مشکلاتی که در مذاکره تجربه میکنید

 

پروسه مذاکره می تواند با طغیان مشکلات همراه باشد .به عنوان یک کسب و کار ،بهترین کار این است که مشکلات را یافته و راه حل های موثری پیشنهاد دهید .اگر شما یک تولید کننده هستید ، نمی توانید مذاکره را متوقف کنید ، چون مشتریان کالا و یا سرویس ها را از جایی دیگری فراهم می کنند که می تواند به تولیدات شما صدمه بزند .(مذاکره موفق)

 

ارتباط

بک مشکلی که ممکن است در مذاکره با طرف دیگر تجربه کنید ،ضعف در برقراری ارتباط است.اگر طرف دیگر به حرف ها گوش ندهد ممکن است باعث توقف و یا ناکارا بودن مذاکره شود .در طول مذاکره ،هردو طرف باید مستقیما باهم صحبت کنند و آماده شرح مشکلات باشند ،نقاط اشتراک خود را بیابند تابتوانند بهتر تصمیم بگیرند.(مدیران موفق چگونه با اعضای تیمشان ارتباط برقرار می کنند)

 

بده و بستان

در یک مذاکره ممکن است شما امتیاز هایی برای بدست اوردن دیگر چیز های با ارزش بدهید . توجه کنید که اگر یک پلن واضح و دقیق از اینکه کسب و کارتان چه چیزی را می خواهد و چه چیزی را واگذار می کند نداشته باشید ممکن است مذاکره را به بن بست بکشاند .

 

 

پویایی قدرت

برای مثال هنگامی که با یک توزیع کننده مذاکره می کنید ،ممکن است فکر کنید پویایی قدرت بین شما و توزیع کننده مانع مذاکره شود. پویایی قدرت به معنای تفاوت قدرت بین دو فرد و یا گروه است . یک راه برای اینکه پویایی قدرت مذاکره شما را خراب نکند این است که منابع کسب وکار خود را افزایش دهید . برای مثال ،با انبوهی از امار ، آنالیز داده ها و تحقیقات در جلسه مذاکره حاضر شوید . جمع آوری این اطلاعات از قبل می تواند اهرم قدرت برای بدست اوردن حمایت برای تقاضای غیر قابل مذاکره باشد تا بتوانید به یک توافق مطلوب ار برسید .

 

حل مشکلات

شما می توانید مشکلات را با راه حل های متعددی به همراه دیگر طرف ها می دهید حل کنید. این تکنیک زمانی موثر است که هر یک از اعضا بتوانند تفکراتشان را بیان کرده ،خلاق باشند و حتی الامکان ایده های زیادی داشته باشند. برای اینکه به چنین چیزی برسید منکن است جلسات متعددی را برگزار کنید ،تا افراد بتوانند نظراتشان را به اشتراک بگذارند .

 

منبع : smallbusiness.chron

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *