10 صفت مدیرانی که تیم های موفق دارند.

بدترین چیزی که مدیران و رهبران تیم ها از آن ترس دارند این است که اعضای تیم آنها با تنفر در محل کار حاضر شوند. به این دلیل که انسان ها بیشتر زمان خود را در محل کار صرف می کنند، بنابراین برای مدیران مهم است که این زمان ها را به اوقاتی لذت بخش، هیجان انگیز و عالی تبدیل کنند.

یک مدیر خودشیفته که اعتقادی به همدلی و خلاقیت ندارد ممکن است عملکرد موثری داشته باشد اما تعداد افرادی که از مجموعه او جدا می شوند نیز بسیار خواهند بود. مدیران عالی تلاش می کنند تا از 20 درصد فعالیت های خود بازخورد 80 درصدی دریافت کنند. هرچند این کار همیشه امکان پذیر نیست اما هدف نهایی چنین مدیرانی است.

1- زیرک و با بینش

برای ایجاد تیمی موفق و شاد، مدیران عالی سعی می کنند در هر زمینه ای اطلاعات داشته باشند و در صورت فقدان اطلاعات منابعی را در اختیار داشته باشند تا بتوانند اطلاعات را کسب نمایند. آنها در هدایت دیگران مسئولیت پذیر هستند. آنها برای این کار از بینش خود پیروی می کنند و درباره حوزه کاری خود اطلاعات کاملی دارند.

این مهارت ها این افراد را به افرادی قابل اعتماد تبدیل می کنند چیزی که افراد می توانند به آن تکیه کنند. هرچقدر یک مدیر بینش و دانش بیشتری داشته باشد، بهتر می تواند دیگران را هدایت کند و اعضا نیز اعتماد بیشتری نسبت به او خواهند داشت.

2- اهل عمل

مدیران عالی اصول و مبانی مدیریت را می دانند و از این اصول استفاده می کنند تا نیازهای تک تک افراد را برآورده کنند. این مدیران هنگام تصمیم گیری و یافتن راه حل برای مشکلات با فکر عمل می کنند و سعی می کنند بالاترین عملکرد را داشته باشند.

با مسیر و انتظارات مشخص و روشن از اعضا، موفقیت راحت تر به دست می آید. این مهارت های عملی برای ایجاد محیطی شاد و موثر بسیار ضروری هستند.

3- خوش بین

مدیران عالی خوش بین و مثبت اندیش هستند. چنین ویژگی هم برای خودشان و هم برای اعضا و کسب و کارشان نتیجه بهتری خواهد داشت. هر روز با گروه خود برخوردی مثبت و خوش بینانه دارند و سعی می کنند برای آنها الهام بخش باشند.

یک مدیر خشک و ماشینی نمی تواند گروه خود را به خوبی هدایت و رهبری کند. به دست آوردن موفقیت در جوی منفی و ناراحت کننده بسیار سخت و مشکل است.

4- مدیریت استرس

استرس یکی از مواردی است که ممکن است باعث از دست دادن کنترل، از دست دادن صبر و بردباری و در نتیجه برخورد نامناسب با دیگران گردد. مدیران حرفه ای هوش هیجانی بالایی دارند و بر روی رفتار خود تسلط کامل دارند. چون آنها به خوبی می توانند استرس خود را کنترل کنند بنابراین در صورت نیاز می توانند استرس اعضای گروه را نیز به خوبی مدیریت کنند. برای کاهش استرس چنین مدیرانی مطمئن می شوند که اعضا از زمان و منابع کافی برای انجام وظایف خود برخوردار هستند. چنین مدیریتی بر اساس تعادل و عدالت استوار است. زمانی که همه چیز در حالت اعتدال باشد به دست آوردن موفقیت امری ساده تر و لذت بخش تر خواهد بود.

5- علاقه مند نسبت به کار خود

مدیران عالی به کاری که انجام می دهند علاقه زیادی دارند. به خاطر این علاقه آنها مدام در حال یادگیری هستند. آنها زمان و پول خود را صرف یادگیری، آموزش خود و توسعه مهارت های خود می کنند.

قرار گرفتن در کنار فردی که مدام در حال توسعه خود و مهارت های خود است می تواند بسیار الهام بخش باشد. وقتی یک مدیر چنین شور و هیجانی دارد بدون شک دیگر اعضا نیز دوست دارند چنین باشند و دائما خود را رشد دهند. مدیران حرفه ای می دانند که بهترین راه مبارزه این است که همیشه مهارت های خود واعضا گروه را رشد دهند و سعی کنند همیشه بهترین باشند.

6- رهبری

مدیران عالی مهارت های رهبری خود را با شرکت در فعالیت های تیم سازی ارتقا می دهند که باعث می گردد بتوانند از نهایت توانایی های اعضای گروه خود استفاده کنند. مدیران موفق مهارت های کارگروهی و تعامل با یکدیگر را به اعضا آموزش می دهند. آنها گروه خود را با بها دادن به فعالیت های گروهی،  منسجم و یکپارچه نگه می دارند.

7- قابلیت انگیزه دادن

مدیران حرفه ای خود با انگیزه هستند و قادرند به دیگران نیز انگیزه دهند. آنها دائما از خود می پرسند که چگونه می توانند گروه خود را ارتقا دهند و از نهایت توانایی های آنها استفاده کنند.

مدیران موفق همیشه سعی می کنند با به اشتراک گذاشتن موفقیت های تیم آنها را باانگیزه نگه دارند. آنها برای اعضا با تعریف اهداف بزرگ الهام بخش هستند و آنها را به سوی اهداف بزرگتر هدایت می کنند. هر چقدر اعضای تیم از یکدیگر حمایت کنند و منسجم تر و هماهنگ تر فعالیت کنند احتمال موفقیت برای آنها بیشتر خواهد بود.

8- خواستار بهترین بودن

مدیران عالی همیشه برای خود و تیم خود بهترین ها را می خواهند. آنها از به دست آوردن نتایج ضعیف خودداری می کنند زیرا می دانند که چنین نتایجی نشان دهنده ضعف مدیریتی آنها است. مدیران با تجربه و عالی به اشتراک گذاشتن ایده ها را تشویق و ترویج می کنند تا بدین وسیله اعضای گروه را به فکر کردن به ایده های جدیدتر ترغیب کنند. چنین مدیرانی بدگویی نسبت به دیگر اعضا، مشتریان و یا همکاران دیگر را تحمل نمی کنند. آنها توجه دارند که همه افراد انسان هستند. آنها اعضای گروه را به جای مشکلات بر روی راه حل ها متمرکز نگه می دارند. آنها اعضا را تشویق می کنند به جای اینکه فروشنده و یا بازاریاب خوبی باشند، انسان های خوبی باشند.

9- تمرکز بر روی کیفیت

مدیران حرفه ای بر روی کیفیت محصول یا خدماتی که تولید می کنند تمرکز دارند. همانطور که حجم و بهره وری در یک معامله مهم است، اما چیزی که ارزش یک معامله را نشان میدهد کیفیت محصول یا خدمات است.

مدیران موفق بهره وری درست از زمان، مهارت و دانش را تشویق می کنند. چنین مدیرانی درک می کنند که تیم های خوب و موفق آنهایی هستند که تجارب با معنا دارند. تجاربی که از شکست ها و موفقیت ها بدست آمده است و می تواند آنها را در آینده هدایت کند. اعضای تیم باید به خود، چیزی که تولید و یا ارائه می کنند و کسانی که از محصول و یا خدمات آنها استفاده می کنند و کیفیت محصول و یا خدمات خود احترام بگذارند و آنرا با ارزش بدانند.

10- اشتراک موفقیت ها

مدیران عالی تمایل دارند تا تاثیری با معنا و مشخص بر روی اعضا داشته باشند. مدیران موفق سعی دارند تغییری در اعضا، تغییری احساسی در اعضا ایجاد کنند. به همین منظور، آنها دستاوردهای فردی اعضا را جشن می گیرند و به هر فردی باور دارند. آنها بر روی راه حل ها تمرکز دارند و زمانی که یکی از اعضا به مشورت و یا کمک آنها نیاز دارد آنرا دریغ نمی کنند. چنین مدیرانی می دانند که اگر افراد خود را باارزش و مهم تلقی کنند همه کارهایی را که انجام می دهند با تمام وجود انجام خواهند داد و بهترین نتیجه را تولید خواهند کرد.

منابع:

  1. entrepreneur

یک دیدگاه در “10 صفت مدیرانی که تیم های موفق دارند.

  • 18 اردیبهشت 1397 در9:17 ق.ظ
    پیوندیکتا

    باستناد تجربه سایر کشورهای پیشرفته اگردر کشور ما هم انتخاب مدیران در ردههای مختلف بر اساس ساز وکار های واقعی وشاخص های اصلی انجام میشد ؛قطعا” وضعیت صنایع کشور امروز به گونه ای دیگر بود؛لذا اینجانب پایه واساس تمام مشکلات را عدم انتخاب مدیران کارآمد واثر گذار میدانم که جای آنها را امروزافرادی تحت عنوان “مدیر نما” گرفته که پیوسته منجر به خلق مشکل وسرپوش گذاشتن روی آنها میکنند واینست که ما هنوز در مسر توسعه پایدار در هیچ حوزه قرار نگرفته ایم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *