5 راهی که استارت آپ ها می توانند با شرکت های بزرگ رقابت کنند .

یکی از واقعیت هایی که کار آفرینان با آن مواجه می شوند این است که رقیبان آنها اغلب شرکت های چند میلیارد دلاری هستند. در چنین شرایطی شما مجبور هستید با توجه به منابع و توانایی های خود راه هایی را برای مبارزه با چنین شرکت هایی بیابید. در اینجا 5 راه برای رقابت با شرکت های بزرگ آورده شده است .

1- سریع باشید.

شرکت های بزرگ منابع وسیعی دارند .اما آیا می دانید که چه چیزهای دیگری دارند ؟ بروکراسی . به عبارت دیگر آنها کند عمل میکنند و اگر چیزی وجود داشته باشد که مشتریان از آن متنفر اند ،سرویس دهی کند است .

باید استارتاپ خود را به گونه ای طرح ریزی کنید که به سرعت کارها را انجام دهد. ایمیل ها را ظرف چند ساعت و یا چند دقیقه پاسخ دهید، نمونه محصولات را به جای چند ماه در چند هفته به دست مشتریان برسانید. تیم تان را به گونه ای مدیریت نمایید که در کمترین زمان نقطه ضعف ها را پیدا کرده و به سرعت تصمیم گیری کنید. شرکت های بزرگ به ندرت به سرعت پاسخ مشتریان را می دهند، از این نقطه ضعف استفاده کنید .

2- بی رحم باشید.

به دریافت جواب منفی در ابتدای کار عادت کنید و دلسرد نشوید. به دنبال بهانه ای باشید تا به مشتریانتان ایمیل بزنید و یا آنها را ملاقات کنید. مدیران ارشد باهوش هستند و حتی اگر به شما نه بگویند در صورت پیشرو بودن شما را به خاطر خواهند سپرد.

شرکت های بزرگ از هر فرصتی استفاده می کنند تا مشتریان خود را حفظ کنند، پس شما نیز از کوچکترین فرصت خود استفاده کنید و رحم نکنید .

3- هرگز نترسید.

همه می دانند که شما یک شرکت کوچک هستید، اما نباید مثل یک شرکت کوچک عمل کنید . صرفا به خاطر اینکه رقبای شما میلیون ها دلار بر روی تبلیغات و تحقیق و توسعه هزینه می کنند به این معنا نیست که از شما بهتر اند . افرادی را استخدام کنید که می دانند چگونه محصولات با کیفیت تولید کنند، افرادی که عاشق کارشان هستند. این نشان می دهد که شما یک مدیر واقعی هستید .

اعتماد به نفس داشته باشید ، باهوش باشید، به قدرتهای خود باور داشته باشید. اگر اعتقاد دارید رقبای شما نمی توانند شما را شکست بدهند، روزی می رسد که واقعا نمی توانند شکست دهند .

4- گوش کنید.

شرکت های بزرگ در کمال تعجب گاهی ممکن است به آنچه که مشتریان می گویند توجه نکنند و یا نیازهای اصلی مشتریان را ندانند .خیلی از آنها ممکن است محصولاتی داشته باشند که حتی اگر مشتریان خواستار تغییر در آنها باشند، هیچ تغییرات مثبتی بر روی آنها انجام ندهند. بنابراین به عنوان یک شرکت کوچک، عکس آن عمل کنید. به گونه ای عمل کنید که  هدف اصلی شما مشتریانتان باشد. به همه مسائل توجه کنید و به خواسته های مشتریانتان گوش دهید. آنها به شما می گویند که به چه چیزی نیاز دارند، شما نیز خواسته هایشان را برآورده کنید. مشتریان خواستار یک چیز هستند اینکه مشکلات شان حل شود و حل مشکلات با گوش دادن و توجه کردن شروع می شود .

5- بدانید که موفقیت در یک شب به دست نمی آید.

ممکن است چند سال طول بکشد تا موفق شوید. از همان ابتدا نسبت به کارهای خود دیدی واضح داشته باشید. از اینکه 10 ،20 و یا 100 تماس اول برای فروش محصول تان به جایی نرسید نگران نشوید. برای تغییر و موفقیت تنها به یک اتفاق نیاز دارید و شما هیچ گاه نمی دانید که آن اتفاق چه زمانی رخ می دهد. اگر موفقیتی به دست آوردید، سخت تر کار کنید. هیچ چیزی را  نادیده نگیرید. با موفقیت های بیشتر با مشکلات بیشتری نیز روبرو خواهید شد اما شما دیگر یک شرکت کوچک نیستید و روش مقابله با مشکلات را یاد گرفته اید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *