7 اشتباه بازاریابی کسب و کارهای کوچک

بازاریابی در کسب و کارهای کوچک یکی از مهم ترین وظایف صاحبان این کسب و کارها است. چیزی که این فعالیت را جذاب می کند این است که راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد. در حقیقت وقتی شما تمام ترکیبات مختلف برای انجام این کار را در نظر می گیرید، هزاران راه برای انجام این کار به وجود می آید. نتیجه این است که شما می توانید به دلخواه طریقه بازاریابی متناسب با کسب و کارتان را انتخاب نمایید.

در حالی که من عقیده دارم که اشتباهات می توانند تجارب مثبتی باشند، اما شما می توانید با اجتناب از آنها در زمان، انرژی و پول خود صرفه جویی نمایید. در ادامه با هفت اشتباه رایج در بازاریابی کسب و کارهای کوچک آشنا می شویم که شما باید از آنها دوری کنید.

نداشتن برنامه بازاریابی

بازاریابی بدون برنامه شبیه خرید لباس با چشمان بسته است. شاید به نتیجه برسید اما مطمئنا زمان و هزینه زیادی را هدر خواهید داد. شما به یک برنامه بازاریابی نیاز دارید؛ هر کسب و کاری نیاز دارد.

نداشتن تمایز

کسب و کار شما دقیقا مشابه دیگر کسب و کارها نیست. اگر مشابه دیگر کسب و کارها بود شاید شما هرگز آنرا ایجاد نمی کردید. برای بازاریابی موثر شما باید وجه تمایز خود نسبت به رقبا را مشخص نمایید.

فروش به همه افراد

یکی از اشتباهات رایج کسب و کارهای کوچک این مورد است که همه را به عنوان مشتریان بالقوه در نظر می گیرند. شاید محصول و یا خدمات شما به گونه ای باشد که بتوانید آنرا به همه افراد بفروشید اما وقتی صحبت از فعالیت در بازار هدف است باید سعی کنید بازه افراد را محدود نمایید. این کار باعث می شود تا بتوانید پیام های تاثیرگذارتری برای این افراد ایجاد نمایید.

در نظر نگرفتن قدرت بازاریابی کلامی

یکی از زیبایی های بازاریابی کلامی این است که رایگان است و به صورت طبیعی رخ می دهد. اگر شما سرویس و یا محصول خوبی ارائه دهید، مشتریان شما به بازاریابان شما تبدیل می شوند و درباره شما با دوستان، خانواده و همکاران شان صحبت می کنند. اگر شما بتوانید این احساس را در مشتریان خود ایجاد نمایید این کار نه تنها مشتریان جدیدی برای کسب و کار شما فراهم می کند بلکه می تواند منجر به رشد سریع آن نیز گردد.

ترس از رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در سالهای اخیر به صورت فزاینده ای رشد کرده اند و به یکی از بهترین و موثرترین ابزارهای بازاریابی تبدیل شده اند. نکته ای که باید در استفاده از این رسانه ها رعایت کنید این موارد است. اول اینکه باید رسانه مناسب را انتخاب نمایید. دوم باید درباره محصولات و خدمات خود شفاف باشید.

عدم استفاده از روشهای بازاریابی جدید

اکثر صاحبان کسب و کارهای کوچک دائم در حال برنامه ریزی هستند و معمولا چندین فعالیت را به صورت همزمان انجام می دهند. گاهی فعالیت های روتین و تکراری جنبه خوبی نیز دارند؛ اینگونه کارها به ما کمک می کنند که در زمان صرفه جویی کنیم و موثر باشیم. اما همین فعالیت ها می توانند مضر نیز باشند به خصوص درباره بازاریابی. بازاریابی دائما در حال تغییر است و تنها راهی که می توان با آن همگام بود این است که روش های جدید بازاریابی را آزمایش نماییم.

نادیده گرفتن رقبا

در حالی که تلاش دارید تا خود را از رقبایتان متمایز نمایید، اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که چیزهای زیادی را می توانید از آنها یاد بگیرید. برای شروع می توانید ببینید که آنها در شبکه های اجتماعی چگونه فعالیت دارند. بعد از تحقیق درباره نحوه فعالیت آنها می توانید نقاط ضعف و قوت آنها را شناسایی نمایید و سپس از فرصت های موجود در بازاریابی بهره ببرید.

 

 

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *