تصویر پروفایل تان چه چیزی درباره شما می گوید؟

آیا تا به حال درباره اینکه تصویر پروفایل تان چه چیزی می گوید فکر کرده اید؟ تصویر پروفایل به خصوص در شبکه های اجتماعی مرتبط با کسب و کار مانند لینکداین باید معتبر و واقعی باشد. زیرا کسی که شناختی از شما ندارد اولین برداشت های خود را با توجه به تصویر شما انجام می دهد. همچنین کارفرمایان 19 درصد از وقت خود را در هنگام مشاهده پروفایل ها به بررسی تصویر پروفایل اختصاص می دهند. این نشان می دهد که تصویر شما به اندازه تجارب و مهارت های شما در  استخدام شدن شما تاثیر دارد. بنابراین در انتخاب تصویر پروفایل خود دقت داشته باشید. در ادامه با برخی دیگر از موارد مهم در انتخاب تصویر برای پروفایل آشنا می شویم.

1- نشان دهید که واقعی هستید.

قرار دادن تصویر در پروفایل به خصوص در شبکه لینکداین موجب می شود که افراد متوجه شوند حساب کاربری شما واقعی و فعال است. علاوه بر این سعی کنید تصویر پروفایل شما تصویر واقعی خودتان باشد و افکت ویژه ای نداشته باشد. استفاده از تصاویر غیرواقعی و یا عمومی موجب می شود که دیگران فکر کنند حساب کاربری شما تقلبی است. همچنین سعی کنید از بروزترین تصویر خود استفاده نمایید زیرا اگر قرار باشد با افراد به صورت حضوری برخورد داشته باشید از دیدن تفاوت های بین تصویر و خود شما متعجب خواهند شد.

2- به تشخیص دیگران کمک کنید.

تصویر صورت شما موجب می شود دیگران شما را به خاطر بیاورند. اگر آنها دوستان شما را دنبال می کنند و یا قبلا شما را در جایی دیده اند تصویر شما به آنها کمک خواهد کرد که شما را به خاطر بیاورند. همچنین این می تواند موجب شود آنها برای ارسال درخواست کار و یا دوستی راحت تر تصمیم بگیرند.

3- تصویر شما برند شخصی شما است.

تصویر شما نشانه هایی از شخصیت شما به دیگران می دهد. درباره پیامی که قصد دارید از طریق تصویر خود به دیگران منتقل کنید، فکر کنید و بنابر آن تصمیم گیری کنید. دوست دارید دیگران شما را فردی صمیمی و شاد تصور کنند و یا فردی جدی و سرد. قبل از بارگذاری درباره تصویر خود فکر کنید زیرا برند شخصی شما است. تصویر شما نشان دهنده شخصیت درونی شما است.

4- تاثیر اولیه را ایجاد نمایید.

اگر کسی شما را نشناسد، دیدن تصویر شما موجب می شود اولین برداشت از شما را در ذهن خود انجام دهد. اگر آنها تصویر شما را دوست داشته باشند و نسبت به آن احساس مثبتی داشته باشند، شانس با شماست و ممکن است برای برقراری ارتباط با شما ترغیب شوند. برعکس این قضیه نیز ممکن است رخ دهد و آنها با دیدن تصویر شما ممکن است دچار احساسات منفی شوند و از برقراری ارتباط با شما منصرف شوند.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *