چگونه متخصص تبلیغات در فیس بوک شویم؟

شبکه های اجتماعی هم برای مشتریان و هم برای صاحبان کسب و کار به یک ابزار مناسب و مرسوم برای انجام تجارت تبدیل شده است. بنابراین می توان حدس زد که صاحبان کسب و کار به قدرت و هدف قرار دادن مخاطبین در فیس بوک نیز پی برده اند.

شاید شما نیز تبلیغات فیس بوک را امتحان کرده باشید اما استفاده از آن نتوانسته باشد انتظارات شما را برآورده کند. شاید هم موفقیت هایی داشته اید و تصمیم دارید سطح تبلیغات خود را افزایش دهید. به هر صورت تبلیغات در فیس بوک ابزار قدرتمندی است که به راحتی قابل دسترس است. پنج معیار مهم برای افزایش تاثیرگذاری و بازگشت سرمایه درباره تبلیغات فیس بوک وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

1- درباره مخاطبین خود اطلاعات مشخصی داشته باشید.

قابلیت های فیس بوک در هدف قرار دادن مخاطبین گاهی موجب ترس انسان می شود. بعد از اطلاعات اولیه مانند جنسیت، سن و محل زندگی شما می توانید به اطلاعات دیگری همچون علایق و مراحل زندگی یک فرد نیز دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال شما می توانید افرادی را که به یک مدل خاص از ماشین علاقه دارند و یا والدینی که تازه صاحب فرزند شده اند را هدف قرار دهید. همچنین می توانید افرادی که دائم سفر می کنند و یا مجله Entrepreneur را می خوانند مخاطب هدف خود قرار دهید. میتوانید با توجه به ویژگی های جمعیت شناختی، اجتماعی، اقتصادی و شیوه زندگی افراد آنها را مخاطب تبلیغات خود قرار دهید.

می توانید از ابزار Lookalike Audience برای یافتن افرادی که بیشترین مخاطبین شما هستند استفاده کنید. تجربه نشان داده است که استفاده از آن می تواند تاثیر زیادی در هدف گیری مخاطبین داشته باشد زیرا فیس بوک هزاران رفتار و سیگنال افراد را مورد ارزیابی قرار می دهد که از توان ما انسان ها خارج است.

2- محتوا و شرایط در محل قرار گیری تبلیغ بسیار مهم هستند.

در حال حاضر محل های زیادی در فیس بوک وجود دارند که می توان از آنها برای تبلیغ استفاده کرد. تایم لاین، اینستاگرام، ستون کناری فیس بوک، Audience network و مقالات نمونه هایی از این محل ها هستند. شبکه مخاطبین (Audience network) شبکه ای از برنامه ها هستند که تمایل دارند تبلیغ شما را در نرم افزار خود نمایش دهند.

چگونه متخصص تبلیغات در فیس بوک شویم؟

شما می توانید محل قرار گیری و نمایش تبلیغ خود را از بین این مکان ها انتخاب کنید. انتخاب این محل اهمیت زیادی دارد زیرا محل قرار گرفتن تبلیغ معنا و مفهوم تبلیغ و فعالیت های مربوط به آنرا تغییر می دهد. به عنوان مثال کسی که از فید اخبار (news feed) استفاده می کند فرصتی برای تماشای یک ویدئو 30 دقیقه ای ندارد و یا پیشنهاد دانلود یک نرم افزار حجیم گزینه مناسبی برای او نیست. اما کسی که از طریق یک رایانه شخصی فید اخبار را مرور می کند می تواند برای چنین پیشنهاداتی مناسب باشد. از مقالات نیز می توانید برای هدف قرار دادن افرادی که به مطالعه دقیق و عمیق یک موضوع علاقه دارند، استفاده کنید.

3- تست A/B ساده و تاثیرگزار است.

تنها به گفته من بسنده نکنید! همه روش ها و راه ها را امتحلن کنید. تست A/B ابزاری قدرتمند است و به راحتی می توانید آنرا در فیس بوک انجام دهید. شما می توانید این تست را برای هر چیزی انجام دهید. شما می توانید این کار را با امتحان مکان های مختلف قرار گیری تبلیغات، تغییر تصاویر، تغییر متن و … انجام دهید. بعد از انجام تغییرات آنها را بررسی کنید و ببینید که کدام یک برای کسب و کار شما مناسب تر هستند.

4- پیکسل فیس بوک همه چیز را در کنار هم قرار می دهد.

پیکسل یک قطعه کد است که شما می توانید آنرا در سایت خود قرار دهید تا به وسیله آن کوکی های خود را در سیستم مخاطبین قرار دهید. سپس با استفاده از این کوکی ها می توانید آنها را دوباره مخاطب تبلیغات خود قرار دهید (retargeting) و همچنین مخاطبین مشابه آنها را بیابید. این ابزار کوچک می تواند با رهگیری مخاطبین شما به تاثیرگذاری تبلیغات شما کمک زیادی کند. یک بار آنرا امتحان کنید تا تاثیر آنرا بر روی فروش و مخاطبین خود ببینید.

5- گزینه های پیشرفته تر فرصت های بهتری ایجاد می کنند.

بعد از اینکه مهارت های اولیه برای استفاده از تبلیغات فیس بوک را فرا گرفتید به سراغ گزینه های پیشرفته تر بروید. شما می توانید تبلیغات خود را برنامه ریزی کنید تا در روزها و زمان های مشخصی نمایش داده شوند.

حتی شما می توانید تبلیغات خود را به گونه ای تنظیم کنید تا تنها به افرادی نمایش داده شوند که از اینترنت وای فای استفاده می کنند. اگر شما یک ویدئو طولانی و یا فایلی حجیم برای تبلیغات استفاده کرده اید، افرادی که از اینترنت وای فای استفاده می کنند گزینه مناسب تری برای تبلیغات شما هستند. اگر شما یک اپلیکیشن برای iOS دارید بنابراین منطقی است که افرادی را هدف قرار دهید که از این سیستم عامل استفاده می کنند.

فیس بوک مزیت های زیادی را در ابزاری ساده قرار داده است. اگر از این ابزار استفاده نکرده اید و یا کرده اید و نتیجه دلخواه را به دست نیاورده اید نا امید نشوید. به تلاش خود ادامه دهید. روش ها و راه های مختلفی برای استفاده از این ابزار وجود دارد. آنها را امتحان کنید تا به نتیجه مطلوب خود دست یابید.

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *