کارگاه تیم سازی (1)

حتی بهترین تیم ها نیز می توانند از تمرینات تیم سازی سود ببرند. این تمرینات بهترین راه برای بهبود ارتباطات، روحیه، انگیزه و بهره وری هستند. همچنین می توانند به اعضای تیم کمک کنند تا یکدیگر را بهتر بشناسند و با نقاط ضعف و قوت یکدیگر بهتر آشنا شوند. تمرینات تیم سازی به منظور بهبود کار تیمی  می تواند توسط هر تیمی و با هر اندازه ای مورد استفاده قرار گیرد. صاحبان کسب و کار و مدیران نیز می دانند که کار تیمی یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت یک مجموعه است.

چهار نوع فعالیت تیم سازی وجود دارد که شامل فعالیت های ارتباطی، حل مساله و تصمیم گیری، سازگاری و برنامه ریزی و ایجاد اعتماد می گردد. ایده این فعالیت ها این است که فعالیت های متنوعی را انجام دهیم که در عین سرگرم کننده بودن و به چالش کشیدن افراد، مهارت های کارتیمی افراد و بهره وری و عملکرد آنها بهبود یابد. در ادامه با برخی از این تمرینات و فعالیت ها آشنا می شویم.

بازی های ارتباطی

دو راست و یک دروغ

زمان مورد نیاز: 15-30 دقیقه

از هر یک از اعضای تیم بخواهید بر روی یک تکه کاغذ دو عبارت و یا جمله درباره خود که راست است و حقیقت دارد و یک دروغ بنویسند. بعد از اینکه همه اعضا این مرحله را کامل کردند به آنها 10-15 دقیقه مهلت دهید تا مکالمه آزاد داشته باشند. مکالمه ای که هر یک از اعضا می تواند سه سوال از فردی دیگر بپرسد. کاری که هریک از اعضا باید انجام دهند این است که سعی کنند دروغ خود را به جای حقیقت جا بزنند و در عین حال باید با مطرح کردن سوال حقایق و دروغ های دیگران را نیز کشف کنند. حقیقت و یا دروغ خود را برای هیچ کس آشکار نکنید حتی اگر همه اعضا بر روی هر یک از آنها تاکید دارند! بعد از اینکه زمان مکالمه آزاد به پایان رسید دور هم جمع شوید و هریک از سه عبارت اعضا را به همراه تمام گروه مرور کنید و برای اینکه کدام یک دروغ است رای گیری کنید. شما می توانید این بازی را به صورت رقابتی نیز انجام دهید. مثلا برای هر دروغی که کشف می کنید و یا برای هر دروغی درباره خودتان که موفق به فریب دیگران شده اید امتیاز درنظر بگیرید. این بازی به اعضا اجازه می دهد که ارتباطات بهتری داشته باشند و یکدیگر را بهتر بشناسند.

بازی لحظه برجسته زندگی

زمان موردنیاز: 30 دقیقه

این یکی از بهترین فعالیت هایی است که می تواند توسط تیم های بزرگ و کوچک برای ایجاد صمیمیت و شکستن یخ بین اعضا به کار رود. فعالیت را به این نحو آغاز کنید و از همه اعضا بخواهید که چشم های خود را برای یک دقیقه ببندند و بهترین لحظه های زندگی خود را تصور کنند. این لحظات می تواند در کنار دوستان و یا خانواده بودن، موفقیت های شخصی یا گروهی، سفرها و … باشد. بعد از این یک دقیقه که اعضای تیم نکات برجسته زندگی خود را مرور کردند از آنها بخواهید که این لحظات را محدودتر کنند. از اعضا بخواهید که همچنان چشم های خود را بسته نگه دارند و تصمیم بگیرند که اگر سی ثانیه تا پایان عمر خود مهلت داشته باشند دوست دارند کدام یک از این لحظات را دوباره زندگی کنند. قسمت اول این فعالیت به اعضا کمک می کند تا به زندگی خود نگاهی دوباره داشته باشند در حالی که قسمت دوم این فعالیت – که در ادامه توضیح خواهیم داد – ایجاد صمیمت در بین اعضا را مورد هدف قرار می دهد. قسمت دوم این بازی قسمت “بازبینی”  است. کسی که رهبری بازی را بر عهده دارد از هر یک از اعضا درباره سی ثانیه ای که انتخاب کرده است و دلیل انتخاب آن سوال می کند. این بازی باعث می شود تا اعضا درباره شخصیت، علایق و احساسات یکدیگر اطلاعات بهتری داشته باشند.

منابع:

  1. huddle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *