نکاتی برای ارتقا کسب و کار شما در توییتر

تبلیغات و بازاریابی در توییتر دلیل اصلی سرازیر شدن کسب و کارها به  این شبکه اجتماعی است. توییتر می تواند جزء جدایی ناپذیر از هر برنامه ای برای بهبود کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی باشد.

توییتر به شما اجازه می دهد تا درباره محصولات، سرویس ها، پروژه ها و ایده های خود به راحتی صحبت کنید و آنها را به دیگران معرفی کنید. اما برای اینکه بتوانید کسب وکارتان را در این شبکه به خوبی معرفی کنید باید کاربران را مجاب کنید تا فعالیت های شما را دنبال کنند. اما چطور چنین کاری را می توان انجام داد؟ برای شروع کافی است این متن را بخوانید و فعالیت های آن را به خوبی انجام دهید.

نفروشید، صحبت کنید.

از توییتر به عنوانی محلی مجازی برای دور هم بودن و صحبت کردن یاد می شود. اینگونه تصور کنید که واقعا دارید با همکار خود صحبت می کنید ناگهان فردی غریبه (مشتری) به شما مراجعه می کنید و شما باید محصول و یا خدمات خود را به او بفروشید، چه می کنید؟

در فضای مجازی و در توییتر نیز باید همان کارها را انجام دهید. یعنی باید محصول و خدمات خود را به بهترین شیوه معرفی کنید و بارها و بارها این کار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

هدف شما در توییتر این است که با مردم صحبت کنید و با آنها تعامل داشته باشید. از این طریق آنها به محصولات و  خدمات شما علاقه پیدا خواهند کرد و نیازی نیست تلاش زیادی انجام دهید.

بیشتر از توییت کردن گوش دهید.

اگر تازه فعالیت خود را در توییتر شروع کرده اید رعایت این مورد برای شما ضروری است. حضور در توییتر در روزهای اول مشابه قرار گرفتن در یک مهمانی با تعداد زیادی افراد غریبه است. اولین گام شما باید این باشد که این افراد غریبه را شناسایی کنید و بفهمید که درباره چه چیزهایی صحبت می کنند.

این تنها روشی است که می توانید مخاطبین خود را پیدا کنید و گفتگو با آنها را شروع کنید. اولین گام شما می تواند آموختن روش استفاده درست از توییتر و انتخاب افراد مناسب و دنبال کردن فعالیت های آنها باشد. می توانید از جستجو در توییتر استفاده کنید و به دنبال موضوعات مورد علاقه خود باشید.

کمک کنید.

در واقع شما باید مراقب باشید که توییت های شما مانند تبلیغات تفسیر نشوند. مطالب شما باید ارزشی برای مخاطب داشته باشند، یا سرگرم کننده باشند و یا اطلاعاتی را به آنها ارائه کنند. همچنین می توانید به توییت دیگر کاربران پاسخ دهید و یا نظرات خود را درباره ایده های آنها بیان کنید.

اگر به دیگران کمک کنید دیگر افراد علاقه دارند که با شما ارتباط برقرار کنند. چنین افرادی مطمئنا پیام های شما را بهتر جذب و درک می کنند.

به مخاطبین چیزی را که می خواهند بدهید.

در زمان نوشتن این مقاله من در حال نوشیدن چای بودم و روز بعد وقت دندانپزشکی داشتم. مطمئن هستم که برای شما این موضوعات اهمیت چندانی ندارند. درست است و من این موضوع را درک می کنم.

شما به این منظور این مقاله را می خوانید چون می خواهید درباره روش استفاده از توییتر اطلاعات پیدا کنید نه اینکه من چه کارهایی را انجام می دهم. توییتر نیز دقیقا همین است.

زمانی که کاربری فعالیت های شما را دنبال می کند انتظار مطالب مشخصی را دارد. اگر شما مطالب منسجم و مرتبط با کسب و کارتان را منتشر نکنید مطمئنا کسی علاقه ای به فعالیت های شما نخواهد داشت.

تنها مطالب سایت خود را بازنشر نکنید.

اگر در وب سایت تان فید RSS دارید هماهنگ کردن آن با توییتر کار سختی نیست. از این طریق توییتر به صورت خودکار فید شما را می خواند و مطالب آنرا منتشر می کند. این خیلی عالی به نظر می رسد. اما تنها به این تکیه نکنید.

توییتر یک بنر تبلیغاتی نیست. بنابراین نیاز است که در آن حضور داشته باشید و با افراد تعامل و برخورد داشته باشید. مطالب سایت خود را در توییتر منتشر کنید اما توییت های دیگران را بخوانید و با کاربران نیز تعامل داشته باشید.

 

مانند هر شبکه اجتماعی دیگری حضور بیشتر در توییتر شما را با جنبه های دیگری از آن آشنا می کند و در نتیجه بهتر می توانید از آن استفاده کنید. اگر از این نکات استفاده کنید می توانید توییتر را به یک ابزار بازاریابی عالی تبدیل کنید.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *