چرا باید از توییتر برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنید؟

اگر کسب و کار کوچکی راه اندازی کرده اید و از توییتر استفاده نمی کنید مجبورم از شما بپرسم چرا؟ حتی می توانم این سوال را از هر کس دیگری روی کره زمین نیز بپرسم چرا از توییتر استفاده نمی کنید؟

اینطور به نظر می رسد که توییتر از همان روشی استفاده می کند که وبلاگ ها استفاده می کنند. در اوایل کار تنها کاربردهای شخصی داشت اما به مرور کاربردهای آن افزایش یافت. در نهایت نیز صاحبان کسب و کارها متوجه قدرت و فرصت موجود در این شبکه اجتماعی شدند، بنابراین به سراغ استفاده از آن رفتند.

از همه چیز با ارزش تر این موضوع است که طبق تحقیقات افرادی که یک کسب و کار را در توییتر دنبال می کنند 47% بیشتر احتمال دارد که به وب سایت آنها نیز مراجعه کنند. به همین دلیل است که 65.8% شرکت های آمریکایی در حال استفاده از توییتر به منظور بازاریابی هستند.

در ادامه دلایل دیگری برای استفاده از توییتر مطرح می کنیم. امیدوارم این دلایل موجب شوند به سراغ استفاده از این شبکه اجتماعی بروید.

همه در حال استفاده هستند.

دوستم که مهندس عمران است، فروشگاه کفشی که از آن خرید می کنم و برندهای معروفی مثل Dell، HP، مایکروسافت و … همه در حال استفاده از توییتر هستند. در سال 2013، 74% از شرکت های معرفی شده در مجله Inc  و 80% شرکت های معرفی در مجله Fortune از این شبکه اجتماعی استفاده می کردند. به نظر می رسد داشتن یک حساب کاربری در این شبکه اجتماعی باید جالب باشد!

توییتر ابزار خوبی است.

استفاده از توییتر نشان دهنده این موضوع است که کسب و کار شما به موضوع حضور در شبکه های اجتماعی و ارتباط با کاربران و مشتریان اهمیت می دهید. این موضوعی است که می تواند مردم را به برقراری ارتباط با شما ترغیب کند. در این زمان کنونی، تنها داشتن یک وب سایت فایده ای ندارد.

سریع ترین روش موجود است.

به ظرفیت ها و مشتریان موجود در توییتر فکر کنید، به سرعت می توانید آنها را در جریان آخرین اخبار کسب و کار خود قرار دهید، محصولات جدید تان را معرفی کنید، تخفیف ها و فروش های ویژه را اطلاع رسانی کنید و هر نوع تعاملی که مایل باشید را برقرار کنید. در حال حاضر کسب و کارهایی که از سیستم تبلیغات توییتر استفاده می کنند دستیابی به مشتریان برای آنه از این هم راحت تر شده است.

به شما اجازه می دهد که بر روی حوزه کسب و کار خود تسلط داشته باشید.

توییتر به شما اجازه می دهد حرف های مردم درباره کسب و کارتان را بشنوید و از آنها مطلع شوید. از جستجوی این شبکه اجتماعی استفاده کنید. می توانید ببینید مردم درباره چه چیزهایی صحبت می کنند و یا اینکه درباره کسب و کار شما و رقبایتان چه نظری دارند .

به شما اجازه می دهد کسب و کارتان را بهبود دهید.

با فعالیت در این شبکه اجتماعی این فرصت را دارید که کسب و کار خود را به مشتریان بالقوه خود نشان دهید و تصویری عالی از خود به نمایش بگذارید. همچنین می توانید از آن برای گشترس و بهبود کسب و کارتان استفاده کنید.

ابزار خوبی برای ایجاد شبکه است.

فعالیت در این شبکه اجتماعی این فرصت را در اخیتار شما قرار می دهد تا با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید. افرادی که شاید ارتباط در دنیای واقعی با آنها کار مشکلی باشد. بعضی از این اشخاص شاید بتوانند شرکای تجاری خوبی برای شما باشند و موجب گسترش کسب و کار شما شوند.

مشتریان شما را متعهد می کند.

نشر اطلاعات محصولات و خدمات رایج ترین استفاده از توییتر است. اما این شبکه اجتماعی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا به مشتریان خود گوش دهید و درباره آنها اطلاعات کسب کنید. شما می توانید به راحتی متوجه شوید که آنها درباره کسب و کار شما چه نظری دارند، درباره خدمات شما چه احساسی دارند و یا خدمات مورد علاقه آنها چیست و به چه دلیل به آن علاقه دارند. اینها اطلاعاتی هستند که می توانند به موفقیت کسب و کار شما کمک کنند.

به طور خلاصه توییتر می تواند به رشد و بهبود کسب و کار شما کمک کند و این فرصت را برای شما فراهم کرده است که با مشتریان خود ارتباط بیشتری داشته باشید.

منابع:

  1. thebalance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *