کارگاه تیم سازی (5)

در متن های قبل این سری از مقالات ما بر روی فعالیت ها و بازی های مربوط به بهبود ارتباطات و حل مساله تمرکز داشتیم. در این قسمت سعی داریم بر روی فعالیت ها و بازی های مربوط به مدیریت و برنامه ریزی و ایجاداعتماد تمرکز داشته باشیم. همان طور که همه شما می دانید فعالیت های تیم سازی می تواند تاثیر زیادی بر روی عملکرد و بهره وری تیم ها داشته باشد. این فعالیت های کوچک وساده که به زمان زیادی نیز نیاز ندارند می توانند تاثیرات چشمگیری بر روی تیم های شما داشته باشند.

بازی های سازگاری و برنامه ریزی

بازی برچسب زنی

زمان مورد نیاز: 20-30 دقیقه

این بازی به تعدادی وسیله از جمله کاغذ، خودکار و ماژیک نیاز دارد. در این تمرین افراد به گروه های 4-8 نفره تقسیم می شود و از هر یک از اعضا خواسته می شود نقاط قوت و صفات مثبت خود که فکر می کنند به موفقیت تیم کمک می کند را با اعضای دیگر به اشتراک بگذارند. آنها باید این صفات و ویژگی های خود را بر روی تکه ای از کاغذ بنویسند. بعد از اینکه همه اعضا ویژگی های خود را بر روی کاغذهای جداگانه نوشتند به آنها کاغذهای بزرگ، خودکار و ماژیک داده می شود. سپس اعضا باید با کنار هم قرار دادن خصوصیات و ویژگی های یکدیگر یک فرد مجازی خلق کنند. این فرد باید نام داشته باشد برای آن یک تصویر بکشند و ویژگی های منحصر به فرد خود را نیز داشته باشد. گروه باید برای این فرد یک داستان بنویسند و مشخص کنند که با توجه به ویژگی های آن چه کارهایی می تواند انجام دهد. در انتها هر تیم باید شخصیت ساختگی خود را برای دیگر تیم ها ارائه دهد و داستان آنرا تعریف کند. این تمرین به اعضا کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف تیم خود را بشناسند و با این نقاط سازگار شوند.

بازی برداشتن سکه

زمان مورد نیاز: 5-10 دقیقه

این بازی به پانزده سکه نیاز دارد. سکه ها را بر روی یک میز یا کاغذ قرار دهید.  برای انجام بازی مربی یا رهبر تیم افراد را به دو گروه تقسیم می کند. البته بازی را می توان گروهی هم انجام داد. در هر نوبت یک سکه انداخته می شود تیمی که طرف درست سکه (شیر یا خط) را حدس زده باشد می تواند دو سکه را از روی میز حذف کند. برنده، تیم یا فردی است که آخرین سکه را حذف می کند. بازی را می توان با افزایش تعداد سکه هایی که می توان حذف کرد و یا برگرداندن سکه ها پیچیده تر کرد. با پیچیده تر کردن بازی به تیم ها اجازه می دهید که استراتژیک فکر و برنامه ریزی کنند. هدف این بازی این است که به افراد بفهمند، یک بازی ساده توسط کسی که بازی را شروع می کند کنترل می شود.

منابع:

  1. huddle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *