3 عنصری که هر طرح کسب و کار موفق باید داشته باشد

خب شما یک محصول، پلتفرم و یا کسب و کار عالی دارید. برای راه اندازی کسب و کارتان تجربه  جالبی خواهید داشت اما واقعیت این است که این راه پر از استرس و موانع و مشکلات خواهد بود.

اولا، ایا پلن کسب و کار خود را طرح ریزی کرده اید؟

شاید این کار کمی کهنه به نظرتان برسد اما درواقع پلن شما نقشه راه شما به موفقیت است. اگر این کار را درست و کامل انجام دهید، این پلن نه تنها شما را به رشد کسب و کار و استراتژی های سالم می رساند بلکه ممکن است بهترین راه معرفی شما به سرمایه گذاران بالقوه شود.

 

در این جا لیستی از دستورالعمل ها برای طرح ریزی پلن برای کسب و کارتان ارائه شده است. در نظر داشته باشید، هر کسب و کاری چالش ها و مشکلات منحصر به فردی دارد و باید بر صدد حل آنها برآیید. اما اگر به این مسائل توجه کنید کیلومتر ها راه را طی کرده اید.

 

1-یک پلن مختصر داشته باشید

برخی فکر می کنند پلن کسب وکار یک رمان طولانی در مورد راه پیش رو است که باید تمام امید ها، آرزو ها و سود پیش بینی شده را در صفحات پی در پی بنویسند ، اما واقعیت این است که هیچ کسی تمایل خواندن آن را ندارد. یک پلن کسب و کار قرار نیست هر چیزی که به فکر شما آمد را در خود داشته باشد، فقط باید ساده و مختصر باشد.

خانم باربارا فیندلی نویسنده کتاب Bussiness Plans Kit For Dummies می گوید: ” مردم فکر می کنند پلن کسب و کار یک سند چندین صفحه ای است . چیزی که شما نیاز دارید یه عبارت است از یک برگ کاغذ که جزئیات اصلی مواردی که کسب و کار شما را در جریان قرار می دهد . کافیست موارد پایه ای برای شروع کسب و کار خود را نوشته و نحوه ی رسیدن به آن را برای خود و تیم خود مشخص کنید.

 

آقای گرگ گودمن یک متخصص کسب و کار معتقد است جزئیات زیاد در مورد یک طرح کسب و کار که آمار ها و اطلاعات ماه ها را در خود جای می دهد ، نه تنها باری بر دوش کسب و کار شما می گذارد بلکه موجب انتظارات غیر واقعی سرمایه گذارن نیز می شود.

 

2- اما یک پلن کامل داشته باشید

ساده به معنای ناقص بودن نیست. یک طرح کسب و کار خوب تمام مشخصه های مهم کسب و کار را پررنگ جلوه می دهد.

اسچنک در کتابش می گوید کارهایی هستند که برای داشتن یک طرح کسب و کار باید انجام دهید :

  • کسب و کار خود را توصیف کنید
  • محصول یا سرویس خود را توصیف کنید
  • شرایط رقابتی محصول خود را توصیف کنید
  • مدل کسب و کار شما چگونه در آمد کسب می کند
  • چگونه وارد بازار کار می شوید
  • چگونه می خواهید محصول را تولید کنید
  • تیم خود را تعریف کنید، حتی اگر یک تیم کوچک باشید
  • چقدر پول نیاز دارید و چقدر سود خواهید داشت

 

این مواردی که ذکر شد برای شما واضح بودند اما اسچنک متعجب است که برخی کسب و کارها به برخی از این آیتم ها توجهی ندارند.

 

3- یک پلن منحصر به فرد داشته باشید

هیچ دو کسب و کاری شبیه هم نیستند، بنابراین پلن آنها نیز یکسان نیستند . گرچه ممکن است تحریک به کپی برداری از پلن دیگر کسب و کارهای موفق کنید اما نمی توانید چالش های اصلی پیش رو را شناسایی کنید.

 

گوودمن می گوید :” یک پلن کسب و کار باید تلاش های پیش بینی شده کسب و کارتان را منعکس کند. او معتقد است، اگر پلن کسب و کار شما یک سند محرمانه داخلی است که موجب رشد کمپانی شما می شود ، پس باید تاکید بر روی اطلاعات محرمانه برای کمک به این امر باشد. و اگر پلن کسب و کار یک سند خارجی است پس باید به گونه ای جذاب باشد که موجب جذب سرمایه گذاران شود.

او معتقد است شناختن طبیعت کسب و کارتان کلید داشتن یک پلن کسب و کار موفق است. برای موسسان مهم است که قرار است چه چیزی بفروشند، مخاطبین چه کسانی هستند و چگونه پول در می آورید. این ها سوالاتی هستند که روی کاغذ باید نوشته شوند.

 

به یاد داشته باشید کسب و کار شما منحصر به فرد است و برای داشتن یک پلن موفق  نیازمند توجه ویژه است. ارزیابی عادلانه نیازها و برنامه ریزی درست اطمینان می دهد که پلن شما به اندازه کافی با ثبات است که شما را از زمین بلند کند.

 

 

منبع : mashable.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *