4 استراتژی بازاریابی که هر استارتاپی باید بداند

مسلما شما استارتاپتان را با قدرت شروع کرده اید : یک ایده ی جدید برای محصولات و یا ارئه سرویس جدید ، یک تیم متشکل از افراد با استعداد و یک چشم انداز بزرگ برای رشد در سال های آینده .

 

اما چه چیزی شما را متوقف می کند ؟ چه چیزی شما را از آروزیتان دور می کند؟

 

بزرگ ترین مانع ، حداقل برای اکثر استارتاپ ها در بدو تولدشان ، بازاریابی است . شما ایده ی محشری دارید اما تا مادامی که هیچ کس از ایده ی شما با خبر نباشد هیچ سودی ندارد .شما به یک پلن بازاریابی جامع برای استارتاپتان نیاز دارید : توجه اولیه مشتریان را جلب کنید ، شهرت و مقبولیت بدست آورید ، نظرشان را برای پول دادن برای محصولتان جلب کنید .

 

برای این که در این راه موفق شوید 4 راه زیر را دنبال کنید .

 

1-با یک جایگاه استراتژی خوب شروع کنید

شما برای بازاریابی یک استارتاپ نمی توانید به صورت تصادفی تبلیغات را در فضای سایبر قرار دهید ، بلکه به یک پلن نیاز دارید .

آقای اندرو لوقلان(  Andrew Laughlan)رئیس مشارکت استراتژیک جهانی در Blur Group می گوید ” اولین گام برای دستیابی به یک بازاریابی موفق ، یک جایگاه استراتژی است .

 

این کار را با تعریف یک طبقه بندی از محصولات و یا سرویس تان شروع کنید ، آن را به مزایای محصولتان ، گزاره های اصلی محصولتان و معیار های رقابتی تان متصل کنید تا بتوانید پیام های اصلی ، استراتژی ها ، پلن ها و اهداف پلن را تعریف کنید ، این کار را حد اقل برای 12 تا 24 ماه انجام دهید . از خودتان سوال کنید : مشتری من چه کسی است ؟ چرا باید محصول من را بخرد ؟

 

اگر به این سوالات بنیادین پاسخ دهید ، با دید کامل تری به سراغ ساخت برند خود می روید .شما می دانید که کجا تبلیع کنید و مخاطب شما چه کسانی هستند . این نکته پایه ی اساسی هر شروعی برای بازاریابی است.

 

2-یک پلن بازاریابی محتوا بسازید

 

نشر مطالبی که در اختیار و مورد جلب توجه مردم قرار می گیرد یک مزیت مهم در بازاریابی به شمار می رود .

برخی از استارتاپ ها توسط سایت شان به نتایج خوبی رسیده اند .داستان ها و محتوای خوب می تواند بیشتر از خیلی کارهای دیگر شما را به مشتریان متصل کنند . سایت شما می توانید حرفتان را به مردم و بازار کاری تان منتقل کرده و شما را به نتایج دلخواهتان برساند . به همین دلیل سایت شما باید به عنوان هسته ی مرکزی استراتژی شما قرار گیرد .

 

 3-شهرت خود را توسط روابط عمومی بالا ارتقا دهید .

این فقط محتوای شما نیست که باعث شهرت شما می شود ، بلکه اعضای روابط عمومی حرفه ای و همچنین دارایی تجارت شما هن هست .

خانم اریکا سوآلو (Erica Swallow) در مقاله ای با عنوان 10 نکته روابط عمونی برای استارتاپ ها مینویسد: اگر قادر باشید روابط خوبی با مطبوعات برقرار کنید ، می توانید توجه زیادی از مشتریان را به برند و محصولات خود جذب کنید . ممکن است فکر کنید که ارتباط برقرار کردن با مطبوعات برای استارتاپ ها به دلیل کمبود بودجه سخت باشد . قابل ذکر است که استارتاپ های نو ظهور در ابتدا تعداد اندکی از افراد را استخدام می کنند و تمرکز خود را بیشتر بر روی محصولات و گسترش آن می گذارند .

نکاتی که باید در روابط عمومی توجه کنید .

– بدانید که چیزی ارزش دارد

– یک پیام مختصر و ارزش محور داشته باشید

– بدانید که مخاطب روزنامه نگاران و مطبوعات چه کساتی هستند

– از اشتباهات مطبوعات دوری کنید

– پیام هایتان را سفارشی کنید

– خبرنگاران را در فضای اجتماعی دنبال کنید

– پیام های منحصر به فرد داشته باشید

 

4-مثل یک ویروس عمل کنید

اگر می خواهید استارتاپ شما موفق شود ،باید در بازاریابی مثل یک ویروس عمل کنید . به عبارت دیگر، به جای اینکه تمام کارها را خودتان انجام دهید ،مصرف کنندگان را تشویق کنید که حرف های شما را پخش کنند .

اکثر مواقع استارتاپ ها فقط به هدف عملیاتی خود فکر می کنند و فراموش می کنند به اشتراک گذاری می تواند مزایای کاربران را افزایش دهد .در مورد چگونگی به اشتراک گذاری بهشی از اهداف خود توسط کاربران فکر کنید . آیا شما چنین پتانسیلی دارید؟

 

 

منابع :1)coxblue

2)mashable

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *