5 نکته مذاکره برای حقوق

مذاکره درباره حقوق همواره یک پروسه ی چالش زا است. این واقعیت توسط افرادی که برای بار اول می خواهند شروع به کار کنند بیشتر احساس می شود.

 

پروسه مذاکره قرار نیست یک مسئله دشوار برای شما باشد. در اینجا نکاتی اورده شده که اگر اولین بار تان است که در این شرایط قرار میگیرید، مثل یک حرفه ای عمل کنید.

 

 

1-تحقیق کنید

هنگامی که با رئیس شرکت و یا مصاحبه کننده حرف می زنید هرگز یک رقم را به صورت رندم پیشنهاد ندهید.

خانم گابریل بیل، یک استاد و استراژیست در زمینه کسب و کار توصیه می کند که از سایت های معتبر مقدار درامد شغل مد نظرتان را جویا شوید. می توانید از افراد ی که همین کار را در جاهای دیگر انجام می دهند اطلاعاتی کسب کنید. از افرادی که در همان شرکت کار می کنند مقدار حقوق دریافتی را جویا شوید، البته اکثر مواقع این افراد از جواب دادن به شما امتناع میکنند مخصوصا اگر چنین فردی سالهای زیادی است که در انجا کار میکند.

 

 

2-یک حساب بودجه بندی تنظیم کنید

باید تمام مسائل از قبیل، موقعیت جغرافیای، هزینه حمل و نقل، وام ها ، قبوض ، بیمه،حقوق بازنشستگی را مشخص کنید.

هنگامی که چنین یادداشتی از مخارج و نیاز های خود دارید متوجه می شوید که چقد حقوق باید داشته باشید و یا چ اقداماتی باید انجام دهید.

 

 

3- صبور باشید

هنگام مصاحبه در حین مذاکره در مورد دیگر جنبه های کاری حرف می زنید هیچگاه مدام موضاعات مالی را مطرح نکنید.

ابتدا سعی کنید در مورد نقش شما و کار هایی که باید انجام دهید حرف بزنید، ببینید که اصن شما در این کار احساس راحتی می کنید.

 

 

4-تصویر کامل را ببینید

این به این معناست که همه چیز را در نظر بگیرید. فقط مقدار حقوق مد نظرتان نباشد بلکه به بیمه، حق بازنشستگی، پاداش، برابری و … نیز فکر کنید.

ببینید آیا امکان افزایش حقوق وجود دارد؟ آیا قادرید ترفیع بگیرید؟

 

5- آگاه باشید

از یک طرف باید اعتماد به نفس داشته باشید که مدیر استخدام فکر کند که شما بهترین فرد مناسب هستید اما از طرف دیگر باید با یک دید بالانس به سراغ مذاکره بروید.

اجازه ندهید چون سابقه کاری ندارید ،شرکت مورد نظر از حقوقتان کم کند . باید خودتان را طوری ثابت کنید که ارزش این حقوق و حتی بیشتر را دارید .

خانم بیل می گوید :”اولین سال شروع به کارتان خیلی مهم است چون همه به شما توجه می کنند. مطمئن باشید سخت کوشی جواب خوبی می دهد.”

 

 

منبع :  businessinsider

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *