پذیرفتن اولین و شجاعانه ترین راه برخورد با شکست های کاری است.

گاهی اوقات کسب و کارها با شکست روبرو می شوند. اگر شما صاحب کسب و کاری هستید باید این واقعیت را قبول کنید که ممکن است در زمانی مجبور شوید کسب و کار خود را تعطیل کنید، کارمندان را اخراج کنید و عدم موفقیت را بپذیرید. حتما شما آمارهای زیادی شنیده اید که نشان می دهند نیمی از کسب و کارها حتی پنج سال هم دوام نمی آورند. برای استارت آپ ها این عدد از این هم کوچک تر است.

اما شکست نیز جزئی از زندگی است و برای برخورد با آن دو راه بیشتر وجود ندارد؛ آنرا بپذیرید و دوباره شروع کنید و یا برای همیشه از آن فرار کنید. در ادامه راهکارهایی معرفی شده اند که می تواند به شما در شرایط عدم موفقیت در کسب و کار کمک کند.

برای شکست آماده باشید.

اگر طبق آمار صحبت کنیم، زمانی که شما اولین کسب و کار خود را راه اندازی می کنید، باید خود را شکست خورده به حساب آورید. اگر از قبل چنین تصوری داشته باشید، در صورت اتفاق افتادن، پذیرش آن راحت تر خواهد بود. اولین اشبتاهی که اکثر افراد دراولین کسب و کار خود انجام می دهند این موضوع است که فکر می کنند موفق خواهند شد.

بنابراین در اولین کسب و کار خود تلاش کنید و اما همیشه منتظر موفقیت نباشید.

مسئولیت آنرا بپذیرید.

به عنوان یک کارفرما شما مسئول همه جنبه های کسب و کارتان هستید، که این شامل  موفقیت و عدم موفقیت در کسب و کار نیز می شود. پذیرفتن و در میان گذشتن شکست در کسب و کار با شرکا و کارمندان امری ترسناک است، اما مطمئن باشید با انجام دادن آنها احساس بهتری خواهید داشت. اما اگر سعی کنید از آن فرار کنید مجبور خواهید بود برای همیشه این کار را انجام دهید.

بنابراین سعی کنید هر چه زودتر با آن روبرو شوید.

شما شکست نخورده اید، کسب و کارتان شکست خورده است.

اگر نمی توانید مشکلی را در کسب و کارتان  حل کنید و یا اینکه برای سودآوری ایده ای به ذهن تان نمی رسد این به معنی بازنده بودن شما نیست. این مشکلات ممکن است به علت تصمیمات اشتباه شما به وجود آمده باشد، اما تا حد زیادی به نداشتن تجربه مربوط می شود. بنابراین با شکست در کسب و کار خود را سرزنش نکنید و خود را فردی بازنده تصور نکنید.

از شکست درس بگیرید و دوباره ادامه دهید.

اگر کسب و کار شما سودآوری ندارد و منابع مالی شما به پایان رسیده است راهی برای ادامه مسیر وجود ندارد. اگر قبلا تمام راه های ممکن را آزمایش کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید، راهی به جز تعطیل کردن آن وجود ندارد. هر چقدر این خروج از کسب و کار را به تعویق اندازید ضرر بیشتری می کنید. نمی گویم با اولین مشکل کنار بکشید بلکه منظورم این است اگر تمام راه ها امتحان کرده اید و نتیجه نداشته است، بنابراین چاره ای نیست.

شکست تنها یک مانع است، انتهای مسیر نیست.

زمانی که مسئولیت شکست در کسب و کار را قبول می کنید یک چیز را به یاد داشته باشید، شما اولین و آخرین نفری نیستید که در کسب و کار شکست می خورد. بلند شو، دوباره شروع کن. از تصمیمات اشتباه گذشته درس بگیر و در آینده تصمیمات بهتری بگیر و اهداف مناسب تری انتخاب کن و به خاطر داشته باش؛ تیم بعدی تو قوی تر خواهد بود. چون تو قوی تر و عاقل تر شده ای.

“دوباره تلاش کن، دوباره شکست بخور، شکست بهتری بخور”

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *