تیم چیست؟

به عنوان انسان، ما تمام عمرمان درباره تیم صحبت می کنیم. ما عضویت در تیم را از سنین 4 یا 5 سالگی شروع می کنیم و این کار هیچ وقت پایان نمی پذیرید. در مدرسه نیز عضو تیم فوتبال،  سرود و یا المپیاد ریاضی می شویم. در دانشگاه نیز در تیم های مختلف عضو می شویم.

وقتی در بازار کار نیز مشغول می شویم در یک تیم دیگر عضو شده ایم. به طور کلی به هر گروهی از افراد که به صورت مشخصی سازماندهی شده اند تا به صورت متقابل و برای رسیدن به اهداف مشخصی با یکدیگر همکاری کنند تیم گفته می شود. بنابراین یک تیم باید این سه ویژگی را داشته باشد گروهی از افراد، همکاری متقابل و اهداف مشترک.

در محیط کاری شما می توانید در تیم های مختلفی عضو باشید. اما تیم اصلی شما تیم بخش شما است که برای تولید محصول و یا ارائه  خدماتی مشخص با آنها همکاری دارید. محصول و یا خدمات شما می تواند به مشتریان بیرون از سازمان ارائه گردد و یا توسط مشتریان داخلی (کارمندان بخش های دیگر سازمان) مورد استفاده قرار گیرد.

چگونه یک تیم کسب و کاری موفق داشته باشیم؟

تیم های ورزشی تمایل دارند تا برنده شوند، تیم های کسب و کاری نیز چنین تمایلی دارند. اما برنده شدن در کسب وکار به روشنی برنده شدن در مسابقات ورزشی نیست. در واقع مشخص نیست که چه زمانی در کسب و کار موفق شده اید. بنابراین چگونه متوجه موفقیت  کسب و کار خود شویم؟ به وسیله مشخص کردن چیزهایی که تیم شما قصد دارد به آنها دست یابد.

تیم ها برای همکاری های کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد می شوند. تیم تولید محصول مدیریت اجرایی و بازاریابی مواردی هستند که همکاری های بلند مدتی دارند. روش برنده شدن این موارد این است که کارهای با کیفیت برای سازمان انجام دهند و ارزش آفرینی برای سازمان را به صورت پیوسته انجام دهند.

این گروه ها می توانند ارزش خود را با افزایش فروش یا کاهش هزینه ها به سازمان نشان دهند. برای یک تیم تولید محصول ارائه یک محصول جدید که بازار را در اختیار می گیرد می تواند یک پیروزی باشد.

سازمان ها معمولا گروه هایی نیز دارند که به مشتریان خارج از سازمان کالا و یا خدماتی ارائه نمی کنند. بلکه هدف آنها این است که فضا و شرایط کاری را برای کارکنان خود سازمان به گونه ای فراهم کنند تا بهره وری آنها افزایش یابد.

تیم اجرایی یک جلسه، برگزار کننده جشن سالانه شرکت و مسئول عیب یابی سیستم های کامپیوتری نمونه ای از گروه هایی هستند که برای کوتاه مدت با یکدیگر همکاری می کنند.

این گروه ها پیروزی خود را با تعریف اهداف شان مشخص می کنند. آیا جشن سالانه خوب برگزار شد؟ آیا سیستم های کامپیوتری ظرف یک هفته عیب یابی شد؟

اندازه تیم باید چقدر باشد تا کارایی بهتری داشته باشد؟

اندازه بهینه  برای افزایش کارایی موضوعی است که تحقیقات و صحبت های زیادی درباره آن صورت گرفته است. مشکل از اینجا آغاز می شود که شما برای اندازه بهینه تیم باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید.

فاکتورهایی که اندازه بهینه را تحت تاثیر قرار می دهند:

  • اهدافی که شما تیم را برای آن ایجاد می کنید.
  • انتظاراتی که شما از اعضا دارید.
  • نقش هایی که اعضا باید بر عهده بگیرند.
  • میزان انسجام و همبستگی که شما انتظار دارید.
  • عملکردها، فعالیت ها و اهدافی که شما قصد دارید تعریف کنید.

 

بنابراین تعیین اندازه تیم کار آسانی نیست. اما تجارب و تحقیقات نشان می دهد که اندازه بهینه 5-7 نفر است. این اندازه برای مواردی که به فعالیت خود برای مدت های طولانی ادامه می دهند بین 4-9 نفر است. حداکثر اندازه برای تیم ها 12 نفر مشخص شده است.

در واقع اگر تعداد اعضا دو نفر یا بیش از 20 نفر باشد، گروه تشکیل شده از انسجام و هماهنگی خوبی برخوردار نخواهد بود.

اگر اعضای سازمان یا مجموعه شما زیاد است راه حل منطقی و مناسب این است که آنها را به گروه های کوچک تقسیم کنید و برای هر یک از آنها اهداف و فعالیت  های مشخصی تعریف کنید.

 

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *