مزایای کار در استارتاپ ها

هنگامی که شما در یک استارتاپ کار می کنید ممکن است با ریسک های زیادی روبرو شوید . حدود 75 درصد استارتاپ ها شکست می خورند پس واضح است که امنیت شغلی ندارید حال هر چقدر که پروژه را با قدرت زیاد شروع کنید . ریسک های کوتاه مدت زیاد است و معمولا در ابتدای کار حقوق خوبی دریافت نمی کنید .

 

در حالی که معایب کار در یک استارتاپ زیاد است و نباید آن را نادیده گرفت اما افراد زیادی علاقه مند به کار در استارتاپ ها هستند . امروزه تقاضا برای کار در استارتاپ ها زیاد است ،اما دلیل آن چیست ؟ جواب این است که استارتاپ ها مزایایی را در اختیار شما قرار می دهند که آن را در دیگر مشاغل پیدا نمی کنید .

 

محرک رشد

یکی از مزایای کار در استارتاپ ها این است که به فرد گرایی و نوآوری بها می دهند و شما به مراتب آزادی عمل بیشتری دارید . کارکنان مستقیما در شکوفایی استارتاپ نقش دارند ،این مورد برای افرادی که می خواهند تغییراتی ایجاد کنند جذاب است .

 

کار در یک استارتاپ معمولا همراه با ریسک های زیادی است اما به دلیل شرایطی که ایجاد می کند جذاب به نظر می رسد . این مسائل را با پتانسیلی که شما برای رشد استارتاپ دارید ادغام کنید و مشاهده می کنید که شما چیزی دارید که برای افراد زیادی خصوصا جوانان جذاب به نظر می رسد .

 

دیگر مزایای مورد توجه

ممکن است حقوق شما در مقایسه با کار در دیگر مشاغل کمتر باشد اما مدیران استارتاپ ها می توانند مزایای دیگری را در اختیار شما قرار دهند . به عنوان مثال ،ممکن است که به شما اجازه دهند از خانه کارهایی که به شما محول می شوند را انجام دهید و یا به شما غذای مجانی بدهند . باید به این نکته اشاره شود افرادی فقط می خواهند کاری را انجام دهند که در آن احساس رضایت کنند و ممکن است پول برایشان زیاد مهم نباشد ، این مورد در استاراپ ها رخ می دهد .

 

کسب سریع مهارت و تجربه

محیط استارتاپ یک محیطی است که در آن سرعت خیلی مهم است . شما در زمان اندکی مجبورید که هر کاری را یاد بگیرید . شما قادرید که مهارت های زیادی را فرا گرفته و آن را به رزومه خود اضافه کنید .

یک مشکل در شرکت های خیلی بزرگ این است که نقش ها محدود می شوند .اما استاراپ اینگونه نیست ،ممکن است مدام نقش های شما تغییر کند و باید در همان فاصله کوتاه مهارت ها را یاد بگیرید . شما حتی قادرید که یک شغل جدید را سریع یاد بگیرید و برای آینده شغلی خود فرصت های زیادی را ایجاد کنید .

 

آیا باید در یک استارتاپ کار کنید ؟

واقعیت این است که تمام افراد قادر به فعالیت در استارتاپ ها نیستند . اگر می خواهید یکبار آن را امتحان کنید باید گفت که با سرعت بیشتری نسبت به کار در یک شرکت بزرگ رشد خواهید کرد . برای خیلی افراد این بزرگترین مزیت کار در یک استارتاپ است .

منبع  : tech.co

کلید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *