چگونه ایده ای بی ارزش را به یک کسب و کار میلیون دلاری تبدیل کنیم؟

هر کسی ایده هایی دارد. من هم کلی ایده دارم. زمانی که دارم مسواک می زنم، زمانی که دارم تلویزیون تماشا می کنم، زمانی که دارم یک مقاله را مطالعه می کنم دائما مواردی به ذهنم خطور می کنند. اما اینها به این معنی نیست که همه آنها می توانند به کسب و کارهای میلیون دلاری تبدیل شوند.

اگرچه نمی توان هر ایده ای را به یک کسب و کار تبدیل کرد اما همه را آنها را هم نباید نادیده گرفت.

شما نیز ممکن است ایده هایی داشته باشید. اما اگر ندارید، نگران نباشید. شما برای یک کسب و کار به آنها نیاز ندارید. در واقع ایده های شما در این مرحله بی ارزش هستند. در ادامه دلیل این گفته را توضیح خواهم داد.

ایده ها تنها ایده هستند. یک ایده تنها یک دانه برای یک سرویس و یا محصول موفق است. بدون مراقبت و نگه داری درست شکوفا نخواهد شد. افکار شما به تحقیق در بازار، استراتژی مناسب و یک برنامه ریزی دقیق نیاز دارند و بدون این موارد ایده ها به جایی نخواهند رسید.

اگر قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید به چیزی بیش از ایده نیاز دارید. اگر قصد دارید ایده خود را به یک کسب و کار چند صد میلیون دلاری تبدیل کنید توصیه های زیر را جدی بگیرید.

1- تنها بر روی یک ایده تمرکز داشته باشید.

اگر ایده های فراوانی در سر دارید خبر خوب این است که هیچ یک به کسب و کار تبدیل نخواهند شد. چرا چنین چیزی می گویم؟ چون روش شما به کلی غلط است. بررسی موارد مختلف و اینکه چگونه می توان آنها را به یک کسب و کار تبدیل کرد شما را به جایی نخواهد رساند.

با چنین کاری زمانی که شما برای هر یک از آنها صرف می کنید برای موفقیت آنها ناکافی خواهد بود. دلیل دیگر اینکه احتمالا شما به هیچ یک از آنها واقعا اشتیاق ندارید. خوب راه حل چیست؟ ایده ای که موجب تحرک شما می شود و نسبت به آن اشتیاق بیشتری دارید را انتخاب کنید و برای آن برنامه ریزی کنید. برای آن تمام انرژی خود را صرف کنید. در نهایت خواهید دید که چگونه انتخاب شما به یک کسب و کار ارزشمند تبدیل شده است.

2- ایده خود را ارزیابی کنید.

ایده شما اگر در ذهن و اتاق کارتان باقی بماند بی ارزش خواهد بود. راه درست این است که آنرا در درسترس مشتریان قرار دهید و توسط آنها بررسی گردد. اما چگونه ایده خود را در این مرحله ارزیابی کنم؟

از آن یک محصول و یا نمونه اولیه بسازید. نکته این محصول اولیه این است که حاوی ارزشی که مشتری به دنبال آن است باشد. به عنوان مثال اگر قرار است مشکلی را از مشتری حل نماید این نمونه اولیه نیز باید مراحلی و یا بخشی از این حل مشکل را نشان دهد.

این محصول اولیه را به دوستان و نزدیکان خود  نشان دهید و بازخورد آنها را دریافت کنید. آیا افراد تمایلی به استفاده از آن دارند؟ آیا آنها این احساس را دارند که مشکل شان با استفاده از این محصول برطرف شده است؟ آیا محصول شما از سادگی کافی برخوردار است؟

3- اجرا کنید.

چیزی به اسم ایده میلیون دلاری وجود ندارد. فیس بوک یک ایده میلیون دلاری نبود اما هنگامی که اجرا شد به یک کسب و کار میلیون دلاری تبدیل شد.

ایده ها به محصولات تبدیل می شوند که این محصولات نیز به زمان و بازخورد مشتریان نیاز دارند تا کامل شوند. بنابراین شما باید یک نمونه اولیه بسازید و آنرا در اختیار مشتری قرار دهید. این اجازه را در اختیار مشتری قرار دهید تا محصول شما ارزیابی کند و مشخص نماید که ارزشمند است و یا نه.

خیلی از افراد محصول خود را به بازار عرضه نمی کنند و در عوض زمان و منابع خود را برای ساختن یک چیز بی نظیر هدر می دهند. اما این درست نیست زمان و منابع خود را برای چیزی صرف کنید که مورد علاقه مشتری است و نیازهای او را برطرف می کند.

4- یک بازار بزرگ تر پیدا کنید.

وقت خود را با ایده هایی که مخاطبین زیادی ندارد هدر ندهید. البته در گام های اول شما ممکن است با ده نفر شروع کنید. اما آیا ایده شما قابلیت رشد و گسترش و دست یافتن به هزاران مشتری را دارد؟ آیا می توان برای دست یافتن به میلیون ها مشتری برنامه ریزی کرد؟ اگر نه، فکر راه اندازی کسب و کار را از سر خود بیرون کنید.

مشکلی که قصد دارید آنرا برطرف کنید بررسی کنید و ببینید آیا انبوهی از مردم با آن روبرو هستند و یا نه. بزرگ فکر کنید و حتی اگر می توانید جهانی فکر کنید.

ایده کسب و کار خود را برای انبوهی از مردم بنا کنید و در نهایت محصولی خواهید داشت که پتاسیل رشد و تبدیل شدن به یک کسب و کار موفق را خواهد داشت.

5- به دنبال ایده های برزگ باشید.

بسیاری از ایده ها بی معنی هستند. شما می توانید از ایده ها محصولی برای فروش تولید کنید و در نگاه اولیه  با استفاد از چنین ایده هایی نمی توان یک کسب و کار راه اندازی کرد. این ها (ایده های بی معنی و در نگاه اول مسخره) ایده های مناسبی هستند و پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به یک کسب و کار را دارند.

شما باید با صرف وقت ایده خود را در بازار ارزیابی کنید و ببینید که در چه وضعیتی قرار دارد.  بسیاری از ایده هایی که بی معنی هستند و یا طرفدار خاصی ندارند معمولا در لبه فناوری و یا دانش قرار دارند و یا هنوز به اندازه کافی کامل نیستند تا نظر مشتری را جلب نمایند.

بنابراین اگر به دنبال ایده ای هستید که بتوانید با استفاده از آن کسب و کار خود را راه اندازی کنید به دنبال چنین ایده هایی باشید.

 

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *