چرا به مهارت مذاکره در کسب و کار خود نیاز دارید ؟

بدون شک مهارت های مذاکره از مهم ترین قسمت های یک کسب و کار و یا تجارت است. در دنیای ارتباطات و رقابت امروز توانایی مذاکره موثر بیش از پیش اهمیت خود را نشان داده است. طبق یک تحقیق در انگلستان مشخص شده که به دلیل مهارتهای مذاکره ای ضعیف ، کسب و کار های این کشور هر ساعت 9 میلیون پوند ضرر می کند. این تحقیق همچنین نتیجه گیری کرد که این کسب و کار ها اگر این روند را تغییر دهند و بر روی مهارت های مذاکره سرمایه گذاری کنند حدود 7 درصد افزایش سود دهی خواهند داشت.

(مشکلاتی که در مذاکره تجربه میکنید)

 

واضح است که مهارت های مذاکره در کسب و کارها مهم است به همین منظور در اینجا 5 دلیل آورده شده است .

 

یک ذهنیت مثبتی در مورد مذاکره وجود دارد

 

در حالی که مذاکره بدون شک از مهمترین مسائلی است که در جلسه ی قرار داد ها مورد نیاز است، منافع حاصل از آن قابل تصور نیست. به عنوان مثال، هنگامی که در مورد مسئولیت های کارمند و یا استخدام آنها می خواهیم صحبت کنیم ،مهارت های مذاکره به ما این اطمینان را می دهند که طرف مقابل چه چیزی از ما می خواهد و یا ما باید چه کار کنیم.

 

شرایط برد – برد را ایجاد می کند

 

علی رغم برخی باورها، مذاکره این نیست که به هر قیمتی طرف مقابل را شکست دهیم. در واقع، بهترین مذاکره کنندگان سعی بر این دارند که به شرایط برد – برد برسند، یعنی بعد از مذاکره هر دو طرف بر این باور باشند که قرارداد منصفانه ای داشته اند. ممکن است برخی فکر کنند که هر چه امتیاز بیشتری حال به هر نحوی بگیرند، پیروز این میدان هستند، اما واقعیت این است که این کار می تواند مشکلاتی را برسر راه ایجاد کند.

هیچ کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چرا قراردادی که هر دو طرف را خوشحال می کند دشوار است ، اما این همان دلیلی است که این ایده را ارزشمند می کند .

 

با مذاکره می توانید امتیاز های بیشتری بدست آورید

 

می دانیم که نهایتا مذاکره برای این است که به بهترین قرارداد ممکن دست یابیم. با این کار می توانیم امتیاز های و منافعی را برای کسب و کار خود فراهم آوریم. به عنوان مثال، اگر با مذاکره درست بتوانیم هزینه های بالاسری را 10 درصد کاهش دهیم، این پول مستقیما به سود ما اضافه می شود.

 

مطمعن شوید که با اعتماد به نفس مذاکره می کنید

 

اعتماد به نفس از مهمترین قسمت های مذاکره است. اگر با اطلاعات جامع و دقیق به سراغ مذاکره برویم ، تمرکز بر روی یک قرارداد خوب خواهد بود نه این که تمام وقت به فکر سبقت گرفتن از طرف مقابل باشیم . علاوه بر این داشتن یک سخنرانی خوب و مسلط نتایج مطلوبی را در پی خواهد داشت.

 

مهارت های مذاکره احترام می آورد

 

احترام یک جزء اساسی در مذاکره است. برای اینکه بیشترین بازدهی را داشته باشید ، کارمندانتان باید به شما احترام بگذارند، این حتی در مورد خریداران ، فروشندگان ، مشتریان و هرکس دیگری که مذاکره می کنید صدق می کند.

تاثیری که مذاکره شما می گذارد ماندگار خواهد بود، که می تواند بر روی مذاکره های آینده و حتی شهرت شما تاثیر بگذارد.

بهتر است شخصیت شما به گونه ای باشد که با قطعیت حرف هایش را می زند ، نه اینکه حرف هایش را به دیگری تحمیل کند. این امر باعث می شود که افراد خواهان این باشند که با شما کار کنند.

 (  ۱۰ تکنیک برای مذاکره بهتر)

منبع :   ecsourcinggroup

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *