10 راه ایده پردازی برای کسب و کار

ایده های کسب و کار در اطراف و نزدیکی شما وجود دارند و به نوعی شما را احاطه کرده اند. تنها کافی است فرصت ها را ببینید و از آنها برای رسیدن به  موفقیت استفاده نمایید. برای یافتن یک ایده خوب نیاز نیست به دور دنیا سفر کنید تنها کافی است از منابع معرفی شده استفاده نمایید.

گاهی ایده ها چنان به ما نزدیک اند و چنان ما را احاطه کرده اند که نمی توانیم آنها را ببینیم.

1- از خانواده شروع کنید.

در نگاه اول شاید استفاده از خانواده برای ایده پردازی در زمینه کسب و کار عجیب به نظر برسد. اما می توانید از آنها درباره مسائل و مشکلات شان سوال نمایید و در صورت وجود چنین مشکلاتی سعی نمایید با کمک یکدیگر به بررسی آن بپردازید. همچنین خانواده در گام های بعدی کسب و کار نیز می توانند حامیان خوبی برای شما باشند.

2- از دوستان خود کمک بگیرید.

نباید ایده پردازی در زمینه کسب و کار را تنها به خود محدود نمایید. در بسیاری از مواقع شاید چیزی به ذهن شما نرسد. به همین دلیل توصیه می شوند به ایده ها و صحبت های افراد دیگر گوش دهید. اگر با دقت به صحبت های دوستان خود گوش کنید احتمال اینکه بتوانید یک ایده مناسب برای کسب و کار را بیابید زیاد است.

3- به چیزهایی که شما را آزار می دهند دقت کنید.

به اطراف خود دقت کنید و ببینید در زندگی روزمره خود با چه مشکلات و مسائلی روبرو هستید. چه چیز هایی شما و یا دوستان شما را آزاد می دهند. سپس درباره آنها فکر کنید و برای برطرف کردن آنها برنامه ریزی نمایید و بعد ببینید آیا می توانید راه حل خود را به یک کسب و کار تبدیل نمایید.

4- به دنبال علایق خود باشید.

خیلی از افراد علایق و سرگرمی های خود را به کسب و کار تبدیل کرده اند. سعی نمایید درباره علایق و سرگرمی های خود فکر کنید و ببینید چگونه می توانید آنها را به یک کسب و کار تبدیل نمایید.

5- سفر کنید.

سفر کردن باعث می شوند تا دید شما نسبت به فرصت هایی که می توان از آنها برای راه اندازی یک کسب و کار استفاده کرد باز شود. در واقع وقتی شما سفر می کنید با طرز تفکرات و مشکلات جدید آشنا می شوید و این امکان برای شما به وجود می آید که برخی مشکلات را از یک زاویه دیگر ببینید. این برخورد با مشکلات و تفاوت در ایده ها و نگرش ها می توانند مبنای یک کسب و کار را ایجاد نمایند.

6- چشمانتان را باز کنید.

وقتی چیزی می بینید که توجه شما را جلب می کند از خود سوال کنید چه چیز خاصی درباره آن وجود دارد؟ سپس سعی کنید بر روی اتفاقی که برای شما رخ داده است تمرکز نمایید. معمولا توجه به این اتفاقات جالب می توانند مبنای یک کسب و کار را ایجاد نمایند.

7- چیزهای موجود را بهبود ببخشید.

اگر می بینید چیزی با استاندارهای زندگی شما سازگار نیست سعی کنید نمونه بهتری از آن را بسازید. هر محصول و یا خدماتی که می بینید ضعف هایی دارد می تواند یک فرصت برای کسب و کار شما باشد.

8- در جامعه به دنبال مشکلات باشید.

هیچ مکانی بهتر از سطح جامعه برای ایده پردازی در زمینه کسب و کار وجود ندارد. در سطح شهر گاهی ایده هایی یافت می شوند که می توان آنها را به کسب و کارهای میلیونی تبدیل کرد. ایده های بزرگ گاهی در اتفاقات روزمره سطح شهر پنهان شده اند و تنها نیاز است شما به آنها دقت کند.

9- به رویاهای خود اهمیت بدهید.

خیلی از افراد رویاهای خود را نادیده می گیرند و یا حتی آنها را به یاد نمی آورند. اما گاهی باید به این نداهای درونی گوش داد، مهمم نیست که چقدر عجیب و غریب باشند. شما هیچ وقت نمی دانید شاید یکی از این رویاها پایه گذار یک ایده عالی برای کسب و کار باشند.

10- از اینترنت استفاده کنید.

در نهایت می توانید از اینترنت برای یافتن یک ایده مناسب استفاده نمایید. شما می توانید از جستجو در اینترنت و بررسی ایده های کسب و کار برای ایده پردازی در زمینه کسب و کار استفاده نمایید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *