3 نکته آسان و موثر برای رشد در اینستاگرام

حضور شما در فضای اجتماعی به موفیقت شما به عنوان کار آفرین کمک می کند. این مسئله باید نقطه تمرکز شما برای استراتژی رشد و برندسازی باشد.

 

اینستاگرام با در اختیار دادن مخاطبین فراوان یک ابزار خوب برای بازاریابی و برندسازی شماست.

 

1-به مخاطبین خود انچه را که می خواهند بدهید، نه آنچه فکر میکنید می خواهند

 

آسان ترین راه برای گسترش اکانت اینستاگرام تان استفاده از محتوایی است که مخاطبین شما می خواهند ببینند. این کار موجب جذب لایک، فالو،کامنت ، تگ و … می شود.

برای اینکه بدانید مخاطبینتان چه چیزی می خواهند از روش سعی و خطا استفاده کنید. هنگامی که متوجه شدید کدام پست ها بیشتر مورد پسند قرار گرفت، سعی کنید پستهایی با محتوای نزدیک به آن استفاده کنید.

اقای گری واینرچاک می گوید:”بازار بازار است ، و این بازار است که تصمیم می گیرد از شما(محصولات) استفاده کند یا نه”. تنها راه برای ماندن در بازار این است که به مشتریان آنچه را که می خواهند بدهید.

 

2-از محتوا برای جذب مخاطب استفاده کنید — نه از استراتژی فالو/آنفالو

 

این استراتژی فالو/آنفالو که برخی از افراد برای پروفایل خود استفاده می کنند قابل تحمل نیست. این به این معناست: مردم به امید اینکه شما آنها را فالو می کنید ، فالو می کنند. اگر انها را فالوبک کنید ، شما را انفالو نمی کنند. اگر آنها را فالو نکنید طی یک یا دو روز انفالو می شوید.

 

این فالوور ها کاملا بی ارزش اند. آنها هیچ علاقه ای به محتوای شما ندارند و تغییر هم نمی کنند.

 

برای جذب مخاطبین مورد نیازتان باید از محتوای خوب استفاده کنید ،نه از ربات ها و برنامه ها. در اینستاگرام پلتفرمی با 700میلیون کاربر نیازی ندارید برای رشد از استراتژی فالو/آنفالو استفاده کنید. مطمئن باشید اگر محتوای خوب ایجاد کنید افراد زیادی منتظرند تا با شما ارتباط داشته باشند. جذب 50 فالووری که به پیج شما علاقه مند اند خیلی بهتر از جذب 1000 فالوور از طریق فالو/انفالو است.

 

3-فعال و پاسخگو باشید

 

فضای اجتماعی برای تعامل داشتن است. اگر شما پست بگذارید ولی با مخاطبین در تعامل نباشید ارتباط شما قطع خواهد شد. لایک کردن و جواب دادن به کامنت ها و یا ارسال پیام مستقیم(دایرکت) کمک میکند ارتباط قوی تری با مخاطبین بسازید.

طبق بک تحقیق توسط sprout social جواب دادن به مشتریان اغلب 49 درصد منجر به خرید می شود. جواب دادن وقت خیلی کمی از ما می گیرد ، اما سرمایه گذاری در همین وقت اندک وفاداری مشتری را به ارمغان می آورد.

در ارتباط بودن با مخاطبینتان و تعامل داشتن با آنها ارتباط موثری را شکل میدهد که موجب می شود شما متعهد به فعال بودن شوید. برای رسیدن به نتیجه ی بهتر می توانید اکانت خود را به حساب تجاری تبدیل کنید.

 

منبع :    entrepreneur

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *