10 نکته برای کار تیمی بهتر

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا برخی از تیم ها بسیار کارآمد هستند و برخی دیگر چنین نیستند؟ کار تیمی هم ساده و در عین حال بسیار مشکل است. به همین دلیل است که بسیاری از تیم ها برای ایجاد رابطه، تعامل و همکاری بهتر و اجرای درست وظایف تلاش می کنند. زیرا موفقیت آنها به این موارد بستگی دارد.

اینکه چرا تیم تشکیل می شود اهمیت زیادی ندارد، بلکه اینکه هر عضوی از تیم تمام اندوخته ها و توانایی های خود را با تیم به اشتراک بگذارد بسیار با اهیمت تر است.

با توجه به پیچیدگی های تشکیل تیم از جمله هنجارها و ذهنیت های مختلف افراد درباره تیم و کار گروهی، وجود نظرات و دستورالعمل های مختلف و خصوصیات فردی متفاوت ایجاد یک تیم موثر و موفق کاری کاملا شگفت انگیز است.

شما می توانید کارایی تیم هایی را که به آنها ملحق می شوید و یا آنها را رهبری می کنید را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. با حمایت و درک درست افراد، تیم ها می توانند موفقیت هایی فراتر از رویاهای شما به دست آورند. اجازه ندهید هیچ چیز مانع از کمک شما به موفقیت تیم شود.

اگر شما انتظار دارید که تیم ها به موفقیت دست یابند آنها نیازهای اولیه ای دارند که باید درک و برطرف شود. تیمی موفق نخواهد شد مگر اینکه این نیازها برطرف شوند.

اصول کارتیمی موفق

این ده نکته شرایطی را شرح می دهند که برای موفقیت یک تیم باید وجود داشته باشد. کارگروهی موفق زیربنای یک تیم کارآمد و منسجم است.

تیم باید اهداف را درک کند و برای رسیدن به آنها هم نظر باشد. درک واضح و مشخص مسیر، ماموریت و اهداف امری ضروری در کارتیمی موثر است. تیم باید ماموریتی کلی داشته باشد که تمام فعالیت ها و تلاش های آنها را تحت پوشش قرار دهد. این وضوح و شافیت در کارتیمی زمانی که انتظارات مشخصی از تیم در برابر اهداف و مسئولیت ها وجود داشته باشد، بیشتر می شود.

تیم باید محیطی را ایجاد کنند که افراد بتوانند در موقعیت های خاص ریسک های توجیه پذیری را انجام دهند. اعضای تیم باید به یکدیگر اعتماد داشته باشند. در یک تیم موفق کسی به خاطر اختلاف نظر تنبیه نمی شود بلکه برعکس اختلاف نظر ها موردقبول و تشویق اعضا باید قرار گیرند.

ارتباطات باز، صادقانه و محترمانه است. افراد برای بیان نظرات، افکار و راه حل های احتمالی مشکلات احساس راحتی می کنند. افراد باید احساس کنند که بقیه اعضا به آنها گوش می دهند و صحبت های آنها را درک می کنند. اعضا برای شفافیت بیشتر سوال می کنند و با دقت به پاسخی که می شوند گوش می دهند. اعضا به دنبال انتقاد و خراب کردن طرف مقابل نیستند.

اعضا احساس تعلق خاطر به تیم دارند. آنها به تیم و تصمیماتی که در آن گرفته می شود به شدت اعتقاد دارند و خود را متعلق به تیم می دانند. این احساس تعلق زمانی به دست می آید و تقویت می شود که اعضا زمانی را برای ایجاد قوانین و ارتباطات بهتر صرف کنند.

اعضای تیم به عنوان افرادی منحصر به فرد دیده می شوند که تجربیات، نظرات و افکاری غیر قابل جایگزین دارند که می توان از آنها برای بهبود کار استفاده کرد. در نهایت هدف تیم استفاده بهینه از این تفاوت ها است. در غیر اینصورت چرا سازمان ها باید پروژه های خود را در قالب تیم ها باید اجرا کنند؟ در واقع، خروجی تیم های کارآمد از مجموعه توان تک تک اعضا بیشتر است و این دلیل اصلی ایجاد تیم ها در داخل و خارج سازمان ها است.

از اعضا انتظار می رود خلاقیت، نوآوری و دیدگاه های مختلف داشته باشند. نظراتی مثل “ما قبلا آنرا امتحان کرده ایم فایده ای ندارد” و یا “چه ایده ی احمقانه ای” اصلا قابل قبول نیست ونباید پذیرفته شود. اعضای تیم باید تشخیص دهند که قدرت یک تیم در امتحان راه های مختلف، نوآوری در راه حل مشکلات و بهبود فرآیند ها است.

تیم باید دائم خود را مورد بررسی قرار دهد و روابط، فرآیند ها و شیوه های خود را بهبود بخشد. اعضای تیم باید به صورت شفاف و واضح درباره اصول تیم خود صحبت کنند و موانعی که مانع از بهبود و پیشرفت فرآیند ها و وظایف آنها می شوند را مشخص کنند. تیم باید جلسه های بازبینی داشته باشد تا فرآیند ها و میزان پیشرفت خود به سوی اهداف را اندازه گیری و بررسی کنند.

تیم بر روی روش های تشخیص، تحلیل و حل مشکلات و درگیری های تیمی توافق کرده است. تیم از اختلاف نظر ها و مشکلات شخصی بین افراد پشتیبانی نمی کند و اعضا نیز در صورت اختلاف نظر کنار گذاشته نمی شوند. در عوض اعضا برای روشن شدن مشکلات و حل آنها تلاش می کنند.

تیم به صورت مشارکتی اداره می شود و اعضا در تصمیم گیری ها، تعیین اهداف و مسئولیت ها، تقسیم وظایف، بررسی فرآیندها و … مشارکت داده می شوند.

اعضا تیم با کمک یکدیگر بهترین تصمیم را می گیرند و اعضا نیز برای اجرا و عملی شدن آن یکدیگر را حمایت و پشتیبانی می کنند. آنها همچنین باید سعی کنند موافقت و حمایت افرادی که تحت تاثیر تصمیمات آنها قرار می گیرند را جلب کنند.

اگر یک تیم بتواند به این ده عامل دست یابد، مطمئنا به موفقیت دست خواهد یافت. کارها و مسئولیت ها چالش های اصلی یک تیم نیستند بلکه روابط بین اعضا و مشکلات ناشی از آن چالش های اصلی هستند. شما اکنون اصول و موارد موردنیاز برای یک تیم موفق را می دانید چرا آنها را انجام نمی دهید؟

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *