نکاتی برای رسیدن به هدف

کارآفرینان وظیفه دارند تا اعضای تیم خود را حمایت کنند و به آنها انگیزه بدهند تا بتوانند به موفقیت برسند. اما برای اینکه خود را با انگیزه و مسئولیت پذیر نگه دارند چه کاری باید انجام دهند؟ من درباره این موضوع با کارآفرینان زیادی صحبت کرده ام و نتیجه این صحبت ها در متن زیر خلاصه شده است. البته این نکات با کمی تغییر می تواند توسط هر فردی استفاده شود.

1- بنویسید.

این موردی است که من علاقه زیادی به آن دارم چون فردی هستم که به شدت تصویری فکر می کنم. نوشتن اهداف و وظایف چیزی است که برای من به خوبی جواب می دهد. من دوست دارم اهداف و فعالیت های خودم را ببینم زیرا باعث می شود بتوانم بر روی آنها تمرکز کنم.

من معمولا کارهای روزانه خودم را یادداشت می کنم و آنها را در جایی که بتوانم ببینم قرار می دهم. این باعث می شود تا تمرکز کنم و هر چه زودتر وظایفم را به پایان برسانم تا بتوانم آنها را حذف کنم.

همچنین من اهداف کوتاه و بلند مدت خودم را نیز بر روی یک تخته نوشته ام و در طول سال سعی می کنم برای رسیدن به آنها تلاش کنم. البته آنها را در جایی قرار داده ام که مدام جلوی چشمم هستند و این باعث می شود تا مدام به آنها فکر کنم و برای آنها برنامه ریزی انجام دهم.

2- ماموریت هایتان را مشخص کنید.

ماموریت شخصی شما نیاز نیست چیز بزرگی باشد. تنها نیاز است چیزهایی را که تلاش دارید به آنها برسید را مشخص کند. از این ماموریت به عنوان سوخت خود برای حرکت به سوی اهداف تان استفاده کنید. مشخص کردن چنین ماموریتی در زندگی برای خودتان باعث می شود تصمیمات درست تری بگیرید.

3- به خودتان جایزه بدهید.

من قبلا زیاد مسافرت نمی رفتم و مدام کار می کردم تا اینکه مریض شدم و این بر روی کار من تاثیر منفی گذاشت. با کمی فکر درباره این موضوع متوجه شدم که نه تنها استراحت و تفریح باید در کار وجود داشته باشد بلکه امری ضروری است. بنابراین بعد از رسیدن به برخی از اهداف برای خودم جایزه ای در نظر می گیرم و اینگونه خودم را تشویق می کنم.

4- برای خودتان اهداف کوچک تر تعریف کنید.

وقتی شما برای خودتان اهداف کوچکتری تعریف می کنید و برای رسیدن به آنها تلاش می کنید، این باعث می شود تا برای رسیدن به اهداف بزرگتر تان احساس مسئولیت داشته باشید. بنابراین سعی کنید اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچکتری تقسیم کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

5- عملکرد تان را بازبینی کنید.

به عنوان یک کارآفرین ضروری است که با خودتان رو راست و صادق باشید. در نهایت این شما هستید که مسئول پیروزی و یا شکست تیم تان هستید. با خودتان صادق باشید و اگر عملکرتان ضعیف بوده است این را قبول کنید و برای بهبود آن تلاش کنید.

اگر دوست دارید مسئولیت پذیر باشید دائما وضعیت و عملکرد خودتان را بررسی کنید. اگر عملکردتان ضعیف است تنها کسی که ضرر می کند شما هستید و کسی مسئولیت کارهای شما را بر عهده نخواهد گرفت.

6- از تیم تان بازخورد بگیرید.

اگر خودتان نمی توانید عملکرد خودتان را بررسی کنید از تیم و یا اطرافیان خود بخواهید که چنین کاری را برای شما انجام دهند. این باعث می شود تا نقاط ضعف خودتان را که قادر به دیدن آنها نیستید بهتر بشناسید.

 

منابع:

  1. entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *