چگونه پیام و افکارم را به دیگران منتقل کنم؟

وقتی تصمیم داریم افکار و یا منظور خود را به دیگران منتقل کنیم مدت زیادی درباره چیزی که قصد داریم بگوییم فکر می کنیم. اما این روش اشتباه است. به جای اینکه بر روی چیزهایی که قصد دارید بگویید تمرکز کنید باید بر روی چیزی که دوست دارید طرف مقابل بشنود تمرکز داشته باشید.

قصد دارم چه چیزی بگویم؟

زمانی که دارید به کارمند خود دستورالعمل اجرای یک کار را آموزش می دهید و یا برای ناهار سفارش غذا می دهید و یا سفارش خرید یک محصول خاص را به یک فرد می دهید باید مطمئن شوید که منظور خود را به درستی منتقل کرده اید.

شما قصد دارید مطالب درست را به زبان آورید تا طرف مقابل شما نیز منظور و قصد شما را کاملا درک کند. برای این منظور گاهی ما مدت ها با یک فرد صحبت می کنیم و یا حتی برای افراد سخنرانی می کنیم تا بتوانیم هدف و مقصود خود را به درستی منتقل کنیم.

کتاب های بی شماری وجود دارند که درباره اهمیت ارسال درست پیام و افکار به دیگران توضیح داده اند و در این زمینه آموزش هایی نیز به شما می دهند. بسیاری از نویسندگان این کتاب ها بر انتخاب درست و دقیق کلمات و همچنین مختصر بودن جملات شما تاکید دارند. همچنین آنها تاکید دارند که این انتخاب دقیق کلمات چه در نوشتن و چه در صحبت کردن باید رعایت شود.  آنها این روش را بهترین راه انتقال افکار و عقاید به دیگران می دانند.

مخاطب من چه کسی است؟

همه ما می دانیم که مخاطب در مطالبی که قصد داریم بگوییم و نحوه گفتن آن تاثیر زیادی دارد. به عنوان مثال تشریح سیستم تلفنی جدید برای مدیران بخش مالی با تشریح همین سیستم برای فروشندگان بخش فروش تفاوت های فراوانی خواهد داشت.

به هر میزان که مخاطبین خود را بشناسید انتقال پیام به آنها کار ساده تر و راحت تری خواهد بود. در واقع به هر میزان که پیام خود را برای گروهی خاص طراحی کنید امکان درک آن برای مخاطب افزایش خواهد یافت.

چگونه به آنها دست یابم؟

اگرچه انتقال پیام شما اهمیتی زیادی دارد اما دریافت و درک آن توسط مخاطب از این هم مهم تر است.

اگر مخاطب خود را بشناسید می دانید که او چگونه پیام شما را درک، تفسیر و یا فیلتر خواهد کرد. شما می توانید از این موضوع برای دریافت، درک و تفسیر بهتر پیام تان توسط مخاطب استفاده کنید.

به عنوان مثال همه ما می دانیم که برای بچه های کلاس اول ابتدایی نباید از کلمات پیچیده و سخت استفاده کنیم. آنها پیام شما را درک نخواهند کرد. بنابراین ما سعی می کنیم کلماتی را انتخاب کنیم که آنها بتوانند درک کنند. با این روش آنها پیام ما را دریافت خواهند کرد.

به عنوان مثالی دیگر، سعی نکنید مفاهیم تکنولوژیک را با استفاده از مفاهیم فنی به کارمندان بخش حسابداری توضیح دهید. همچنین از کلمات تخصصی بخش  حسابداری برای بیان افکارتان به تیم طراحی محصول استفاده نکیند. اگر دوست دارید بخش خدمات پس از فروش شما مشتریان بیشتری را در طول روز پوشش دهند، به آنها دقیقا همین مطلب را بگویید.

در واقع اگر قصد دارید پیام خود را به خوبی به دیگران منتقل کنید بیشتر بر روی مخاطب تمرکز داشته باشید. پیام خود را اختصاصی برای آنها طراحی کنید تا بتوانند به راحتی دریافت، درک و تفسیر نمایند.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *