افزایش مهارت های ارتباطی در محیط کار

شاید یکی از مهارت های فردی که تاثیر زیادی بر روی موفقیت و پیشرفت شغلی شما داشته باشد مهارت های ارتباطی باشد. با بهبود مهارت های ارتباطی خود شما شانس موفقیت خود را افزایش می دهید. در  ادامه با برخی از راهکارهایی که می تواند برای افزایش مهارت های ارتباطی کمک به شما نمایند آشنا می شویم.

پیام خود را بهتر منتقل کنید.

زمانی که تلاش داریم پیام خود را به دیگران انتقال دهیم بیشتر بر روی گفته های خود تمرکز داریم. این روش اشتباهی برای انتقال پیام است. شما باید بر روی چیزی که دوست دارید طرف مقابل بشنود تمرکر داشته باشید. در واقع باید سعی نمایید با استفاده از ابزارها و روش های مختلف پیام خود را منتقل نمایید.

به چیزهایی که افراد نمی گویند گوش دهید.

در بسیاری از اوقات چیزهایی که افراد با زبان عنوان نمی کنند از چیزهایی که عنوان می کنند اهمیت بیشتری دارد. یک مدیر خوب باید یاد بگیرد به چیزهایی که دیگران نمی گویند نیز توجه نمایید و آنها را درک نماید. برای شروع می توانید به رفتارها و کارهای افراد توجه نمایید.

صحبت در جمع را فرا بگیرید.

بسیاری از افراد تمایلی به صحبت در جمع ندارند. مدیران نمی توانند از این کار فرار کنند و باید این کار را فرا بگیرند. در بسیاری از موارد اگر توانایی انجام این کار را نداشته باشید شغل تان را از دست خواهید داد.

مشابه بسیاری از مهارت ها صحبت در جمع نیز با تمرین بهبود می یابد و ساده تر می شود. تنها نیاز است که به صورت مداوم این کار را انجام دهید، خواهید دید که هر بار ساده تر و راحت می شود. برای شروع کار می توانید به این متن مراجعه نمایید.

رییس تان را مجبور کنید درخواست شما را بپذیرد.

همه ما انتظار داریم که رییس مجموعه با تمام درخواست های ما موافقت نماید اما اغلب اوقات او جواب منفی می دهد. چرا؟ پاسخ در درخواستی که ارائه می دهید نیست.

در واقع مشکل در نحوه ارائه درخواست است. درخواست شما باید به گونه ای باشد که وی را مجبور کند درخواست شما را بپذیرد.

بازخوردهای مثبت ارائه کنید.

هرگز قدرت بازخوردهای مثبت را فراموش نکنید. ما سریعا افرادی را که اشتباه می کنند بازخواست می کنیم. گاهی نیز تشکر کردن به خاطر انجام کارهای صحیح را فراموش می کنیم. استفاده از بازخوردهای مثبت یکی از قوی ترین ابزارها برای ایجاد انگیزه در افراد است.

بازخوردهای منفی را به روش درست منتقل کنید.

شما همیشه سعی می کنید بازخوردهای مثبت داشته باشید اما این همیشه صحیح و موثر نیست. در زمان هایی که نیاز به بازخورد و برخورد منفی وجود دارد این کار را انجام دهید.

با روش درست مخالفت خود را عنوان کنید.

بسیاری از مدیران و شرکت ها شکست می خورند زیرا به نظرات مخالف اهمیت نمی دهند و تنها نظر خود را درست می دانند. به همین خاطر است که اکثر افرادی که در اطراف مدیران هستند نظرات و گفته های آنها را تایید می کنند و مشابه آنها فکر می کنند. اگر فرهنگ شرکت شما اجازه دهد که افراد ایده ها، نظرات و گفته ها را به چالش بکشند و با آنها مخالفت نمایند، شما شرکتی را ایجاد خواهید که بر مبنای فکر کردن بنا شده است. اگر فرهنگی غیر از این در شرکت شما وجود داشته باشد شما محیطی پر از ترس خواهید داشت.

دیگران را بطور موثر مدیریت کنید.

منابع انسانی اگر به صورت درست مدیریت شوند یک گنج هستند. تمام هنر مدیریت در این است که استعدادهای افراد را چگونه تقویت نمایید و چگونه به آنها انگیزه دهیم. بنابراین سعی کنید با توجه به این موارد افرادی را که تحت نظر شما هستند را مدیریت نمایید.

مهارت های نوشتاری خود را بهبود بخشید.

هدف از نوشتن متن در کسب و کار درخواست اطلاعات از دیگران و یا ارائه اطلاعات به دیگران است. برای اینکه به طورت موثر بنویسید، متن شما باید کوتاه، دقیق و جامع باشد. متن شما باید به گونه ای نوشته شود که خواننده به راحتی متوجه درخواست و گفته های شما شود.

برای افزایش مهارت های نوشتاری خود می توانید به این متن مراجعه نمایید.

شبکه بهتری از افراد در اختیار داشته باشید.

موفقیت شما در کسب و کار به اینکه چقدر در ایجاد یک شبکه از افراد در اطراف خود مهارت دارید باز می گردد. بسیاری از افراد شبکه سازی را کاری بیهوده می دانند و از آن دوری می کنند اما این کار برای یک کسب و کار ضروری است. شبکه سازی به این معنی است که شما بتوانید با همکاران، مدیران و کارمندان خود به نحوی موثر ارتباط برقرار نمایید. بنابراین سعی نمایید در برخورد با افراد مختلف موثرتر عمل کنید.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *