15 نکته برای بازاریابی در فیس بوک (2)

در ادامه مطلب هفته قبل و ارائه نکات بازاریابی در فیس بوک، این هفته نیز به نکات باقی مانده خواهیم پرداخت و با جزییات بیشتری از بازاریابی در فیس بوک آشنا خواهیم شد.

7- برای مخاطبین خود پیام بروزرسانی بفرستید.

قسمت مدیریت صفحه فیس بوک این قابلیت را دارد که برای تمام کسانی که صفحه شما را لایک کرده اند پیام بفرستد. بنابراین زمانی که مطلب جالبی دارید از این قابلیت استفاده کنید و آنها را مطلع کنید. فقط در استفاده از این قابلیت محتاط باشید و تنها در زمان هایی که واقعا مطلب شما ارزش دارد از آن استفاده کنید.

8- با مخاطبان خود گفتگو کنید.

اگر کسی زمان می گذارد و برای شما نظری را می نویسد شما نیز باید زمان بگذارید و پاسخ دهید. درباره این موضوع فکر کنید، اگر کسی به تلفن شرکت شما زنگ بزند شما به او پاسخ می دهید و جواب سوالات او را هم با دقت می دهید. بنابراین چرا نباید همین کار را برای صفحه فیس بوک خود نیز انجام دهید.

9- فراتر از صفحه خود بروید.

فیس بوک به شما اجازه می دهد که مطالب خود را در صفحات دیگر نیز منتشر کنید. البته این قابلیت تنهای زمانی قابل استفاده است که صفحه موردنظر به شما اجازه نشر محتوا را داده باشد. در مورد این موضوع نیز دقت داشته باشید و تنها زمانی که مطلب مهمی دارید این کار را انجام دهید. در هنگام نشر محتوا در صفحات دیگر به مالک صفحه نیز فکر کنید و سعی کنید اعتبار و هویت صفحه او را حفظ کنید.

10- از فیس بوک به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید.

از فیس بوک به عنوان یک ابزار نشر و توزیع مطالب خود استفاده کنید. اگر در سایت خود مطلبی را منتشر می کنید صفحه فیس بوک خود را نیز بروز رسانی کنید و به دنیا اجازه دهید که درباره مطلب شما آگاه شود و به آن دسترسی داشته باشد. همه افراد به سایت شما سر نمی زنند. سعی کنید یک بار مطلب را بنویسید و آنرا در جاهای مختلف منتشر کنید و بتوانید مخاطبین بیشتری را جذب کنید.

11- سعی کنید مطالب شما جذاب و قابل اشتراک باشند.

آیا چیزی که به مخاطبین خود ارائه می کنید با ارزش است؟ آیا آنها درباره آن با همکاران و دوستان خود صحبت می کنند؟ تمام هدف فیس بوک اشتراک گذاری و افزایش تعامل بین افراد مختلف است. اگر شما واقعا بر روی ارائه چیزی با ارزش تمرکز کنید آنها نیز به شما وفادار می شوند و صفحه شما را به افراد بیشتری معرفی می کنند.

12- بعضی چیزها را انحصاری کنید.

ما انسان ها موجودات عجیبی هستیم. ما اغلب چیزهایی را می خواهیم که خارج از دسترس ما هستند. بنابراین برخی از مطالب را تنها در اختیار کسانی قرار دهید که صفحه شما را لایک کرده باشند. به عنوان مثال می توانید تنها به کسانی که صفحه شما را لایک کرده اند اجازه دسترسی به یک کتاب الکترونیکی را بدهید.

13- از فعالیت های تفریحی و سرگرم کننده برای بازاریابی استفاده کنید.

با قابلیت استوری فیس بوک (Facebook sponsored stories)، هر کسی می تواند از فعالیت های سرگرم کننده برای بازاریابی استفاده کند. این قابلیت نیز جز ابزارهای تبلیغاتی فیس بوک است.

14- از ابزارهای تحلیلی فیس بوک استفاده کنید.

Facebook insight مجموعه ای از ابزارهای تحلیلی است که استفاده و نحوه تعامل کاربران با صفحه شما را بررسی و تحلیل می کند. این ابزار به صورت رایگان در اختیار همه است. از این ابزار برای مشاهده نحوه رفتار کاربران استفاده کنید. چه مطالبی بیشترین بازدید را دارند؟ چه چیزی بیشتر از بقیه مطالب به اشتراک گذاشته می شود؟ با استفاده از این اطلاعات می توانید فعالیت های صفحه خود را بهتر برنامه ریزی کنید.

15- در فعالیت های خود انسجام و هماهنگی داشته باشید.

مانند هر فعالیت بازاریابی دیگری، به تنهایی در فیس بوک فعالیت داشتن و بازاریابی کردن چندان موثر نیست. بنابراین تا می توانید با دیگر فعالیت های بازاریابی خود هماهنگی داشته باشید. به عنوان مثال سعی کنید مطالب سایت خود را اگر در فیس بوک منتشر می کنید در توییتر نیز اشاره ای به آن داشته باشید و یا در اینستاگرام نیز تصویری درباره آن منتشر کنید. مطمئن باشید با انسجام بیشتر در این فعالیت ها موفقیت بیشتری نصیب شما خواهد شد.

بنابراین سعی کنید بفهمید که صفحه فیس بوک شما چگونه می تواند به مخاطبین کمک کند و سپس به آنها مطالب با ارزش ارائه کنید. سعی کنید عالی باشید و مطمئن باشید مخاطبین شما نیز از شما برای این عالی بودن تشکر خواهند کرد.

منابع:

  1. startupnation

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *