بالعکس.

5- موارد موردعلاقه

اگر کتاب، محصول و یا سرویسی وجود دارد که شما از آن استفاده می کنید و برای شما و کسب و کارتان کاربردی است چرا آنرا با مخاطبین خود به اشتراک نمی گذارید؟ حتی می توانید درباره محصول و یا سرویس مورد نظر یک نظر و یا مقاله بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

مورد دیگری که می توانید با مخاطبین خود در میان بگذارید ترفند ها و روش هایی است که ممکن است به مخاطبین کمک نماید.

6- جستجو در کسب و کار شما

خیلی از افراد تمایل دارند تا درباره فعالیت های روزانه شما اطلاعات کسب نمایند. شبکه های اجتماعی بستر مناسبی هستند تا شما برخی از فعالیت های کسب و کارتان را به نمایش بگذارید. می توانید از تصاویر برای این کار استفاده نمایید و برخی از فعالیت های خود را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. حتی بهتر از این می توانید از یک ویدئو کوتاه استفاده نمایید.

7- خلاقیت و الهام بخش بودن

برخی از افراد نقل قول های روحیه بخش را دوست دارند و افرادی راکه چنین مطالبی را در شبکه ها اجتماعی نشر می دهند دنبال می کنند. شما نیز می توانید از این روش استفاده نمایید. شما نیز می توانید نقل قول های افراد معروف و تاثیر گذار را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

8- مطالب سرگرم کننده

قانونی وجود ندارد که شما را از کمی شوخ طبعی با مشتریان و مخاطبان تان منع کند. خنده مشتریان و مخاطبین شما و احساس مثبت و خوب در آنها، می تواند موجب افزایش ترافیک سایت شما و به اشتراک گذاری مطالب شما گردد.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *