4 فاکتور اساسی موفقیت برای استارتاپ ها

چیز های با ارزش که می توانند تغییراتی را ایجاد کنند نیازمند زمان و صبر و حوصله است . ساخت یک کمپانی سودآور راه درازی را در پیش دارد و مسلما موانع زیادی هم دارد . راه اغلب اوقات سخت و دشوار می شود و خیلی از کارآفرینان نمی توانند از پس موانع برآیند که منجر به شکست کمپانی می شود. آمارها نشان می دهد که 50 درصد کمپانی های تازه تاسیس در 3 تا 5 سال اول شکست می خورند . با تمرکز بر فاکتور های موفقیت استارتاپ ها ،در اینجا سعی بر این است به کارآفرینان کمک شود تا تمرکز خود را بر روی چیزهایی بگذارند که نه تنها باعث حفظ کمپانی می شود ، بلکه باعث شتاب آنها به سطوح بالاتر می شود .

 

آقای دکتر مارک پایتون ( ( Mark Payton در مورد رشد استارتاپ هایی که تیمشان را از دو یا سه نفر شروع کرده و در حال حاضر به یک شرکت با حدود 700 کارمند تبدیل شده اند صحبت می کند . به طور خلاصه به 4 فاکتور موفقیت اشاره می کند .

 

مردم

تشکیل تیم درست شانس موفقیت استارتاپ را به طرز شگفت انگیزی افزایش می دهد . کار کردن افراد با استعداد ، دارای تحصیلات عالی و مشتاق با یکدیگر و به اشتراگ گذاری دانش و مهارت هر کدام ،شما را به نتایج بهتر چه بسا خارق العاده می رساند . بهترین تیم بازدهی بالاتری دارد و قادر است در زمان کوتاه تر به هدف برسد و ما همه اهمیت زمان در استارتاپ ها را می دانیم .

 

طرح تجاری

سرمایه گذاران سالانه طرح های تجاری قابل توجهی را برای ارزیابی دریافت می کنند . برای برنده شدن مهم است که یک پلن تجاری قدرتمند داشته باشید که از دیگر طرح ها متمایز باشد تا به شما در جلب توجه سرمایه گذاران کمک کند . برای اینکه مطمئن شوید طرح کسب و کار با موفقیت شکل گرفته ،باید به نحوه ارائه مدل کسب و کار خود توجه کنید .سرمایه گذاران می خواهند بدانند شما چگونه محصول ،تکنولوژی و سرویس خود را در بازار عرضه می کنید و نحوه ی سوددهی چگونه است .

 

بازارها

زمانی که یک کمپانی را تاسیس می کنید تعریف سهم بازار و نحوه ی استفاده از محصول شما خیلی مهم است . جایگاه شما در بازار و نحوه ی قرار گیری محصول شما در آن ، به شما فرصت استفاده بهتر فرصت ها را داده و در صحنه رقابت به کمک شما می آید .

 

شانس

بسیاری از مردم به شانس اعتقاد ندارند آنها می گویند ،این خود افراد هستند که شانس خود را با سعی و تلاششان در مسیر درست ،ایجاد می کنند و به اهدافشان می رسند . دکتر مایک پایتون از این دسته افراد است . او معتقد است اگر کارآفرینان خود را در احاطه افراد ، شبکه ها و لینک های مناسب قرار دهند شانس موفقیت را افزایش می دهند .موفق ترین کار آفریننان آنهایی هستند که با یک شبکه ارتباطی گسترده در ارتباط اند .

 

منبع  :thepitcher

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *