کارگاه تیم سازی (2)

به دنبال مطلب قبل و در ادامه معرفی بازی های و تمرین های  تیم سازی امروز به معرفی دو بازی دیگر یعنی بازی ساختن لوگو با سکه و یک سوال که جز بازی های ارتباطی هستند می پردازیم. این بازی ها نیز ساده هستند اما می توانند به بهبود روابط وشناخت بهتر اعضا کمک کنند.

بازی های ارتباطی (ادامه)

بازی لوگوی سکه

زمان موردنیاز: 5-10 دقیقه

از همه اعضا بخواهید سکه هایی که در جیب و یا کیف پول خود دارند را بر روی میز قرار دهند. اگر هر یک از اعضا سکه ندارد و یا سکه های کمی دارد بقیه اعضا می توانند سکه های خود را با او به اشتراک بگذارند. از هر یک از اعضا بخواهید در مدت یک دقیقه یک لوگوی شخصی با استفاده از سکه ها در مقابل خود بسازند. اعضا می توانند از دیگر چیزها مثل کیف پول، خودکار، دفترچه یادداشت و … برای ساختن این لوگو استفاده کنند. اگر تعداد افراد زیاد است می توانید آنها را به دسته های کوچک تر 3-6 نفری تقسیم کنید و از آنها بخواهید برای گروه خود و به صورت مشترک یه لوگو بسازند. راه دیگری که برای مدیریت گروه های بزرگ تر و یا سازمان ها و شرکت ها مناسب تر است این است که از همه اعضا بخواهید تا به صورت مشترک برای ساخت یک لوگوی مشترک همکاری کنند و آنرا بسازند. بعد از ساخته شدن لوگو در مدت یک دقیقه هر یک از اعضا باید درباره لوگوی ساخته شده خود توضیح دهند. اگر ساخت لوگو گروهی بوده است رهبر که مدیریت فعالیت را بر عهده دارد می تواند از اعضای گروه سازنده بخواهد تا درباره لوگوی خود بحث کنند. این فعالیت نه تنها باعث خودآگاهی افراد می شود بلکه می تواند به شناخت بهتر اعضا از یکدیگر کمک فراوانی کند.

بازی یک سوال

زمان موردنیاز: 15-20 دقیقه

فعالیت هایی که باعث شکستن یخ بین افراد و ایجاد صمیمت در آنها می شود نه تنها باعث می شود که افراد با یکدیگر صحبت کنند بلکه باعث می شود آنها با یکدیگر همکاری بهتری داشته باشند. این بازی خیلی ساده است: رهبر یا فردی که مدیریت فعالیت را بر عهده دارد یک موقعیت خاص را مشخص می کند و شما باید در چنین موقعیتی یک سوال مطرح کنید. موقعیت های که می توان مثال زد عبارتند از بچه داری، رهبری یک شرکت و یا ازدواج. برای شروع فعالیت اعضا را به تیم های دو نفره تقسیم کنید. بعد این درخواست را اعضا داشته باشید: اگر تنها بتوانید یک سوال از هم تیمی خود بپرسید تا صلاحیت او را برای موقعیت مطرح شده (در بالا) مشخص کنید چه سوالی می پرسیدید؟ فرض کنید رهبر فعالیت موقعیت ازدواج را انتخاب کرده باشد. در چنین شرایطی هر یک از اعضا باید از هم تیمی خود سوالی بپرسد که مناسب بودن او را برای ازدواج مشخص کند. اگر رهبر موقعیت بچه داری را مشخص کند اعضا باید از هم تیمی خود سوالی بپرسند که صلاحیت داشتن و یا نداشتن او برای بچه داری را مشخص کند. این فعالیت می تواند به صورت تعیین یک موقعیت کلی برای همه اعضا و یا تعیین یک موقعیت خاص برای هر دو نفر انجام شود. با توجه به موقعیت انتخاب شده این فعالیت می تواند بسیار مفرح و جالب باشد و در عین حال به اعضا کمک می کند تا یکدیگر را بهتر بشناسند.

منابع:

  1. huddle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *