نکاتی برای موفقیت در رهبری یک تیم

رهبر یک تیم هستید! به شما برای این نقش تبریک می گوییم. اما وظایف واقعی یک رهبر چیست؟ رهبری دقیقا مدیریت نیست اما یک عضو عادی تیم هم نیست.

در حالی که هر تیم و هر گروه کاری تفاوت هایی دارند اما چیزهای مشترکی وجود دارند که هر رهبر باید درباره آنها بداند و آنها را انجام دهد.

عادل باشید: به عنوان یک رهبر، اغلب وظیفه شما است که وظایف را مشخص کنید و برنامه ریزی ها را انجام دهید. شاید شما برخی از اعضا را نسبت به دیگران بیشتر دوست داشته باشید اما نباید برای آنها تفاوت قائل شوید.

اگر شما به عنوان یکی از اعضای تیم درباره نحوه تقسیم وظایف مشکل دارید از رهبر تیم بخواهید که تقسیم وظایف را به صورت بدون نام انجام دهد و یا روشی را انتخاب کند که عادلانه تر باشد.

با الگو بودن رهبری کنید: رهبران تیم ها معمولا همراه دیگر اعضا وظایف و مسئولیت هایی را انجام می دهند. اگر شما به وظایف و مسئولیت های خود به خوبی عمل نکنید احتمالا احترام اعضای تیم را از دست خواهید داد. در عوض سخت تر تلاش کنید. به الگویی برای اعضا تبدیل شوید و با این کار انتظارات خود از آنها را مشخص کنید.

اگر یکی از اعضا با شکایتی از عضو دیگر به سراغ شما آمد در ابتدا تشخیص دهید که شکایت مطرح شده یک مشکل تیمی است و یا یک مشکل فردی است. اگر شکایت مطرح شده یک مشکل تیمی است سریعا برای اصلاح آن اقدام کنید اما اگر مشکل بین افراد است از آن بگذرید.

وظایف ناخوشایند را بر عهده بگیرید: شاید به عنوان یک رهبر تصور کنید نباید کارهایی را که به آنها علاقه ای ندارید، انجام دهید. به عنوان مثال اگر رهبر یک تیم در یک رستوران هستید شاید اینگونه فکر کنید که وظیفه تمیز کردن رستوران با من نیست.

اما مطمئن شوید که شما نیز در برنامه تمیز کردن رستوران قرار دارید. اگرچه شاید برای شما ناخوشایند باشد اما اعضا از شما انتظار دارند و با انجام آن انتظارات خود را از اعضا مشخص می کنید.

مسئولیت تصمیمات سخت با شماست: در بسیاری از موارد با این شرایط مواجه می شوید که مسئولیت استخدام و اخراج افراد با شما نیست. اما در چنین شرایطی حداقل می توانید به افرادی که این وظیفه را بر عهده دارند توصیه های لازم را بدهید. در واقع به این روش شما افرادی را که مدنظر شما است و برای تیم شما ضروری است را مشخص می کنید.

از قوانین پیروی کنید: اگر یکی از اعضای تیم شما به هر دلیلی و به صورت قانونی و با دلیل موجه در فعالیت های تیم حضور ندارد نباید او را تنبیه کنید. بلکه با او به گونه ای رفتار کنید که گویی همیشه حضور داشته است.

همچنین سعی کنید همه اضافه کاری ها را به دقت ثبت کنید. در واقع سعی کنید همه قوانین کاری و قوانینی که خودتان تعریف کرده اید را رعایت کنید.

از سیاست های شرکت پیروی کنید: گاهی شما ممکن است بخواهید در سیاست های شرکت یک استثنا داشته باشید اما این کار را بدون پذیرش رییس تان انجام ندهید. دلیل برخی از سیاست های شرکت و یا مجموعه شاید برای شما روشن نباشد اما پیروی از آنها ضروری است. این پیروی از سیاست های شرکت موجب حفاظت از خودتان و شرکت می گردد.

شاد باشید: این کار شاید کمی احمقانه و غیر ضروی به نظر برسد اما این رفتار شما الگویی برای سایر اعضا خواهد بود. اگر شما مثبت فکر کنید وشاد باشید تیم شما نیز روحیه بهتری خواهد داشت و با انرژی بیشتری کار خواهد کرد.

از اعضای تیم خود محاظفت کنید: هرگز اعضا را در سختی ها تنها نگذارید. اگر موفقیت های آنها را جشن می گیرید، در سختی ها نیز کنار آنها باشید. به یاد داشته باشید که اشتباهات رخ می دهند و شما باید به رفع آنها کمک کنید نه اینکه فرد خطاکار را تنبیه و مجازات کنید.

رهبری یک تیم وظیفه مهمی است و می تواند به خوبی شما را رشد دهد. بنابراین تلاش کنید این نکات را رعایت کنید تا بتوانید به بهترین روش ممکن تیم خود را رهبری کنید و به موفقیت برسید.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *