7 چالشی که استارت آپ ها در راه اندازی وب سایت دارند.

در زمان حال یکی از معیارهای اعتبار یک کسب و کار داشتن یک وب سایت است. کسب و کار شما تا زمانی که سایتی نداشته باشد از اعتبار کافی برخوردار نخواهد بود. علاوه بر این وب سایت نقش مهمی در استارت آپ ها بر عهده دارد و می تواند در تمام مسیر به موفقیت یک استارت آپ کمک نماید.

شاید خنده دار باشد اما خود وب سایت گاهی برای استارت آپ ها به یک چالش تبدیل می شود. در حالی که تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که هر کسی می تواند برای خود یک وب سایت داشته باشد اما هنوز هم مشکلاتی وجود دارند که شما باید با آنها روبرو شوید.

1- طراحی و قالب

ظاهر سایت عامل مهمی در موفقیت سایت شما است. داشتن یک ظاهر مناسب می تواند تاثیر خوبی بر روی مخاطبین شما بگذارد، همچنین می تواند آنها را به خرید از شما تشویق نماید و آنها را تشویق نماید تا سایت شما را به دیگران معرفی نمایند.

اگر از قالب های آماده برای ظاهر سایت خود استفاده می کنید انتخاب های شما محدود است. اما توصیه من این است که از یک متخصص طراحی سایت در این زمینه استفاده نمایید تا ظاهر سایت را با توجه به هویت و برند مجموعه شما طراحی نماید.

2- تولید محتوا

تولید محتوا نیز یکی دیگر از چالش هایی است که نه تنها استارت آپ ها بلکه شرکت های بزرگ نیز با آن روبرو هستند. به عنوان مثال شما باید سعی نمایید برای صفحات خود عناوین مناسب انتخاب نمایید و یا برای قسمت های مختلف سایت خود محتوا ایجاد نمایید. همچنین انتخاب تصاویر مناسب نیز یکی از چالش هایی است که افراد بسیاری با آن روبرو هستند.

علاوه بر این موارد محتوای تولید شده شما باید با برند و هویت مجموعه شما هماهنگی داشته باشد و همچنین اطلاعات موردنیاز مشتریان را در اختیار آنها قرار دهد و در نهایت آنها را تشویق نماید تا از شما خرید نمایند.

3- سئو

سئو یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی آنلاین است که امروزه از اهمیت فراوانی برخوردار است. فعالیت های مربوط به سئو نسبتا ارزان هستند و در بهتر دیده شدن سایت و افزایش ترافیک سایت شما تاثیر فراوانی دارند. سئو به فعالیت هایی در داخل خود سایت (on-site) و فعالیت هایی در بیرون از سایت (off-site) نیاز دارد. قبل از اینکه سایت خود را راه اندازی نمایید سعی نمایید یک کارشناس سئو سایت شما را بررسی نمایید و مشکلات موجود را برطرف نماید.

4- درخواست انجام فعالیت (Calls to action)

منظور از درخواست انجام فعالیت این است که شما سایت خود را به گونه ای طراحی می کنید که کاربر را به سمت فعالیت خاصی هدایت نمایید. به عنوان مثال کاربر را به سمت شماره تماس شرکت و تماس گرفتن هدایت می کنید و یا با قرار دادن یک دکمه امکان خرید محصول را دراختیار مشتری قرار می دهید. درخواست انجام فعالیت در سایت مسئولیت تبدیل کردن مخاطبین سایت به مشتریان را برعهده دارد.

روش های زیادی برای این کار وجود دارد و اینکه کدام روش را انتخاب می کنید اهمیت زیادی ندارد. فقط به یاد داشته باشید که روشی را که برای این کار انتخاب می کنید برای مخاطب واضح باشد و برای شما نیز بازخورد مناسبی به همراه داشته باشد.

5- هاستینگ

شاید انتخاب هاستینگ مناسب در نگاه اول زیاد مهم نباشد اما در عمل تاثیر زیادی بر روی عملکرد سایت شما دارد. در شروع کار شاید محدودیت های مالی بسیاری از انتخاب ها را از فهرست شما خارج نمایند اما این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب یک هاست بهتر عملکرد بهتر سایت را به همراه دارد و معمولا شرکت های هاستینگ با هزینه بالاتر خدمات پشتیبانی بهتری نیز ارائه می دهند.

6- جذب مخاطبان اولیه

به یاد داشته باشید که راه اندازی وب سایت پایان یک فرآیند و آغاز فرآیندی دیگر است. بعد از راه اندازی وب سایت نیاز است تا شما فعالیت های دیگری را انجام دهید تا کاربران را به سمت سایت خود هدایت نمایید و ترافیک سایت را افزایش دهید. این فعالیت ها شامل تولید محتوا و تبلیغات می گردد.

اگر در هنگام راه اندازی سایت این موارد را در نظر داشته باشید می توانید برای آنها برنامه ریزی انجام دهید. هیچ راهی برای ساده تر کردن این مورد وجود ندارد اما با کمی تحقیق می توانید راه های مناسبی را پیدا نمایید.

7- یافتن حداقل ها

طبیعتا وقتی شما سایت خود را راه اندازی می کنید دوست دارید همه چیز به بهترین شکل ممکن وجود داشته باشد. شما برای آینده برنامه ریزی کرده اید و هدف های مشخصی دارید و دوست دارید سایت شما نیز نمایشگر این اهداف و برنامه ها باشد.

اما با گسترش سایت شما وسوسه می شوید که بخش های جدید به سایت خود اضافه نمایید و بخش های قدیمی را حذف نمایید. این امری طبیعی است اما سعی نمایید در ابتدا حداقل های مورد نیاز را داشته باشید. منظور از حداقل ها این است که کمترین ویژگی هایی را که سایت شما را قابل استفاده می کنند فراهم آورید. این ویژگی ها به کسب و کار شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر یک سایت فروشگاهی راه اندازی کرده اید در ابتدا نیاز است راه حلی برای پرداخت هزینه داشته باشید و بدون این قسمت سایت شما کاربردی نخواهد بود.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *