چگونه در هنگام بروز رسانی شبکه های اجتماعی در هزینه و زمان صرفه جویی کنیم؟

اکثر ما به نوعی از اینترنت استفاده می کنیم. تفریح، برقراری ارتباط، یادگیری و آموزش از جمله دلایلی هستند که ما به اینترنت مراجعه می کنیم. بطور متوسط 30 درصد از زمانی که افراد بر روی اینترنت حضور دارند را به شبکه های اجتماعی اختصاص می دهند.

استفاده مناسب از رسانه های اجتماعی می تواند برای بازاریابی کسب وکار شما بسیار مناسب باشد زیرا افراد زمان زیادی را صرف آن می کنند. همچنین کسب و کار شما نیاز دارد که دیده شود.

بنابراین با ما همراه باشید تا یاد بگیریم که چگونه می توان هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی در هزینه و زمان صرفه جویی کرد تا بتوانید سودآوری کسب وکارتان را افزایش دهید.

بهترین باشید.

شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارند که اگر به درستی از آنها استفاده کنید می توانند به راحتی تعداد مشتریان شما را افزایش دهند.

به اطرافیان خود نگاه کنید و ببینید که آنها بیشتر دوست دارند از چه شبکه هایی استفاده کنند؟ برای مثال اگر اطرافیان شما بیشتر از اینستاگرام استفاده می کنند، این شبکه می تواند یک رسانه مناسب برای شما باشد.

شما باید استفاده از چند شبکه اجتماعی که برای کسب و کار شما مناسب است را یاد بگیرید و سعی نمایید در به کارگیری آنها مهارت یابید تا بتوانید با کمترین صرف زمان و هزینه کسب و کار خود را رشد دهید.

فعال باشید.

فعال بودن در شبکه های اجتماعی یکی از موارد ضروری برای موفقیت در آنها است. عدم فعالیت و استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی می تواند تاثیرات منفی بر روی بازاریابی شما بگذارد. مشتریان شما تمایل دارند تا از فعالیت های شما آگاه باشند و تعامل شما با جامعه را ببینند.

نیاز نیست زمان زیادی را صرف این موارد بکنید. تنها باید مطالبی را بر اساس برنامه بازاریابی خود و متناسب با مشتریان و کسب و کار خود در هر یک از شبکه ها منتشر کنید. برای این کار می توانید از یک تقویم استفاده کنید و برای نشر مطالب به صورت منظم برنامه ریزی کنید.

این امر می تواند به مدیریت زمانی که برای شبکه های اجتماعی صرف می کنید کمک کند. علاوه بر صرفه جویی در زمان شما دید خوبی نیز نسبت به مطالب خود خواهید داشت و مطالب شما از انسجام و هماهنگی بهتری برخوردار خواهند بود.

از ابزارهای رهگیری داده استفاده کنید.

برای صرفه جویی در زمان وهزینه، شما باید از کارهایی که باید انجام دهید و نوع آنها مطلع باشید. استفاده از ابزارها و نرم افزارهای رهگیری می تواند دید بهتری از فعالیت هایی که انجام می دهید، در اختیار شما قرار دهد.

برای مثال می توانید ابزار گوگل آنالیتیک را در سایت خود راه اندازی کنید. این ابزار می تواند به شما کمک کند که ترافیک سایت خود را بهتر تحلیل کنید و بتوانید راهکارهای افزایش ترافیک بهتری را انتخاب کنید.

بدون داشتن تحلیل و درک درست از نتیجه فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی قطعا زمان و هزینه خود را هدر می دهید. بنابراین شما نیاز دارید که بدانید چه شبکه هایی برای کسب وکار شما مفید هستند و کدام یک نیستند. این کار تنهای زمانی قابل انجام است که شما بر روی فعالیت های خود نظارت داشته باشید و آنها را بررسی کنید.

به مشتریان بگویید چه کاری انجام دهند.

درخواست از مشتریان برای انجام کاری همیشه نمی تواند کارساز و موثر باشد. به جای درخواست کردن، به آنها با صراحت و مستقیما بگویید که چه کاری انجام دهند! بنابراین زمانی که مطلبی را در رسانه های اجتماعی منتشر می کنید به مشتریان فعالیت مورد نظر خود را واضح و روشن اعلام کنید.

هنگامی که از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوم، اینستاگرام و … استفاده می کنید، از مشتریان خود بخواهید که مطالب شما لایک کنند و یا آنرا به اشتراک بگذارند. این دقیقا کاری است که باید انجام دهید.

از افراد تاثیرگذار استفاده کنید.

افراد زیادی وجود دارند که در شبکه های اجتماعی طرفداران زیادی دارند. خیلی از شرکت های از این افراد استفاده می کنند تا در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند.

با استفاده از این افراد شما دیگر نیازی به افزایش فالورهای خود ندارید و مستقیما می توانید بر روی اهداف بازاریابی خود تمرکز کنید. میزان مخاطبین این افراد متفاوت است بنابراین آنها را با توجه به کسب و کار و اهداف بازاریابی خود انتخاب کنید.

تحقیق و بررسی دقیق این افراد به جامعه هدف شما بستگی دارد. از اینکه با این افراد تماس بگیرید نگران نباشید و سعی کنید آنها را متقاعد کنید که با شما همکاری داشته باشند.

روش های مختلف را امتحان کنید.

از به کار بردن شبکه های اجتماعی نترسید. راه های مختلف را امتحان کنید تا رسانه و روش درست استفاده از آن را به  دست آورید. روشی که متناسب با کسب و کار شما باشد.

اکثر ما از شبکه های اجتماعی برای ارتباطات شخصی استفاده کرده ایم. اما اکنون زمان آن رسیده است که از این شبکه ها برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید.

زمانی که از این شبکه ها استفاده می کنید، ذهن خود را باز کنید و بر روی اهداف تان تمرکز داشته باشید. استفاده مناسب از این شبکه ها می تواند تاثیرات زیادی بر روی کسب وکار شما داشته باشد.

منابع:

  1. noobpreneur

یک دیدگاه در “چگونه در هنگام بروز رسانی شبکه های اجتماعی در هزینه و زمان صرفه جویی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *