کابوس های شبانه یک مدیر

مدیریت نیز چالش ها و پاداش های خود را دارد. مدیران معمولا بهترین موقعیت را برای تاثیرگذاری و ایجاد تغییرات در اختیار دارند. هیچ چیزی بهتر از هدایت یک تیم و رسیدن به اهداف موردنظر نیست.

اما برای رسیدن به هر پاداشی هزینه هایی نیز وجود دارد. مدیر بودن به این معنا است که شما با مشکلات سختی روبرو خواهید شد که حتی ممکن است خواب را از چشمان شما بگیرد. در ادامه با 10 مورد از این مشکلات آشنا می شویم.

1- مقابله با ضعف کارمندان

مقابله با مشکلات عملکردی همیشه یکی از مهمترین منابع کابوس های شبانه مدیران است و خواهد بود. اگر چه اینگونه مشکلات هیچ وقت ساده نیستند، اما می توانند زیاد سخت هم نباشند. بسیاری از این موارد می توانند با استفاده از انتخاب صحیح کارمندان و بیان دقیق انتظارات از بین بروند.

اگر مشکلی را در عملکرد کارمندان مشاهد کردید سعی نمایید برخوردی سازنده داشته باشید. این کار می تواند سریع تر شما را به عملکرد دلخواه برساند. اگر رفتار و بهره وری مورد نظر شما حاصل نشد، سعی کنید از یک فرآیند پیشرفت با محدوده ی زمانی مشخص استفاده کنید. سعی کنید با این مشکلات هر چه زودتر برخورد نمایید و آنها را برطرف نمایید.

2- اخراج یک کارمند

این مورد واقعا می تواند خواب را از چشمان یک مدیر بگیرد. مهم نیست چقدر تجربه دارید، این کار واقعا می تواند سخت باشد. این کار هیچگاه برای مدیران راحت نیست.

برای اخراج نیز سعی کنید فرآیندی منصفانه داشته باشید و نهایت احترام را رعایت کنید.

3- استخدام درست

انتخاب از بین افراد می تواند دردناک و بسیار سخت باشد. اگر انتخاب اشتباهی انجام دهید به احتمال زیاد با بسیاری از مسائل این فهرست روبرو خواهید شد. راه حل؟ از یک فرآیند انتخاب درست و خوب استفاده نمایید.

سعی کنید معیارهای خود برای انتخاب را فهرست نمایید و برای آنها برنامه داشته باشید و افراد را بر اساس معیارهای مشخص شده انتخاب نمایید.

4- انجام کارهای غلط

در هنگام گرفتن یک تصمیم سعی کنید به جای این سوال “احتمال اینکه مشکلی پیش آید چقدر است؟” این سوال را از خود بپرسید “اگر فردا درباره تصمیم خود در روزنامه ها بخوانم چقدر احساس آسودگی خواهم داشت؟”.

به هر حال اگر اشتباه هم کردید سعی کنید آنرا قبول کنید و برای برطرف کردن آن تلاش نمایید. از این مهم تر از اشتباه خود درس بگیرید و در کارهای بعدی از درس های فراگرفته استفاده نمایید.

5- مواجه با روسا

برخورد با رییس بد موضوعی نیست که بتوان در چند خط به آن پرداخت و نیاز به توضیح بیشتری دارد. رییسان و تقریبا همه افراد گفتن اینکه اشتباه کرده اند را دوست ندارند. اگر سعی دارید که اثبات کنید رییس شما اشتباه کرده است به شما می گویم که در مسیر درستی قرار ندارید.

به جای این کار سعی کنید به مسائل و مشکلات از دید رییس خود نگاه کنید و ایده خود را به عنوان یک راه جایگزین ارائه دهید. همچنین سعی کنید گوش کنید و ذهنی باز داشته باشید. این احتمال را هم بدهید که ممکن است رییس شما اطلاعاتی داشته باشد که موجب شود ایده خود را تغییر دهید.

از همه مهم تر اینکه سعی کنید اعتماد و احترام متقابل را در محیط کاری و در ارتباط با رییس خود ایجاد نمایید. در چنین محیطی شما می توانید عدم موافقت خود را در شرایطی امن و پویا بیان کنید.

6- مشکلات تیم

همه مدیران دوست دارند که کارمندان با هم همکاری داشته باشند، به عنوان یک تیم کار کنند و بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند. اما زمانی که کارمندی با شکایت از کارمند دیگر نزد شما می آید، این امر مدیر را در شرایط دشواری قرار می دهد.

در چنین موقعیتی ایجاد تمایز بین مشکلات شخصی و کاری بین کارمندان اهیمت زیادی دارد. وجود اختلاف نظر و مشکل در زمینه های کاری می تواند سازنده باشید و ایده های جدید را خلق نماید. اما مشکلات شخصی بین افراد برای تیم مانند سم هستند و باید به سرعت برطرف شوند.

اگر تعارضات شخصی است، سعی کنید با افراد درگیر در مشکل گفت و گویی صادقانه و عادلانه داشته باشید و از آنها بخواهید که رفتار خود را به سرعت اصلاح نمایند. اگر تعارضات همچنان ادامه یافت، افراد درگیر را از تیم کنار بگذارید.

به عنوان آخرین گوشزد مراقب کارمندان خوب خود که باعث تحقیر و دیده نشدن دیگر افراد می شوند نیز باشید. اگر با این افراد برخورد نکنید شما خودتان مشکلات را به تیم دعوت کرده اید.

مشخص کردن و بیان ارزشهای تیمی بهترین راهکاری است که می توانید برای مقابله با این مشکلات از آن استفاده کنید.

7- مشکل با مدیران دیگر

بله گاهی مدیران دیگر نیز می توانند برای شما مشکلاتی را ایجاد نمایند. نظر مخالف، ایده مخالف، عدم تحویل به موقع کارها و … از جمله مشکلاتی است که ممکن است با برخی از مدیران داشته باشید. اما وجود این برخوردها در محیط کار امری طبیعی است و می تواند موجب پیشرفت مجموعه گردد.

8- یادگیری چیزهای جدید

تغییر شرایط موجود و وارد شدن به شرایط و وقعیت شغلی جدید همیشه سخت بوده است. اگر شما هرگز کار جدید و متفاوتی انجام ندهید، هیچ وقت پیشرفت نخواهید کرد. انجام کارهای جدید و برخورد با چالش ها، بهترین راه برای ترقی به عنوان یک مدیر است.

وقتی موقعیت شغلی جدیدی دارید و یا وظیفه جدیدی به شما محول شده است، برای موفقیت در آن برنامه داشته باشید. علاوه بر افراد با تجربه می توانید از کتاب ها، دوره ها و آموزش های آنلاین برای موفقیت در موقعیت جدید خود استفاده نمایید. با وجود شبکه های اجتماعی شما می توانید افرادی را پیدا کنید که به شما کمک نمایند. رهبران بزرگ همیشه در حال یادگیری هستند و از قبول کردن آن هراسی ندارند.

9- از دست دادن کارمندان خوب

مطمئن شوید که کارمندان خوب شما حقوق خود را به موقع دریافت می کنند، ازپشتیبانی لازم برای کارها برخوردار هستند و مانعی برای آنها درانجام کارها وجود ندارد. اجازه دهید آنها بدانند که شما مراقب آنها هستید و به آنها بها می دهید.

به یاد داشته باشید که کارمندان خوب و با استعداد همیشه موقعیت ها و پیشنهادی بهتری نیز دارند.

10- خستگی

مراقبت از سلامتی و توجه داشتن به آن درزندگی از اهمیت زیادی برخوردار است. مدیرانی که به خود استراحت نمی دهند و مدام در حال کار کردن هستند از فرصت کافی برای بازیافتن دوباره انرژی روحی و جسمی برخوردار نیستند. این امر می تواند موجب خستگی و فرسودگی فرد در دراز مدت گردد.

یکی از دلایل اصلی خستگی عدم رضایت شغلی است نه کار زیاد. اگر کاری انجام می دهید که نسبت به آن علاقه ای ندارید، باید سعی کنید کار خود را تغییر دهید. زندگی کوتاه است. ما نیازی نداریم در کاری که به آن علاقه ای نداریم باقی بمانیم.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *