بازاریابی دیجیتال: چه روش هایی هنوز هم کاربردی هستند؟

بازاریابی و تبلیغات مسیر طولانی را طی دهه های گذشته پیموده است، مسیری که با تبلیغات ساده بنری و آگهی های تلویزیونی شروع شد و تا اکنون نیز ادامه دارد. با وجود هزاران روش تبلیغاتی، چه سنتی و چه دیجیتال، انتخاب کاربردی ترین روش کار سختی است.

راه های زیادی برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد. انتخاب روش درست به نوع کسب و کار شما و بازار هدف تان بستگی دارد. اگرچه تکنیک هایی نیز وجود دارند که تقریبا می توانند توسط همه افراد مورد استفاده قرار بگیرند.

تبلیغات کلیکی

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها برای تبلیغات از روش تبلیغات کلیکی استفاده می کنند، زیرا این روش نسبت به بنرهای تبلیغاتی در سایت ها مقرون به صرفه تر است. در این روش نیز تبلیغ شما در قالب یک بنر نمایش داده می شود اما شما تنها زمانی بابت آن هزینه پرداخت می کنید که کاربر بر روی بنر شما کلیک کند.

مزیت دیگر این روش علاوه بر مقرون به صرفه بودن این است که شما به صورت موثرتری می توانید تبلیغات خود را رهگیری و بررسی کنید. همچنین چنین تبلیغاتی دید مناسبی نیز از شرکت ارائه دهنده آن به شما می دهد، زیرا هر چقدر کلیک های شما بیشتر باشد نشان دهنده این موضوع است که شرکت ارائه دهنده موثرتر عمل کرده است.

سئو

بهینه سازی برای موتور های جستجو (Search Engine Optimization) نقطه ظهور بازاریابی اینترنتی است. بخش بزرگی از اینکه مشتریان بتوانند شما را در اینترنت پیدا کنند به این بستگی دارد که شما چه جایگاهی را در نتایج جستجو در اختیار دارید. هر چه در نتایج رتبه بالاتری داشته باشید امکان دیده شدن توسط مشتریان افزایش می یابد.

سئو می تواند موجب بهبود رتبه شما در نتایج جستجو شود. بنابراین وقتی کاربران کلمه یا عبارت خاصی را جستجو می کنند که به محتوای سایت شما مرتبط است، شما با سئو بهتر رتبه بالاتری نیز کسب می کنید. سئو به شدت در حال رشد است و رقیب جدی نیز برای تبلیغات گوگلی است.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

در دنیای  امروز افراد زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند. بنابراین شما هم باید این کار را انجام دهید اما به دنبال کلیپ های طنز نباشید به فکر بازاریابی باشید. برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیز دو روش وجود دارد: روش رایگان و روش غیر رایگان.

روش اول رایگان: راه اندازی یک صفحه در فیس بوک و یا اینستاگرام از نوع رایگان بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. بسیاری از شرکت ها و مجموعه ها از طریق این صفحات محصولات و خدمات خود را معرفی می کنند و از این طریق جذب مشتری می کنند. تعداد افرادی که در این شبکه ها وجود دارند موجب شده است که فعالیت در آنها نسبت به سایر روش ها بسیار مقرون به صرفه باشد. تنها نیاز است که تعداد مخاطبین خود در هر یک از این شبکه ها را افزایش دهید و در همین حال محصولات و خدمات خود را نیز به فروش برسانید.

روش دوم غیر رایگان: شبکه های اجتماعی اطلاعات زیادی از کاربران در اختیار دارند. به عنوان مثال آنها سن، جنسیت و علایق کاربران خود را می دانند. آنها این اطلاعات را منتشر نمی کنند اما به شما اجازه می دهند که برای مخاطبین مشخصی و بر اساس حوزه کاری خودتان تبلیغ کنید.

منابع:

  1. noobpreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *