5 تاکتیک برای فروش موثر در اینستاگرام

اینستاگرام با میلیون ها کاربر یک بستر خوب برای معرفی محصولات شماست. برای نفوذ بر این جمعیت و افزایش فروش خود ، نیازمند این هستید که یک تعادل بین محتوای ارائه شده و فرصت هایی که برای تبلیغ دارید برقرار کنید. در انتهای روز توجه به این نکته که فضای اجتماعی یک محیط با محتوای جالب برای افراد است و نه تبلیغ ، مهم است.

 

همانگونه که افراد هنگام پیام بازرگانی در تلویزیون شبکه را عوض می کنند، تمایلی برای دیدن تبلیغات در فضای اجتماعی را ندارند ولی اگر از این پلتفرم درست استفاده کنید، یک راه موثر برای معرفی و فروش محصولات تان در اختیار دارید .

 

اگر تبلیغات با کیفیت تولید کرده و از این تاکتیک ها استفاده کنید می توانید به راحتی محصولات خود را در اینستاگرام بفروشید.

 

1-محتوایی تولید کنید موجب خرید محصولات می شود

یکی از بهترین گزینه ها برای فروش از طریق اینستاگرام، خرید اینستاگرامی است، که به شما اجازه می دهد محصولات را به تصاویر منتشر شده لینک کنید. حتی آن دسته از افرادی که تمایلی به خرید از شما ندارند اما از محتوای با کیفیت شما لذت خواهند برد.

آن هایی که به محصولات شما علاقه مند می شوند می توانند با برقراری ارتباط با شما خرید کنند و نکته جالب اینکه در حال حاضر اینستاگرام بخاطر این معامله هیچ پولی از شما دریافت نمی کند.

 

2-از ابزارهای تبلیغات استفاده کنید

همانند فیس بوک کانال هایی وجود دارند که از طریق آن می توانید با ایجاد پست ،افراد را به سایت اصلی خود هدایت کنید.

گزینه دیگر اینکه می توانید از ابزار هایی مثل Owlmetrics برای کنترل میزان ترافیک سایت استفاده کنید.

دو متغییر اصلی برای فروش در اینستاگرام ،میزان مخاطبین شما و نرخ تبدیل آنها به بازدید کنندگان سایت اصلی شماست.

 

3-از محتوای تولید شده توسط کاربران استفاده کنید

اکثر کمپانی ها از محتوای خود برای تبلیغات استفاده می کنند و هیچ گاه زمانی برای اطمینان از رضایت مندی مشتریان صرف نمی کنند. اگر شما در اینستاگرام بروید با دیدن تبلیغات کمی نگرانی در مورد کیفیت محصولات در شما ایجاد می شود.

برای رفع این مشکل باید از محتوایی استفاده کنید که حس اعتماد را در مخاطبین ایجاد می کند. اگر در پست ها ببینید که افراد دیگری با خرید محصولات تجربه ی خوبی داشته اند شما نیز تمایل بیشتری برای خرید دارید.

 

4-با اینفلوینسر ها کار کنید

اینستاگرام اینفلوینسر های زیادی را که دارای مخاطبین وسیع هستند را به شما معرفی می کنند. این اینفلوینسرها به شما کمک می کنند به افراد مورد نیازتان برای محصولاتتان دسترسی پیدا کنید.

یکی از مزایای استفاده از این روش این است که تبلیغات خود را بدون روش اسپمی انجام می دهید. اولین و آسانترین راه ، پرداخت هزینه برای پست و ذکر شماره تماس است. راه دیگر ایجاد رقابت توسط اینفلوینسر هاست که مخاطبین را تشویق به تگ سه نفر از دوستان می کنید. با این کار می توانید مخاطبین اینفلوینسر ها را به پیج خود نیز هدایت کنید.

راه سوم ، ایجاد لینک توسط اینفلوینسر به ازای درصدی از فروش محصولات شماست.

 

5-از تمام ابزار های اینستاگرام بهره گیرید

این پلتفرم مدام ابزار های جدیدی را معرفی می کند که با استفاده از آن می توانید فرصت فروش خود را افزایش دهید. به عنوان مثال story اینستاگرام یک ابزار نسبتا جدید است که روزانه 200 میلیون کاربر فعال دارد.

 

فرقی نمیکند که شما در این پلتفرم چه محصولی را ارائه می کنید ، این فرصت را دارید تا مخاطبین خود را به مشتریان محصولات تبدیل کنید . استفاده از فرصت ها برای معرفی محصولات از راه درست یک موضوع اساسی برای فروش موثر است و اگر این کار را به درستی انجام دهید می توانید پلتفرم خود را به یک کسب و کار چند میلیون دلاری تبدیل کنید.

 

منبع :entrepreneur

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *