چگونه از رسانه های اجتماعی برای کسب و کار استفاده کنیم

امروزه کمتر کسی را می بینید که در رسانه های اجتماعی نباشد. برخی افراد تصور می کنند پلتفرم هایی نظیر فیس بوک ، توئیتر و اینستاگرام فقط برای ارتباط برقرار کردن با دوستان و آشنایان است. اما حقیقت این است که رسانه های اجتماعی فرصت ارتباط با مشتری را برای هر کسب و کاری فراهم کرده است.

 

در اینجا نکاتی جهت نحوه ی استفاده از این پلتفرم ها برای رشد کسب و کار ، شناساندن برند و محصولتان آورده شده است.

 

1-از رسانه های اجتماعی شروع کنید ولی برنامه ریزی جامع تری داشته باشید

فرقی نمیکند که شما وبسایت دارید یا نه، فعالیت در رسانه اجتماعی مزایایی دارد که موجب حضور شما در فضای اجتماعی می شود.

  • سادگی و سرعت: کار کردن با این پلتفرم ها آسان است و ظرف یک دقیقه می توانید حضور خود را نشان دهید.
  • مقرون به صرفه بودن: باز کردن یک صفحه اجتماعی می تواند کاملا رایگان و یا هزینه اندکی داشته باشد.
  • بستر سازی شده: این پلتفرم ها پتانسیل جذب مشتری به کسب و کارتان را دارد.

 

اگر وبسایت دارید می توانید توسط این شبکه های اجتماعی افراد را به سمت وبسایت خود هدایت کنید و برند و محصول خود را معرفی کنید.

 

2-با استفاده از محتوا، مشتریان را جذب کنید.

بهترین راه برای جلب توجه مشتریان و داشتن تعامل با آنها این است که محتوای با کیفیت،متقاعد کنند و مداوم را در سایت و پلتفرم ها به نمایش بگذارید. به این نکات توجه کنید:

 

  • برنامه ریزی داشته باشید: بدانید محتوای شما قرار است برای کسب و کارتان چه کار کند. ایا می خواهید فالوور های خود را به مشتری تبدیل کنید؟ برنامه ریزی شما قادر است راه پیش رو را ببیند و مهم تر از آن به شما اجازه می دهد تا میزان موفقیت و شکست را بدانید.
  • مشتریان شما چه کسانی هستند: باید بدانید انها چه کسانی هستند، چه چیز هایی را می دانند و مهم تر از آن چه چیز هایی را نمی دانند. این موضوع به شما کمک می کند تا محتوای خود را شکل دهید.
  • محتوای نو و جذاب بسازید: محتوای شما باید جذاب بوده و با موضوع شما مرتبط باشد.

 

3-از تبلیغات هزینه ای استفاده کنید تا دیده شوید.

تبلیغات پولی مکانیزم های مختلفی دارد که شامل انتخاب درست کلید واژه و یا استفاده از سرویس های ویژه یا ستاره دار می شود ، باید بدانید مشتریان شما زمان خود را در کجای فضای اجتماعی سپری می کنند. تبلیغات پولی استراتژی های موثری دارد ، می توانید از تخفیف پلتفرمهای اجتماعی استفاده کنید.

 

  • با هزینه ی کمی هم می توانید در کانال های فیسبوک، توییتر و لینکداین تبلیغ کنید. حتی می توانید کمپین راه بیاندازید. شما قادرید افراد مورد هدف خود را بر اساس جنسیت، سن، موقعیت مکانی،علایق و دیگر چیز ها جدا کنید.
  • در تبلیغات خود استفاده از عکس ها را فراموش نکنید. تبلیغات عکس دار جلب توجه بیشتر و به دنبال آن منجر به کلیک، اشتراک گذاری، توئیت ولایک بیشتر می شود.
  •  یوتیوب گزینه های تبلیغاتی مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد. در بعضی اوقات فقط در صورت مشاهده ویدئو تبلیغات از شما پول میگیرد.

 

منبع :  smallbiztrends

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *