چگونه مخاطبین (فالوورهای) اینستاگرام را به مشتری تبدیل کنیم.

به لطف قدرت تصاویر، اینستاگرام در سال های اخیر به شدت در بین فروشندگان و بازاریابان محبوب شده است. این محبوبیت به این دلیل است که تصاویر تاثیر سریع، پایدار و زیادی دارند و این چیزی است که بازاریاب ها به دنبال آن هستند.

میزان جذابیت در اینستاگرام نیز زیاد است. پست ها در این شبکه اجتماعی در هر 24 ساعت 4.2 میلیارد لایک دریافت می کنند و نرخ رشد مخاطبین (فالوور) نیز به صورت میانگین در حدود 237 درصد است.

البته مشابه دیگر شبکه های اجتماعی ممکن است بعد از مدتی شما نیز به دام جمع آوری مخاطب بیفتید و از مسیر اصلی خود دور شوید. برای یک کسب و کار میزان مخاطبین در شبکه های اجتماعی یک معیار کاذب است و تا هنگامی که برای شما سودی نداشته باشد نباید بر روی آن حساب باز کرد.

آمار نشان می دهد اینستاگرام ظرفیت بالایی برای بازاریابی دارد. به این آمار توجه کنید، 50 درصد کاربران اینستاگرام مخاطب برندها هستند، 60 درصد آنها از طریق این شبکه با محصولات و خدمات کسب و کارها آشنا می شوند، 75 درصد نیز بعد از آشنایی اقدام به خرید و یا ثبت سفارش می کنند.

برای استفاده از این شبکه و تبدیل این افراد به مشتری به یک برنامه نیاز است. اما متاسفانه اینستاگرام اجازه درج لینک در مطالب را نمی دهد و تنها می توان در قسمت پروفایل لینک قرار داد.

بنابراین چگونه می توان از این شبکه برای افزایش ترافیک سایت و تعداد مشتریان استفاده کرد؟ در ادامه نکاتی جهت استفاده بهتر از این شبکه برای بازاریابی ارائه شده است.

1- هیچ گاه اطلاعات تماس خود را نادیده نگیرید.

شاید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر باشد اما شما می توانید اطلاعات تماس و یا آدرس سایت خود را در قسمت توضیحات قرار دهید. بنابراین سعی کنید این اطلاعات را در همه مطالب قرار دهید تا کاربر به راحتی بتواند آنرا مشاهده نماید.

2- مخاطبین خود را با کدهای تخفیف تشویق نمایید.

وادار کردن مخاطبین به انجام اولین خرید، شاید مهمترین مانع در برابر شما باشد. بنابراین استفاده از یک کد تخفیف برای تشویق آنها می تواند راه حل مناسبی باشد. این راه حل موجب ارزش آفرینی برای کاربر می گردد. البته توجه داشته باشید که این کدهای تخفیف باید به صورت تصادفی و در مطالب تصادفی قرار گیرند تا مخاطب پیوسته به صفحه شما مراجعه کند.

3- تصاویر مشتریان راضی خود را نمایش دهید.

محتوایی که توسط مخاطبین تولید می شود حکم طلا در بازاریابی دیجیتال را دارد. چنین محتوایی موجب برقراری ارتباط افراد با کسب و کار شما می گردد و همچنین اعتبار شما را افزایش می دهد.

سرعت و راحتی اینستاگرام تولید محتوا را برای افراد بسیار ساده کرده است. اما چگونه می توان از این روش استفاده کرد؟ مسابقه برگزار کنید و از مخاطبین خود بخواهید که تصاویر مربوط به محصولات و یا کسب و کار شما را به اشتراک بگذارند. برای نتیجه بهتر نیز برای افراد برتر جایزه ای در نظر بگیرید.

4- یک داستان (تصویری) تعریف کنید.

داستان گویی ارزش زیادی دارد. اما زمانی که شما قدرت کلمات را در اختیار ندارید چگونه می توانید چنین کاری را انجام دهید؟ این جمله را به یاد آورید که یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد.

داستان گویی در اینستاگرام می تواند تنها با استفاده از یک پست نیز انجام شود. استفاده از ویدئو اینستاگرام نیز می تواند در این راه به شما کمک نماید. البته قابلیت Stories اینستاگرام نیز گزینه مناسبی برای داستان گویی است.

این قابلیت جدید به شما اجازه می دهد که مجموعه ای از پست ها را منتشر کنید که تنها 24 ساعت قابل مشاهده هستند و این فرصت مناسبی برای ارائه کدهای تخفیف به مخاطبین است.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *